Treść opublikowana przez Makale
-
czujnik temp gazu stag
Raczej na benzynie bo sterownik nie będzie widział temperatury i nie przełączy na gaz. Wszystko zależy jak masz ustawione. Nie masz centralki od gazu, która Cię informuje na jakim paliwie silnik pracuje ? Czemu chcesz odłaczyć czujnik temperatury?
-
a4 b6 Bose czy potrzeba adapter ?
@UP Przepraszam, mój błąd. Pomyliłem z innym systemem audio. Dokładnie tak jak mówisz, przy radiu nie ma kostki na głośniki nawet.
-
a4 b6 Bose czy potrzeba adapter ?
Będziesz potrzebował. w bose głośniki przód zasilane są z radia, a głośniki tył zasilane są razem z subem ze wzmacniacza ori. Od radia zresztą w kostce ISO nie idzie 8 kabli do głośników tylko 4 (przód lewy i przód prawy).
-
RNS-D Problem z GPS
Witajcie. Mam problem z RNS-D. Oddałem nawi do czyszczenia lasera i nagrania nowszej mapki. Mapa jest czytana, wszystko działa, lecz pokazuje nie moją pozycję Jestem w Płocku, a pokazuje wszystkie inne tereny tylko nie moją lokalizaję. Na vagu błąd anteny GPS z opisem Short Circuit. Pomyślałem, że antena więc od kumpla z Passata wziąłem drugą antenę (jemu nie działa w ogóle nawi, więc nie miałem możliwości sprawdzenia anteny) i u mnie jest to samo. Nadal Short Circuit. Pomyślałem, że może też miał uwaloną antenę, więc pojechałem do sklepu nawi / GPS i kupiłem nową antenę za 60 zł. Wtyk miał Fakra jak do RNS-E, ale gościu powiedział, że ściągnie ten plastik, a w środku jest zwykły wtyk SMB taki jak jest w RNS-D. Podłączyłem antenę na miejscu i też pokazało złą lokalizację. Sprzedawca powiedział mi, że musi złapać sygnał, bo żadne nawi od razu nie złapie. Wróciłem do domu nadal nic. Na VAG'u ten sam błąd. Nawi widzi 32 satelity, ale z żadną się nie łaczy. Dodam, że to samo jest nawet jak odepnę antenę od radia. Tak jakby GPS w nawi się zawiesił i nie chciał się łaczyć z satelitami. Przeczytałem gdzieś, że wystarczy wejść w te ukryte menu w rns-d i to pomoże; rzekomo odblokuje GPS. W ukrytym menu przejrzałem wszystkie "strony" i wyszedłem. Problem jest nadal. Pan z punktu, który czyścił mi laser, mówił, że u niego nawi chodziło idealnie na stole i pokazywało lokalizację. Zleciłbym jemu ogarnięcie tematy, gdyby nie to, że radio zostawiłem w punkcie na granicy polsko-niemieckiej, a odebrałem je po 2 tys, jak wracałem do Polski. Skończyły mi się pomysły, a podoba mi się ori nawigacja. Na 3 antenach to samo (moja ori, zamiennik z passata b5fl, i nówka ze sklepu).
-
Webasto nie ori, przeróbka??
Raczej nie. Ori webasto ma sterownik, który komunikuje się po CAN z całym autem. Jedyne rozwiązanie, które widzę to zmiana samego piecyka i dołożenie ori modułu. Instalacje paliwową, wydechową i chłodniczą masz już, więc chyba to jedyne wyjscie.
-
Trzeszczące plastiki
Rozbierz, zobacz czy masz całe zaczepy i zwróć uwagę czy było dobrze złożone. Jeśli było złożone dobrze to te miejsca gdzie coś trzeszczy owiń w niewidocznych miejscach izolacją do wiązek parcianką.
-
Tarcze Rotinger GT - ktoś używa?
Ja bym kolego wkładał te tańsze. Ja jężdzę na ATE Ceramic, ale muszą się nagrzać żeby dobrze hamowały. Dobre są Ferodo czerwone, ale cena kosmos.
-
Tarcze Rotinger GT - ktoś używa?
Sam ich używam w A4 (312mm) przód, w VW Touaregu V10 (350mm przód i 330mm tył) i w BMW E39 (przód i tył) wraz z klockami ATE Ceramic (nie są zalecane do tych tarcz). Różnica w heblowaniu ogromna. W szczególności w Touaregu gdzie masa to bagatela 3 tony i seria totalnie nie hamowała. ATE Ceramic jest nie zalecany, ponieważ te tarcze są twarde i klocek jest twardy. Podobno szybciej tarcze się zużywają i bla bla bla. Jedyny minus jaki zauważyłem to jak hamulce są zimne hamują gorzej. Im cieplejsze tym lepiej Łącznie zrobione na tych heblach (w 3 autach) ok. 70 tys km i jest bomba. Co do tych zwykłych i droższych to to te droższe są ze stali wysokowęglowej. Szybciej odprowadzają ciepło i mają wyższy współczynnik tarcia. Osobiscie w A4 mimo, że bardzo agresywnie jeżdżę cieżko mi było przegrzać te hamulce (czasami po autostradzie kilkakrtonie 220-150 i tak na odcinku 200 km i heble żyletki). Podobnie w E39. W Touaregu założyłem te wysokowęglowe, ale tam to hamowanie od 80 i można kiełbaski na feldze grzać Pamiętaj też o dobrym płynie hamulcowym (np. Motul DOT 5.1)
-
Dobry zestaw? 163KM z Multitronikiem
Powinni aczkolwiek ja też mam Multi i robię po czasach wtrysku. Po mnożniku też mi nigdy nie wyszła linia prosta. Warto stroić w trybie manualnym. Wtedy silnik i skrzynia zachowują się prawie jak w manualu czy w zwykłym tiptroniku.
