Treść opublikowana przez Makale
-
Silnik ze spalonego samochodu
Ciekawe czy rozrząd w ogóle nie przeskoczył od temperatury... Mogło coś pęknąć. Ja bym nie ryzykował,
-
Oznaczenia Listw drzwiowych dolnych S4 b7
Po numerze od S4. Numery się zgadzają, to co jest po numerze to kod koloru już pewno.
-
sportowe katalizatory magnaflow .
Też chciałbym się dowiedzieć ceny pod ALT (to samo co 1.8t będzie). Na początku posty napisałeś, że cena za kata to 380 zł przy grupowym, 420 detal, a w kolejnym poście już za kata do 1.8t 850 zł detal, grupowo 750zł. Chodziło Ci, że sam kat kupujesz po 380 zł w grupie, a downpipe z tym katem 750zł? Bo 2x napisałeś "za kata".
-
Samochód sam przyspiesza
Przepustnica do czyszczenia musiała się zawiesić,
-
Swap na 320/345mm - przewody hamulce z 288/312
Mam 18". Według mnie różnica między 288mm a 312mm (od razu dałem nawiercane tarcze i ate ceramic) i nie grzały się tak jak jak 288. Na 312mm mogę spokojnie 200-0, ale dynamiczna jazda po mieście + hamowanie powyżej 200 do 130 i już puchną heble. Nie chcę raczej 345mm ze względu na €€, jak wpadnie coś więcej niż ALT to z Touarega Brembo Z18 wpadnie i tarcza 345/350, a na razie nie chcę szaleć przy 131 kuniach, bo zanim znów się rozpędze do 200 to heblunek zdąży się ostudzić. Skoro przy 320mm pasują przewody i osłony to wszystko jasne. Dzięki wielkie.
-
Swap na 320/345mm - przewody hamulce z 288/312
Witam. Zmieniałem już heble z 288mm na 312mm, więc oprócz jarzm wszystko pasowało Plug&Play i różnię tych 24mm było na prawdę odczuwalnie czuć. Teraz planuję wrzucić 320mm lub 345mm na przód. Pytanko brzmi: Czy seryjne przewody hamulcowe z 288/312mm będą pasowały? Strzelałbym na razie w 320mm. 312mm przestają już być skuteczne przy moim stylu jazdy. Jeszcze jakie są wasze subiektywne odczucia po przejściu z 312m na 320mm ? To niby tylko 8mm różnicy, ale czytałem, że kilka osób osób uważa, że 288/312 to straszna kaszanka i 320mm to minimum.
-
ubytek płyny podczas jazdy - konsekwencje
Ile przejechałeś bez płynu?
-
Mocowanie lampy tył uszczelka , gumka
ASO. Groszowe sprawy.
-
Dziwne buczenie
Idź do wróżki. Prędzej pomoże. A tak na poważnie gdybyś nagrał to przynajmniej to byłoby łatwiej. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może ten mały wentylatorem w panelu klimatronika co jest.
-
czy klucz dynamometryczny jest potrzebny?
Osobiście mam fiołka na punkcie dynamometryka. Dokręcanie kół, el. zawieszenia, osprzęt silnika no wszystko leci dynamometrykiem. Potem przynajmniej śruby i gwinty nie są zmęczone, nie przekręci się nic, nie dokręci za lekko ani za mocno co w przypadku dokręcanie rzeczy z uszczelkami jest dosyć ważne (kolektor ssący, pokrywa zaworów, podstawa filtra oleju itd.). Mam chiński za 120 zł i naprawdę do sporadycznych prac jest wystarczający. Porównywałem go do droższego z DE i różnice są naprawdę minimalne. Na pewno to nie jest 5Nm.
-
Jakie głośniki zamiast Bose
Same głośniki Ci dużo nie zmienią... Bose ma słaby wzmacniacz i wymiana samych głośników Ci dużo nie da. A i tak Bose gra ładnie i czysto.
-
Zapieczona śruba przy końcówce drążka kierowniczego.
I jak juz coś to nie grzać śruby bo od ciepła metal się rozszerza i się zapiecze jeszcze bardziej. Grzać należy zwrotnice zaraz przy śrubie, żeby ta się rozszerzyła i puściła, ale nie wiem po co się tak męczyć... Przy wymianie przy wielowahaczu jakiekolwiek elementu warto mieć śruby w zapasie oryginalne czy z hurtowni ze śrubami jakieś porządne.
-
Zapieczona śruba przy końcówce drążka kierowniczego.
Wal młotkiem. Tą śrubę należy kupić nową.
-
zatarty wymiana nie pali
Zmień mechanika.
-
Jak wyjac banknoty ze szczeliny pomiedzy popielniczką a klimą
Pewno podobnie jak w B6/B7 Wyciągnij panel klimatronika...
-
Tuba nokia
Do radia? Nie rozumiem w ogóle pytania... No tubę podłączasz do radia. Musisz kable przeciągnąć...
