Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Castrol to zły wybór. Jak musisz to wlej cokolwiek, ale jak coś to tylko LM, Motul, Valvo, RedLine
  2. Ale nie rozumiem po co gazownik uszkodził kolektor ssący w tym miejscu ? Zresztą można tak umiejscowić wtryskiwacze, że będą one nie widoczne. Uważam, że miejsce na reduktor też średnie ze względów estetycznych. U siebie mam widoczny jedynie filtr gazu i listwę wtryskową, ale nie chciałem zachodu z chowaniem wtrysków, ale nie widać u mnie żadnych innych elementów instalacji gazowe. Nawet wiązka jest sprytnie poprowadzona.\ Zastanawia mnie też jeżeli wiercił tam dziurę to co zrobił z opiłkami, które wpadły do kolektora
  3. Makale odpowiedział(a) na auxen88 temat w Audi A4 B6/B7
    Prawdopodobnie sterownik do regeneracji. Uderz do Bart-S z forum. On siedzi w tych skrzyniach i zna je jak własną kieszeń
  4. Dobrze, że się wyjaśniło wszystko. A z ciekawości jak zachował się VAG przy próbie komunikacji z klimatrokiem ?
  5. Podłącz pod vaga albo vcds i zobacz jakie masz błędy. Gdzieś coś Ci robi zwarcie pewno.
  6. U mnie wirnik się rozpadł Też tak miałem 400 km od domu ;/
  7. U siebie wywaliłem kata. Wyspawany a'la downpipe z miejscem tylko na 1 sondę. Druga odłączona całkowicie. Tuner za wyprogramowanie drugiej sondy 120 zł wziął. Wyspawanie dp drugie tyle. Za kata wziąłem ok. 180 zł.
  8. Ładnie, 75 -> 120 HP przez usunięcie przepływki i wtryski z AFN
  9. Makale odpowiedział(a) na KoWaL_89 temat w Audi A4 B6
    W Bagażniku prawy boczek jest na spinkach. Demontujesz go, a właściwie wystarczy tylko tylną część i będziesz miał silniczek, który odpoawiada za klapkę.
  10. Bruuum ma rację. Jeżeli na lakierze jest osad / brud itd nawet często niewidczone dla oka to wycierając to mikrofibrą można w tej sposób porysować lakier. Ba, nawet woskując auto można porysować lakier. Też polecam Tar&Glue od ADBL albo Prickbort (sam go używam, rewelka).
  11. 235 to już szeroko dla B6. Ja jeżdżę na 225/40 r18. Dla ośki przy 131km to było prawie wystarczająco w Q myślę, że jest ok. Jeździłem na 245, ale przy -40/-45mm nie mieściło się. Do spokojnej jazdy ok, przy agresywnej już był problem. Zresztą obwód musi się zgadzać koła, więc jeżeli nie chcesz problemów z prędkościomierzem (przekłamanie) to bierz 225/45 R17
  12. Zobacz czy nie masz może poprzecieranych kabli w przelotce gumowej między drzwiami a słupkiem. To norma, że kable zwarcie robią.
  13. VIN z tego co kojarzę to można przepisać. Przecież ludzie przekładają cliamtroniki.
  14. Żeby odblokować rozrusznik po swapie na manual należy po zdemontowaniu przekaźnika skrzyni 369 zmostkować ze sobą 50A z 50Z. Na pin P/N jest podawana masa i wtedy przekaźnik łączy właśnie 50A z 50Z, lecz w manualu ten przekaźnik jest całkowicie zbędny, więc przekaźnik na Allegro, a na stałe w podstawie przekaźnika łączymy skrajne piny (lewy i prawy) w środkowym rzędzie pinów. Natomiast co do B7 to znalazłem informacje, że tego przekaźnika tam nie ma, jest inny tylko 3 pinowy i jest inna podstawka. Wynika to pewno z tego, że przekaźnik 369 w B6 służy za odblokowanie rozrusznika i za światła wstecznego. W B7 tylko za rozrusznik bo światła cofania idą przez MCE (o czym napisał Bart-S w pierszym poście). W B7 mostkujemy skrajne prawe, dolne piny. Foto zapożyczene z audizine: Proponuję dopisać do pierwszego postu.
