Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Makale odpowiedział(a) na Ogo95 temat w 1.8T
    Mi w Touaregu v10 wpadł bagnet do środka już z 30 tys km temu i nic się nie dzieje. Albo wyleciał już przy wymianie oleju albo znalazł sobie miejsce i sobie gdzieś leży. Masz dwa filtry. Pierwszy na smoku pompy oleju w misce, drugi zwykły papierowy. Obydwa to mogą wyłapać. Nawet bym nie potrzebnie miski nie ściągał bo i po co. Roboty kupa, koszt uszczelki nowej. Zapomnij o tym fakcie po prostu.
  2. Oldruck to ciśnienie oleju. Najpierw to sprawdź ciśnienie oleju. Zazwyczaj czerwona konewka = silik do remontu.
  3. Również przy swapie to zrobiłem. Nie piaskowałem a jedynie oczyściłem z rdzy za pomocą papierów różnych i szczotek i pomalowałem to podkładem antykorozyjnym i na to klar. Przekładkę miałem z B7, gumy dolnego wahacza trapezowego idealne, gumy górnego wahacza założyłem z poliuretanu i nowe gumy sanek ori lemforder. Jedna sztuka mi została mogę sprzedać z ułamek ceny nówkę sztukę ori. Gumy poli na stabilizator i nowe łączniki stabilizatorea lemforder. Temat tylnego zawieszenia mam zamknięty na lata. Czy trudno? I tak i nie. Odkręcasz heble i linki hamulcowe, amor, 4 śruby sanek i Ci spadają na głowę. Co do rozbierania sanek to nie miałem zajmniejszych problemów ale śruby lubią gnić.
  4. Czerwona - prąd do fotela (el, ustawianie itp) Zielona - podgrzewanie Zółta - airbag czarna nie pamiętam, jak są dwie czarne to pewno ktoś rzeźbił coś.
  5. Makale odpowiedział(a) na Tomek temat w Audi A4 B6/B7
    Źle napisany soft pewnie.
  6. Mam taką rurkę ori w idealnym stanie jbc
  7. Makale odpowiedział(a) na Bartek23.97 temat w 1.6
    Napisałem Ci wyżej. Kupujesz wydech od 1.8t przód napęd, zakładasz nowe wieszaki na prawą stronę i osłony termiczne. Porównaie plastików podłogi / podwozia masz w moim temacie dotyczącym swapu w 2.0/1.6 na manual i Quattro:
  8. Makale odpowiedział(a) na Danko23 temat w 1.8T
    Gościu, ale od minimum do maximum na bagnecie masz prawie litr oleju to się nie dziw, że jak dolewałeś po 100-150ml to często dolewałeś. To tak na marginesie,
  9. Laweta i mechanik.
  10. Makale odpowiedział(a) na Bartek23.97 temat w 1.6
    Do 1.6 nie, ale do 2.0 już tak. To jeden czort. 1.6 i 2.0 ma identyczny układ wydechowy. Żaden problem. Drugie osłony termiczne, mocujesz wieszaki i wszystko plug&play.
  11. Makale odpowiedział(a) na xXPiotrekXx19 temat w Audi A4 B7
    Powłoka na auto i nie ma śladów.
  12. Makale odpowiedział(a) na Marciol temat w Audi A4 B6/B7
    Heble to nawet w serii nie hamują a co dopiero przy s2...
  13. Wystarczy jakiś zestaw Zimmermana i klocki Ferodo. Uderz do dev na forum, on kompletuje dobre heble i Ci porządnie doradzi.
  14. Dobrze masz ustawiony fotel? Zagłowek, oparcie, siedzisko wszystko to musi być dobrze ustawione pod siebie. Ja mogę 15godzin w A4 spędzić i mnie to nie rusza. Przyjemna muzyka z AUX i nawet mega głośny wydech mi nie przeszkadza.
  15. Po pierwsze to wymień na olej taki jaki powinien być. Przerabiałem u siebie ten temat też po swapie, lecz u mnie jest nowa pompa sprzęgła i tylko wysprzęglik używany z B7 po małym przelocie. Wymiana oleju na Liqui Moly GL5 nie pamiętam dokładnie nazwy jak chcesz to Ci mogę podać. Zbliżony maxymalnie to parametrów oleju z ASO. Do oleju dodałem 1 strzyakwkę polskiego ceramizera do skrzyń biegów. Poprawa znaczna.