-
Konsekwencje odłączenie zasilania AirBag / odłączenie fotela pasażera
A jak wyjmę bezpiecznik airbaga, odłącze fotel i włącze zapłon to co się stanie ? Ew. później podłącze fotel i włożę bezpiecznik ?
-
Nietypowy dźwięk przy włączaniu świateł
Najlepiej to przywrócić instalację tak jak było. Gdzieś za przełącznikiem świateł musisz mieć jakiś przekaźnik, który zamontował Ci poprzedni właściciel.
-
A4 B7 Nie działa tempomat
Musisz w sterowniku silnika 01-Engine klikasz koduj i wpisujesz 11463 (Cruise Control System [CCS] Activation)
-
Konsekwencje odłączenie zasilania AirBag / odłączenie fotela pasażera
Potrzebuję zdemontować fotel pasażera z tym, że chcę nadal używać auta. Wiem, że po odłączeniu kostki AirBag (oczywiście na odłączonym aku) i po podłączeniu akumulatora pojawi się błąd airbag i przestaną one działać. Tu nasuwają mi się dwa pytania: 1. Czy mogę wyjąć tylko bezpiecznik od AirBagów i jeździć bez bezpiecznika airbag ? Chodzi mi o to czy później po podłączeniu fotela i włożeniu bezpiecznika nie będzie żadnego błędu. Niby jak się odłączy akumulator (czyli zasilanie) i się podłączy ponownie to nie ma błędów airbaga, a co w przypadku jak odłącze zasilanie TYLKO airbaga i na wyłączonym zasilaniu odepnę fotel pasażera. I teraz czy po podpięciu fotela i włożeniu bezpiecznika wszystko bedzie dzialac ? 2. Czy VAG-COM 3xx.xx i jakiś najtańszy kabel VAG KKL jest w stanie połączyć się z AirBagiem i wykasowaniem ew. błędów? Tą wersją kabla/oprogramowania bez problemu mogę się łączyć ze wszystkimi modułami, mogę kodować, adaptować itp z tym, że przy próbie połączenia sią z airbagiem dostaję info, że ta wersja może uszkodzić sterownik AirBag'ów.
-
Buja autem na zawiasie H&R
Podjedź na stację diagnostyczną i niech sprawdzą Ci zawieszenie całe.
-
Światła led raz świecą, a raz nie.
Akumulator sprawdzą Ci za darmo w sklepach motoryzacyjnych. Sprawdza się go pod obciążeniem.
-
Buja autem na zawiasie H&R
Ja mam kolego w serii 1BA zmienione amorki przód na MTS i sprężyny NeuSpeed -40mm te ze zmienną odległością zwoi, tył amorki seryjne KYB i sprężyny -45mm. Przód wszytskei gumy na wahaczach twardsze z poliuretanu (wszytskie waahcze ori Audi), tył seria. Felgi 9" szerokości 18" średnicy i na tym lekki naciąg 225/40 R18 Bridgestone Potenza S001 na przodzie i z tył ten sam rozmiar tylko, że Conti Sport Contact2. Jest twardo (szczególnie przód), a przy 150 to mogę wręcz szarpnąć kierownicą i auto idzie po sznurku. Szczerze to na seryjnym zawiasie 1BA przy 220 nie miałem problemów ze zmianą pasa ruchu Sprawdź luzy na wahaczach (i gumy i swożnie), łączniki stabilizatorów, same stabilizatory, koncowki drążków kierowniczych. Kompletne zawieszenie do sprawdzenia.
-
Roleta elektryczna sedan
Czo to za czary z isofixem w półce ? Audi Exclusive ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Na lato to nawet 10W60 można lać Ja polecam Wam Valvo 5W50
-
Uszczelniacze zaworowe wymiana
Można to zrobić od góry, ale nie każdy się tego podejmuje.
-
Świecąca się kontrolka esp Audi a4 b6
Wymiana czujnika w ASO z ich robotą 100 zł.
-
Błąd na wszystkich cewkach.
Co to jest za błąd ? Może coś starego. Podepnij się pod kompa, usun błedy, przejedź się i podaj wszystkie które się pojawiły.
-
Co się stało i jak to naprawić licznik nie pokazuje odległości na zbiorniku
Średnie spalanie podaje Ci prawidłowe ?
-
Klimatyzacja szczelna ale nieszczelna - czary
Znajdź dobry warsztat od klimatyzacji. Oni znajdą Ci nieszczelność i ją usuną. ECON nie mogłeś wyłączyć bo w układzie nie było czynnika i sterownik nie pozwolił włączyć Ci kompresora sprężarki. To normalne.
-
Mrugajaca lampka bremse i palace abs
Podepnij się pod kompa i zobacz jakie masz błędy. Bez tego ani rusz. Sprawdź poziom płynu hamulcowego i ew. uzupełnij. To jest zazwyczaj problemem. Błąd ESP pewno jest spowodowany czujnikiem hamulca. Koszt z wymianą w ASO 100 zł.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dopiero teraz dostałem info, że to są heble 302mm, a nie 288. Szkoda, bo w dobrych pieniądzach mogę dostać taki zestaw. E: Hmmm, a czysto teoretycznie gdyby zrezygnować z ręcznego?