Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Szukasz dziury w całym. Robisz 5 km, z czego pierwsze dwa na benzynie. Na zimnym silniku średnie spalanie to masz pewno z 20l/100km bo zimny silnik pracuje na bogatej mieszance. Dobry protip: przed ruszeniem auta odpal go dwie minuty wcześniej i wyłącz klimatronik, żeby ciepła z silnika nie zabierał. Po 2 minutach jedziesz na LPG. Nie dziękuj.
  2. Po 1. Podczas jazdy zapłon wyłączyć i włączyć wystarczy. Po 2. Pali się kontrolka ESP - ESP nie działa Po 3. Pali się kontrolka ESP - ABS działa, ABS nie działa gdy się pali kontrolka ABS, a nie ESP Po 4. - jedź sprawdź błędy. Nie możliwe, że ich nie ma Po 5. Jak nadal twierdzisz, że nie ma błędów to wymień czujnik STOP. W ASO z wymianą 120 zł. Po 6. @UP Gdyby czujnik kąta byłby rozkalibrowany to system ESP nie działa w ogóle, a nie sam się wyłącza podczas jazdy. I po 7. w większości przypadków czujnik kąta skrętu kalibruje się samemu podczas jazdy... Kierownica lewo prawo pokręcić się i samo ESP zgaśnie. Głównie VCDS trzeba pomóc jak coś się grzebało przy aucie, coś się kodowało itd. Czujnik kąta się rozkalibrowywuje nawet pod odłączeniu aku. Przejedziesz się 50 metrów i ESP gaśnie bo sam się kalibruje.
  3. Makale odpowiedział(a) na WYSKUN temat w Audi A4 B6/B7
    Pomyśl w lato przy upalaniu nad natryskiem wody na fmica. Wystarczy pompka od spryskiwaczy, dodatkowy zbiorniczek tam gdzie masz miejsce + spryskiwacz mgiełkowy. Sterowane ręcznie lub prosty układ, który uruchomi pompkę na 0.5-1 sekundy co X sekund przy temp. w dolocie powyżej Y. Sam coś takiego planuje i już pomału działam do 2.7 Bit na fmicu.
  4. Makale odpowiedział(a) na WYSKUN temat w Audi A4 B6/B7
    Nowe TDI tak mają seryjnie i tam to się sprawdza. Pomysł moim zdaniem dobry.
  5. Makale odpowiedział(a) na mateuszis temat w Audi A4 B8
    Najpierw to zmiana oleju.
  6. Zresztą od kiedy w B7 monit o przepalonej żarówce cały czas pika? To tylko przy włączaniu zapłonu pokaże się info, która żarówka jest przepalona + zapali się kontrolka żarówki na fisie. Jak pika Ci to cały czas to raczej nie wina żarówki a szukałbym głębiej problemu. Zresztą w B6/B7 jedna przepalona żarówka od tablicy nie powoduje się zapalenia błędu. Dopiero jak obydwie padną to jest info na Fisie.
  7. Czyli ten element idzie na przykręcony już błotnik tak i powinny być 3x spinka rozporowa w progu i przykręca się to 3x śruba dobrze patrzę?
  8. Bierze się lemfa z dobrej hurtowni, a nie ze sklepu krzak. To po pierwsze. Po drugie. Możesz szukać zawieszenia OEM Audi na OLX było parę sztuk wystawione w cenie Lemfa... Trzeba szukać.
  9. Chociaż jak jeden poszedł to znak, że auto nie ma już 200 tys i zaraz poleci następny... Jeden nowy wahacz - jeden po 300 tys przelotu uważasz, że mają identyczną charakterystykę ? Nikt mi nie wmówi, że ori wahacze się rozlatują po 150-200 tysiąch. Moja mają grubo ponad 300 i nadal z ASO
  10. Pany i Panewki mam malutki problem. Wymieniam błotnik LP i drzwi LP (Quattro, szalone 131km z ALT i letnie opony tył = ). Błotnik i drzwi już są w kolorze nurtuje mnie tylko jak powinien być zamontowany element o numerze: 8e0 853 921d. Za żadne skarby mi to nijak nie pasuje. Ma ktoś może jakieś foto jak to powinno być i jakimi śrubami? W ETCE nie mogę nigdzie też tego elemtu znaleźć. Stary element uległ destrukcji i kupiłem nowy z B7. Numery się pokrywały na Allegro z B6. Ja jakiś ślepy czy głupi Bo już sam nie wiem. Albo sprzedawca dał mi prawą stronę, ale chyba nie, bo po lewej mam spinki do mocowania nadkole, które się pokrywają z nadkolem, ale otwory na śruby już nie... Dwie śruby na T30 w kolorze nadwozia mocują błotnik przelotowo przez ten plastik do tego progu/słupka A, ale sam plastik jak powinien być zamocowany? Naprawdę zgłupiałem. Poratuje ktoś jakimś zdjęciem? To samo się tyczy tego elementu: 8E0821111A (wygłuszenie/zakończenie błotnika między błotnikiem a drzwiami) To z kolei jak jest zamocowane?