  16. Zawieszenie już dawno jest porobione. B6 jak większość audic MUSI być podsterowna przez sam fakt, że silnik jest za przednią osią w zderzaku. I nic tego nie zmieni. Dobrze to jest zobrazowane tutaj: A w BMW: I nawet porównanie B6/B7 względem B8: Gdzie w nowych audicach jest to jeszcze lepiej rozwiązane. I nie mówię tutaj o źle dobranej prędkości. Po prostu podstawiam Ci dwa auta w pełni seryjne ten sam zakręt ta sama prędkosć te same opony. Jednym zrobisz to bez problemu, a Audi wyryje Ci dziobem to przodu. Może to być głupie dwupasmowe rondo, gdzie na serii 40km/h to po prostu max i dopiero podcinanie się ręcznym coś daje, ale z kolei wtedy nie dodasz gazu bo hamując lewą nogą ECU odcina Ci jakąkowiek reakcje na wciśnięcie pedału gazu, po wymianie zawiasu i nieco lepsze opony + Q możesz trzymać cały czas wcisniety gaz do oporu i podsterownosć jest dużo mniej wyczuwalna a i prędkość w samym zakręcie o 30% wyższa... Ta sama sytuacja tyczy się pierwszych haldexów w Audi. Dobry przykład Audi TT I i moje alt na TorSenie. Duży plac zima, TT ma problem zarzucić tyłkiem. No może nie problem, ale najpierw musi mu przymielić przód bo tam idzie 90% momentu, przód traci trakcje auto już ryje dziobem przed siebie i dopiero załącza się tył. Haldex: skręcona koła lekko gaz na śniegu - auto najlpierw mocno podsterowne i dopiero zarzuci dupskiem, analogiczna sytuacja, ten sam kierowca na Torsenie, auto deliaktnie wyjezdza dziobem i od razu skręca tam gdzie kierowca pokazał kierownicą. Z kolei na nowych haldexach zwłaszcza w S3 jest czuć z kolei wyraźnie dominacje autem na nadsterowność, dzięki czemu auto zarówno na suchym jak i ślizgim prowadzi się po prostu perfekcyjnie. Żeby to zrozumieć trzeba wziąć 2-3 auta na tor (nie trzeba mieć 1000 koni, bo 131 w ALT wystarczy, czy 170 w bmw) żeby świetnie poznać właściwości jezdne i jak odmiennie te auta się prowadzą. I z ciekawości: Quattro na porobionym lekko zawiasie dotrzymuje tempa beemce, nawet na ostrzejszych zakrętach. Gdyby B6 były takie idealne pod względem prowadzenia się i Audi nie widziałoby problemu, że te auta są masakrycznie podsterowne to w B8 nie zmieniliby położenia silnika względem osi ani nie stosowaliby już w eSkach z tyłu szpery, a nowe haldexy w eSkach nie miałyby skłonności to nadsterowności tylko nadal ryłyby dziobem przed siebie. I nie mówię, że nie te auta też się dobrze prowadzą, też dają dużo frajdy, ale wymagają więcej uwagi i potu od kierowcy.
  17. Makale odpowiedział(a) na Aroox temat w 1.6
    Emulator pokazuje ECU, że nie ma kata (odsuwa sonde od spalin). Macie niesprawne katalizatory już po prostu. Mimo, że nie pali się check to problemu nadal NIE usunęliście. Kat stracił swoje właściwości / zapchał się. Kat do wywalenia lub wymiany.
  18. Odłącz któryś czujnik pod maską to od razu się zapali
  19. Lakierowanie kosztuje 300 zł a gościu Ci dawał 500. Nie dostaniesz więcej z OC... Szkoda do usuniecia bezinwazyjnego. Polerka, zaprawka ewentualnie i śladu nie będzie. Godzina roboty, lakier zaprawkowy za 10 zł, papier scierny P2000/P2500 i dwie pasty polerskie i po temacie.
  20. Wszystko uwzględniłem w pierwszym poście.
  21. 1. prowadnice w gumkach perforowanych mają chodzić na prawie sucho. 1 dosłownie JEDNA kropla smnaru ceramicznego na prowadnice w 100% załatwia sprawę. Zewnętrzne prowadnice mają być czyste i suche. 2. wyjąć tłoczek zobaczyć czy nie ma wżer, jeżeli ma to nowy tłoczek + uszczelki, jeżeli nie wymień same uszczelki i nasmaruj lekko tłoczek 3. skoro miałeś geometrie to raczej nie to 4. luzy w zawieszeniu, zerwane gumy na dolnych wahaczach mogą powodować, że auto przy hamowaniu znosi, bo jedno z kół się cofa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.