Treść opublikowana przez Makale
-
Poszukiwany bardzo dobry ELEKTROMECHANIK DO AUDI A4 B6
Pewno kostka stacyjki nie łączy.
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Ale tylko przy pompie ABS od Quattro. Przecież robili testy Quattro na pompie od ośki i tył stał nieruchomo bez EDS.
-
Rura wchodząca od dołu w dolot, pompa SAI
Dzięki za odpowiedź, ale nie chodziło mi o czwórnik, bo tam to wiem. Góra do dolotu, lewo w pokrywę, prawo eżektor, dół do odmy/podstayw filtra. Akurat te elementy mam nowe. Chodzi mi o rurę która idzie w dół z tej grubej/głównej rury dolotowej. Tutaj foto: Koljeno Prawa część rury - przepływomierz, lewa część rury - przepustnica, dolna część rury - czwórnik, a chodzi mi o te wyjście na górze. Gdzie to idzie. Co do uzdrawiania ALT to mam pewnien pomysł - wsadzić 2.7BiTurbo a tego ALT jak dożyję (ciężka noga) swapu na 2.7 wsadzę do quada :]
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Pewny nie jestem, ale aak podniosłem jedno koło tylne z wyłączonym ESP i dodałem gazu to auto "chciało" ruszyć. Po wyjęciu bezpiecznika od ABS stało i mogłem nawet 6 bieg wrzucić i kompletnie nic. coś się musiało dziać bo zakłócenia na audio od pompy ABS'u były. A zawsze mam jak działa ESP / EDS. A może to tylko placebo....
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Bo robią swap na Quattro ? A Pompa z Quattro ma inny rozdział siły hamowania i EDS z tyłu.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Immo to nie problem. Immo mogę wyłączyć to nie problem. Chodzi o inne tematy. Immo off, podpinam licznik i działa wszystko?
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Pompy ABS się różnią tylko B6 / B7. Z B6 nie włożysz do B7 z B7 do B6. Jak masz B7 to każda pompa ABS z B7 będzie pasowała od Quattro.
-
Rura wchodząca od dołu w dolot, pompa SAI
Witajcie. Troszkę grzebię przy tym ALT bo przedmuchu na silniku już spore, czwrónikiem odmy do dolotu idzie sporo lewego powietrza nowa lambda, brak kata, nowa przepływka. Chciałbym, aby silnik chodził na jaknajbardziej "czystym" powietrzu. Chodzi mi o tą rurę od przepływki do do przepustnicy. Od "boku" wchodzi właśnie ten czwórnik, a od czego jest ta rura, która idzie w dół? Tam też na łączeniu mam nieszczelność i brak pomysłów na uszczelnienie tego. Najchętniej bym zaspawał obydwa te kroćce i żeby ta rura łączyła tylko przepływkę z przepustnicą bez żadnych wydziwnień. Ponadto jak w ALT wygląda układ od pompy SAI? Ją też z wielką chęcia bym wywalił bo na co to komu... Zaślepić otwór w puszcze od filtra powietrza to najmniejszy problem. Samą pompę SAI wyjąć to też nie kłopot. Do pompy SAI idzie zasilanie powietrza z puszki filtra, a gdzie trafia te powietrze z pompy? Pompa będzie w ECU wywalaona więc checkiem się nie przejmuję.
-
ALT - zmodyfikowane mapy wtrysków ? Problem z LPG
Zmień gazownika. 10Km więcej z ALT i to z dolnej partii obrotów... Dobry tekst na poprawę humoru na wieczór.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jedyna opcja przy dokładce Quattro, która nigdy nie będzie tak jak ori to spaw podpory wału do podłogi. Wszystko inne możesz zrobić tak jak z fabryki łącznie z wiązką eleketryczną, ale po spawie / sposobie przymocowania tego elementu można to sprawdzić. Na większości elementów jest również data produkcji. Na sankach tylnych moich starych miałem 04.2001, a na nowych mam 05.2007 więc też to może dać do myślenia. No i oczywiście nr. VIN.
-
Kontrolka klocków - BRAKE PADS !