  11. Wymień na Lemfordera, ale parami. Elementów zawieszenia nie wymiania się pojedynczo tylko zawsze parami.
  12. Podnieść go na podnośniku i postawić za próg na deskach. Będziesz czuł czy auto się śliga w 100% czy chce "się bujnąć".
  13. Dach wymienić zgodnie ze sztuka, ale czy jest sens...
  14. Makale odpowiedział(a) na Emejcz temat w Audi A4 B6/B7
    185 wzrostu i na początku myślę, że to kwestia prawidłowego ustawienia fotela. Po zmianie fotela z placka na placka z pamięcią (placek elektryczny ma regulacje wysokości podudzia) jest mega wygodniej względem zwykłego placka, ale nigdy nie miałem tak, że noga mi się męczyła... Zauważyłem, że wiele osób ma po prostu za blisko fotel i bardzo się kurczą. Osobiście fotel mam bardzo odsunięty, na samym dole, oparcie prawie pionowo.
  15. Jak się poci to najpierw uszczelnij silnik, wymień olej i dopiero mierz pobór oleju.
  16. Makale odpowiedział(a) na Drennei temat w 1.8T
    Wydaje mi się, że lekko zbyt niskie ciśnienie..., ale nie na tyle aby coś było nie tak. Przebieg 135 tys ? Wierzysz w cuda? Pewnie jedynki z przodu brakuje. Na odległość ciężko cokolwiek zdiagnozować. Masz rozrząd na pasku i na łańcuchu może już coś się dziać. Ja mam ponad 300 tys na ori łańcuchu i żyje... Podjedź do ogarniętego mechanika niech oceni to, albo wrzuć jakiś dobry filmik, na którym to będzie słychać.
  17. Napisz do gościa, który zajmuje się ubezpieczeniem. Jak chcesz to napisz PRIV dam ci namiary na typa co zajmuje się dopłatą do oszkodowań. Ubezpieczyciel o ile masz CAŁE auto w oryginale (lakier) to KAŻDY element mają Ci zakwalifikować jako nowy do wymiany. Tylko to jest B6 ? B7 ? Żeby całki Ci nie dowalili. Mi za uszkodzenie dwóch drzwi (delikatna wgniotka) = 2x nowe drzwi z ASO ponad 7000 zł. Uszkodzony błotnik tył i błotnik przód z felgą wycena na 12k zł realnie na prawie 20 pewno do wyciągnięcia, ale już 12k to szkoda całkowita w B6 bo wyliczyli mi wartość na 9600 zł =.= Więć drzwi 3k, błotnik z 7k, próg też w tysiącach. Wyjdzie ci (albo powinno) może i nawet z 15 tys.
  18. Wymiana elementu = też jego lakierowanie... Pomyśl, czy chcesz mieć 240 mikronów na tym elemencie i na dole dojdzie ci do 300-400 mikronów albo i mniej (jak będzie cyna) i tylko tam i masz auto w ORYGINALNE. Czy chcesz mieć auto cięte / spawane i w miejscu łaczenia blachy i tak będzie szpachla / cyna i i tak cały element lakierowany? Jak płacisz 1.5k za OC to chyba wszystkich zniżek nie masz Nawet za V10 tyle nie płacę oc...
  19. Ale zobacz i sam przemyśl z czym się wiąże wymiana tego elementu... I tak na łączeniu blach będzie spaw a na spawie musi być cyna / szpachla. Zmień blacharza jak on tego nie potrafi wyciągnąć. Tam nie ma żadnych poważnych uszkodzeń... Dospawa Ci haczyk i to ładnie wyciągnie, że śladu nie będzie...
  20. Jaka szpachla. Wyciągnie potem cyna lub minimalnie szpachli i po temacie. Wymieniać poszycie tylnego błotnika? Wiesz z czym to się wiąże? Wycinanie ori tylnej szyby, tylnych szyb bocznych, ciecie, spawanie na swap przecież też idzie szpachla żeby wyrównać. Oddaj do dobrego blacharza i Ci to zrobi, że szpachli będzie mniej niż lakieru.
  21. Sprawdź kostki za radiem czy wszystkie są dociśnięte, a potem odłącz kabel od oświetlenia. Na rysunku na radiu jest jako słoneczko.
  22. Makale odpowiedział(a) na Pawel1155332 temat w 1.8T
    Pierwszy błąd to przepalony bezpiecznik mały 10A. Pompa od systemu BAS (awaryjnego hamowania). Elektryczna pompa podciśnienia. W środku tej pompy pęka wirnik. Używki są kosmicznie drogie, zestawów naprawczych nie widziałem. Ostatni od słabego aku - zacznij od naładowania aku i usuń błędy. Błąd sondy pierwszej i wypadanie zapłonu na 1 garnku. Zacznij od wymiany świec i zamień miejscami cewki na cylindrze 1 i 2, usuń błędy, 10 km jazdy próbnej i znów pod kompa.
  23. Piasty, łożyska i podstawa: GEOMETRIA kompletna,
  24. Makale odpowiedział(a) na resiak82 temat w Audi A4 B8
    Nie zapomnij o nowych uszczelkach wszędzie co rozbierałeś.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.