  15. Moja nie miała trybu S. Ruszałem z trybu manualnego i kręcę tylko do 5900. Wyżej się nie opłaca.
  16. Moja tam ma nieco ponad 10 sek do setki (sprawdzę jeszcze w manualu bo CVT ma jednak laga przy ruszaniu) i prawie 230 wchodzi na szafę to źle ? Wszystkie seryjnie 1.9 TDI na autostradzie zostają w tyle.
  17. Raczej nie ma. Ja olej zmieniam cop 10 tys równo (240, 250 260 tys itd). Jeżdżę na Valvoline 5W50 i ten olej Ci polecam. Wszystko zależy jak bardzo jest zjechany egzemplarz. Jeżeli Tobie bierze 250 gram na 5000 to masz farta. Mi jeszcze do niedawna brała 300 ml / 1000. Teraz mam już litr na 1000. Przy mojej nodze to i tak dobrze. Zwłaszcza, że teraz silnik jeszcze będzie męczony na manualnej skrzyni w Quattro. U mnie poszły raczej uszczelniacze zaworowe bo przy hamowaniu silnikiem i dodaniu gazu z tyłu niebiesko. Ten silnik ma kilka wad konstrukcyjnych. Np. separator oleju (taki czwórnik) przez który olej z pokrywy zaworów idzie do dolotu zamiast wracać do obiegu. Koszt naprawy tego to 43 zł w ASO za dwie części, Nowy separator z B7 poprawiona wersja i o-ring. Ja ten separator wymieniam co rok po zimie. Koszt nieduży, a dolot zawsze czysty. Powiem Ci, że wszyscy odradzają ten silnik, ale ja jestem innego zdania. Dopóki nie bierze ponad litra na 1000 to jest OK Mi bierze ponad litr i mimo tego na wiosnę jadę tym autem na wycieczke po DE. ponad 3000 km w 4-5 dni. Oprócz koła zapasowego biorę 5 litrów oleju na dolewkę ale wiem, że dojade, wrócę i auto nadal mi będzie służyło.
  18. Raczej bezawaryjny silnik (ponad 140 tys na nim zrobiłem) tylko olej zmieniać często, dbać i olej dolewać
  19. Makale odpowiedział(a) na powertrain temat w 3.0
    Kolega na forum sprzedawał całą pompę za 100 zł od 1.8 turbo
  20. Makale odpowiedział(a) na AsKush temat w 2.0
    Poniżej 1000 zł za robotę samą ze zrobieniem głowicy bez części. Części bym miał swoje. Kwestia szklanek, uszczelniaczy zaworowych, pierścieni i kilku uszczelek itp. Więc 2000 zł za wyjęcie jednego i włożenie drugie plug & play to jest przesada.
  21. Makale odpowiedział(a) na AsKush temat w 2.0
    Lepiej remontuj. 2.0 ALT to strasznie nie udane silniki. Wątpie, że znajdziesz coś co nie będzie paliło oleju mniej niż litr / 1000 km. Jak wyremontujesz to masz pewność, że pojeździsz i oleju będzie brał 200ml / 1000 a nie 2000 ml / 1000 km. Co do ceny samego silnika to bardzo dużo. Mój za kapitalny remont krzyknął poniżej 1000 zł
  22. Czym się różnią te pompy o numerach: 8E2721401M 8E2721401H 8E2721401AJ 8E2721401T Wszystkie będą pasowały ?
  23. Makale odpowiedział(a) na powertrain temat w 3.0
    Nie wiem od czego to zależy, ale na pewno od temperatury. Powyżej +10 też nie mam problemu. Gorzej w zimę, ale też odpali. Czasami po 15 sekundach, a czasami po 30.
  24. Makale odpowiedział(a) na powertrain temat w 3.0
    Na zimnym na LPG może dłuuuugo kręcić. To nie PB.
  25. Makale odpowiedział(a) na powertrain temat w 3.0
    Odpalając auto "na gazie" i tak odpali Ci na benzynie. Na gaz przełączy się dopiero jak się nagrzeje. Jak chcesz odpalić zimny silnik na gazie to musisz przeczytac w instrukcji jak to zrobic. w stagu jest to tak: 1. klikasz i trzymasz p[rzycisk B/G 2. włączasz zapłon 3. puszczasz B/G 4. odpalasz auto - teraz odpali ci tylko na samym lpg

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.