-
Jakiej firmy cewki + błąd termostatu
Nowa cewka NGK, nowa świeca NGK i ten sam zestaw błędów. Przy dużym obciążeniu ECU odcina zapłon na 4 cylindrze. Cewkę i tak kupiłem nową bo stare miały grubo ponad 200 tys nalotu, więc nawet się nie zastanawiałem żeby kupić nową. Styki i kable w porządku. Podczas jazdy na ELM przepływka do 110g/s pokazuje, pozycja przepustnicy powyżej 3 tys obrotów 100%, sonda lambda w krótkich korektach od -5% do +7%. Do tego, żeby wykluczyć LPG, zakręciłem butlę z gazem, wypaliłem cały gaz aż do tego momentu, że auto przygasło i przełączyło się na PB. Błędy takie same jak ostatnio, znów wyczyściłem i 40km przejażdżki. I niestety to samo. Ponadto teraz zapalił się całkowicie i pod obciążeniem miga i znów się zapala, jutro rano sprawdzę jakie nowe błędy. W poniedziałek jadę sprawdzić kompresje. Dziwne bo tylko pod obciążeniem wypada mi 4 zapłon, ale nie zawsze. Np. mogę przy 60 zredukowac na 2 i do 100 pod czerwone na dwójce i ciągnie ładnie. Na innych biegach od dołu gaz podłoga i ciągnie jak diesel... Raczej gdyby nie było kompresji to zawsze by nie miała mocy. Jak miga check i nie siły to jak wcisnę sprzęgło to ładnie się wkręca. W zeszłym roku wymieniłem sondę lambda, przepływomierz i czujnik wału korbowego, bo dużo paliła i po nagrzaniu gasła, ale paliło się EPC, nie miała mocy i odcinka była przy 4 tys rpm.
-
Auto zgasło podczas jazdy, nie odpala
Idź do wróżki. A jak jej nie ufasz to podepnij pod VAG'a i podaj błędy. Masz 2.0 czy 2.0 FSI bo napisałeś w dziale 2.0. Może padł czujnik wału korbowego i jak ostygnie to odpali normalnie. Na plaku odpali? Iskra jest?
-
2.0alt z a6 c5(160km) do audi a4 b6(131km)
ALT ma tylko 131 koni i w A6 ALT też ma 131 koni.
-
Migający CHECK i falujące obroty
Pewno cewki / przepływka / nieszczelność.
-
Problem z błędami
Wywal kata i żadne strumiennice tylko niech tłumikarz Ci wyspawa DownPipe zwykłego. Ode mnie wziął 130 zł, a za 200 prawie kata sprzedasz. Do tego zmiana w ECU, żeby check się nie palił 100-200zł zależy u kogo. Olej 5w50 wlej.
-
Problem z olejem
Sprawdź ciśnienie oleju. Stan oleju w normie oczywiście?
-
Audi a4 b6 2.0 ALT Niski poziom oleju
Ale faktycznie co 100km nie masz oleju czy tylko błąd wyskakuje?
-
Jaki olej po 400000 km
Valvoline 5W50 wlej.
-
Jakiej firmy cewki + błąd termostatu
Cześć. Od dłuższego czasu borykam się z problemem drgań budy na wolnych obrazach, minimalne falowanie (nie zawsze) i takie pojedyncze mocniejsze drgania jakby na pół sekundy zapłon wypadł. Po usunięciu odmy (tzn. z czwórnika odmy nie idzie już olej z przedmuchami do dolotu tylko w filtr malutki) i usunięciu tego zbiornika pod dolotem co jest było dużo lepiej (teraz przepływka -> przepustnica idzie 1 rura bez żadnych udziwnień), ponadto parę razy mi się zdarzyło przy większym obciążeniu silnika masowe wypadanie zapłonów + migający check (spadała rura dolotowa z przepływki) i zawsze pomagało odpięcie przepływki,albo założenie rury. Dziś natomiast wypadanie mam cały czas gdy tylko mocniej wcisnę gaz i chodzi ewidentnie na 2-3 cylindry. Jak obchodzę się z gazem delikatnie to nawet 160 poleci oby nie wcisnąć mocno gazu i silnik pracuje równiutko. Odpięcie przepływki nic nie zmienia, dolot szczelny. To samo na LPG i PB. Pod kompem: 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected | P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded 16688 - Cylinder 4 Misfire Detected | P0304 - 001 - Upper Limit Exceeded 16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1S2: No Activity | P0140 - 004 - No signal/Communication - Intermittent - to wiem, brak kata, druga sonda jest wyłączona softowo tylko to zostało, ale check się nie pali 17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265): Open Circuit | P1292 - 004 -No signal/Communication - termostat działa prawidłowo. Temperatura zadana przez ECU pokrywa się (+/- 5%) z temperaturą silnika. Ktoś kiedyś przerabiał ten temat? Wtyczka jest wpięta, wiązka nie wygląda w żaden sposób na uszkodzoną. 17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Singal - to też wiem, nie podłączony czujnik sprzęgła po swapie na manual i quattro. Chciałbym wymienić na razie tę jedną cewkę później wymienię kolejne tylko której firmy wybrać? Założyłem ori używkę to pół roku pochodziła. Na Ucando BERU ZSE051 - 97,51zł MAXGEAR 13-0108 - 101,79zł Delphi GN10444-12B1 - 99,28zł NGK 48040 - 102,37zł Chyba najbardziej przemawia do mnie NGK, potem BERU. Do maxgeara nie mam totalnie zaufania. Chcę, żeby mi to pochodziło dłużej niż trochę. Moje cewki wszystkie oprócz 1 są jeszcze oryginalne i nigdy nie wymieniane