Nie wymieniaj. Wymień dopiero jak zacznie trzeć, pęknie tarcza i zabijesz siebie albo kogoś... Jak zapali się kontrolka to zależy od klocka zostało Ci ok. 20% klocka hamulcowego, biorąc pod uwagę, że czujnik jest jeden a klocki zużywają się w różnym stopniu to szukaj pomału sobie klocków na wymianę. Przecież to nie jest kosmiczny koszt. Ceramiki ATE kosztują 250zł, a coś dla zwykłego użytkownika to jakieś TRW D-Tec za 150zł. Na hamulcach w żadnym stopniu się nie oszczędza ani nie czeka aż coś zacznie trzeć.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Panowie czy licznik o numerze 8E0920982B (S4 B7 Anglik) podejdą do auta z roku 2001? Immo by było wyłączone? Moje obecne średnio współpracują po swapie na Quattro z dwoma pływakami z B7 oraz zacina mi się obrotomierz (ALT które kręci się pod 10tys rpm ) W ogóle skąd się bierze problem z przełożeniem liczników? Chodzi o immo czy o coś jeszcze? Dodam, że mam ori zegary z 2001 roku nic nie było ruszane i u mnie powinna być stara skrzynia z impulsatorem od prędkości, a skrzynię mam z 2007 roku i podpiąłem z kostki ABS (musiałem dołożyć pin bo nie było nawet) sygnał prędkości do zegarów i prędkościomierz działa idealnie, a też w poście jest informacje, że nie będzia działało.
-
Czy podejdą felgi z A3/S3 do A4B6? - seryjne 5 ramienne.
Rozstaw śurb zobacz jeszcze i otwór centrujący. Tak to podejdą.
-
1.8T BFB SPALANIE 21l/100 km
Logi zrób. Wróżenie z fusów. Mi ALT palił tyle to: sonda lambda / przepływka / regulacja LPG.
-
Felgi 18
To dawaj ty na naciągu i ja na normalnym setupie. Zobaczymy kto będzie miał więcej trakcji
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Wcześniej zaczęła się od 300 na 1000 km szło do 700 / 1000km i teraz coś musięło jebnąć bo teraz od niedawna grubo litr na 1000km, ale tak był silnik sprawny to 300 do 700 gram na 1000km. Widziałem dużo oleju w dolocie mimo poprawionego czwórnika. Zrobiłem na szybko moda odmy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ściągałem z ciekawości dekiel. Na pierwszy rzut oka wszystko jak nowe. Minimalne ślady zużycia na wałku ssącym, ale to naprawdę trzeba było się mocno przyjrzeć. Teraz mocno po d*pie w Quattro na długiej skrzyni obrywa więc nie dziwie się, że oleju łyka, ale dziwne bo osiągi ma suoer, kompresje też trzyma, więc nadal jeżdżę Ponadto wlot do dolotu od strony czwórnika całkowicie zaślepiony. Na wyjściu z czwórnika mały filterek zmiast OCT. Nie wiem czy tej rury co od dołu idzie jeszcze nie zaślepię.
-
Czyszczenie skóry mydlem
Użyjcie coś profesjonalnego. Mydło wysusza skórę samochodową tak samo jak APC. Ludzka skóra żyje, a ta w samochodzie jest martwa i poddana obróbce. Nie wolno jej wysuszyć chemią typu mydło, APC i widziałem nawet pianą aktywną jak ktoś mył. Potem skóra twardnieje, pęka itp.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
150 tys na Valvo 5W50 zrobione i silnik nadal żyję...
-
Duże spalanie LPG ..
Co wy macie, że Quattro i zima pali to auto pali więcej. Takie opinie jakby to były kolosalne różnice. Ja mam teraz śmieszne 2.0 ALT na długiej skrzyni z 3.0 / 2.0t z Quattro na laczku 235 r18 i spalanie na CVT ośka było prawie identyczne jak teraz na Qauttro z długim manualem.. Różnica nawet nie 10%. Czasem mam wrażenie, że pali tyle samo co FWD. A co do zimy to serio? To nie diesel bez webasta, że będzie ppół dnia się grzał. Na zdrowym termostacie wystarczy odaplić auto dosłownie 3 minuty przed wyjazdem i jest już cieply silnik (należy pamiętać o wyłączeniu climatronica). Co do spalania to sonda lambda / przepływomierz do sprawdzenia. Mi alt brał 20 litrów na setkę przy dziadkowej jeździe jeszcze w CVT ośka. Ciężko uwierzyć, ale tak było Ucinająca przepływka, lmbda która waliła korekty cały czas przy przyspieszaniu na +25% i nieszczelny dolot. Przepływka i sonda Boscha to koszt poniżej 500zł z uszczelnieniem dolotu i regulacją LPG. A co do gównoburzy, która tutaj wyiknęła to ciekawy przypadek. Moje alt po trasie nie ma szans najmniejszych żeby zejść poniżej 10litrów na setkę. Po prostu się nie da... Drugim autem v10 tdi 400 kunia i 3 tony masy własnej zejście poniżej 10l na setkę diesla to kwestia ustawienia tempomatu na 95/km/h i toczenie się całej trasy tak... A czasem przy wyprzedzedzaniu przy kickdownie to czasem prawie 170 na szafie to nie wiadomo kiedy (wystarczy wyprzedzić 3-4 tiry na raz i można się przestraszyć co na szafę wchodzi). I dalej poniżej 10 na setkę
-
Szarpanie
Podłaczyć kompa, sprawdź stan świec.
-
Problem z ustawieniem geometrii.
Czemu się nie ustawić? I czego? Za mało szczegółów!!! Chodzi o przód czy tył? O Zbieżnosć czy kąty? Jeżeli przód i kąty nie możesz dojść to: - krzywa buda - krzywe sanki - przesunięte przednie sanki - krzywe wahacze / zwrotnica Amortyzator przy wielowahczu dużo do geometrii nie ma. Daj wynik z pomiaru geometrii. To wróżenie z fusów taki tekst.
-
Montaż foteli el. z pamięcią - z anglika
Ogólnie rzecz biorąc to masakra, żeby przełożyć cały osprzęt z fotela prawego do fotela lewego. Na razie podłącze je bez pamięci chyba bo na prawdę jest BARDZO dużo pracy. O ile same silniczki to jeszcze pół biedy to mam problem wyciągnąć wiązke oparcie/siedzisko, a nie potrafię "rozdzielić" oparcia od siedziska. Boję się, że jak to rozbiorę to już nie złożę. Na razie wyjąłem sterownik memo i przełożyłem tylko 1 silniczek, ten od przód / tył. Ale idąc prostrzą drogą: czy fotele są symetryczne? Tzn mogę założyć fotel kierowcy UK (prawy) jako fotel kierowcy EU (lewy), a przełożyć samo sterowanie? Czy nie będzie miejsca, żeby pas przykręcić? No kurczę nie wiem jak to ugryźć. I jeszcze raz jedna rzecz: jak przełożyć tą całą piankę z grzaniem? W oparciu też jest grzane? Może ktoś by chciał się podjąć przełożenia mat(całych pianek) i osprzętu z fotela lewy/prawy. I czy przełożę silniczki to nie będą one działać w drugą stronę? Tzn jak silnik z prawego fotela przełożę do lewego to jak kliknę odsuwanie to fotel się nie przesunie?
-
Szarpie przy ruszaniu - sprzęgło? Kevlar winny?
Kevlar powinien być "ostrzejszy", łatwiej sprzęgąć napę. Może jest obity, albo tak jak mówił poprzednik przypal je lekko to się dotrze. Cytat z forum bmw: "te tarcze nie są polecane do aut, które poruszają się po ulicach - a więc również i stoją w korkach, ze względu na szkliwienie się takiej tarczy (podobno aby odzyskało swoje właściwości należy ją potem trochę prze pałować)."
-
Kierownica sama ciągnie przy maksymaknym skręcie
JA tego nie mam, ale to samo miałem w innym aucie (stary Seat cordoba) też po kolizji. W pewnym momencie przy skręcie koła same skręcały. Podjedź najpierw na geometrię.
-
BEX Pasek wieloklinowy - jaki jeszcze? (problem po wymianie)
Właśnie u mnie też po wymianie paska napinacz drga mocniej. Zrobiłem tak 40 tys i jeszcze wszystko cacy. Szkoda, że nie porównałeś dwóch pasków obok siebie.