Treść opublikowana przez Makale
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Jeżeli masz jeszcze ori to polecam Ci regeneracje. Ja w B6 u siebie na razie same gumy zmieniłem na poliretan, i jeden wahacz kupiłem ori lemfordera (270 zł za sztukę ) i nie wyobrażam sobie wsadzić MaxGear albo MasterSporta. U mnie ori wytrzymały 250 tys nalotu i pewnie by wytrzymały więcej, gdyby nie moja głupota, a kupić mastersporty i zmieniać je co 60 tys ? Bezsens. Kupić raz a porządne, ew regeneracja i tyle.
-
Kto doradzi ? A4 B6 1.8T Multitronik
Musisz podać oznaczenie skrzyni. One nie lubią obciążeń. Ew. są osoby np. Bart-S, który modyfikuje skrzynię. Coś tam z lamelami działa i lepiej znoszą wyższy moment obrotowy.
-
Pełen Fis, a chwilowe spalanie przy instalacji LPG
Powiedzcie coś więcej o tej kalibracji FIS ? Bo teraz realnie mi pali ok 20 litrów, a FIS pokazuje 14...
-
Zamiennik chłodnicy wody 2.0 tfsi
Olej od razu zmień kolego. Na pewno nie zaszkodzi.
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
Kolego ale na pierwszym schemacie jaki mi dałeś jest i BT i cullmann i nic z tego nie rozumiem. Wiem, że teraz zamiast modułu cullmann mam włożyć moduł BT, ale na schemacie jest i BT i cullmann.
-
Drobne usterki
Odtłuszczacz ja stosuję megalio. Taki żółty. 50 zł za 5 litrów płacę. Od Kobity weźmiesz z kuchni odtłuszczacz to też będzie dobry.
-
Czy to może być źródło brania oleju ?
Odma do wymiany + czwórnik. Spalanie oleju nieco się uspokoi. Czwórnik ma końcówkę Q poprawiony. Zaraz dam numery części. Co to za ALT ? Mój jakoś inaczej wygląda ;p Czwórnik odmy: 06B103235Q O-ring czwórnika: N90465001 odma: 06B103211H o-ring odmy: N90467301
-
Drobne usterki
Pasek rozrządu to co 80 tys, a nie 180 tys Serwis wycieraczek ? Tzn ? Ikonka na FIS ze spryskiwaczami ? Płynu dolej. Co do smrodu - najpierw umyj dokladnie silnik. Spryskaj jakimś odtłuszczaczem i spłucz.
-
B6 DIVISION
Nie ma ktoś a sell lotki na klapę ? Chętnie odkupię.
-
Audi A4/B6 BEX - płyn mineralny czy syntetyk?
Gdzieś mam karty charakterystyki płynu z ASO i jest to olej syntetyczny. Kłóciłem się o to dosyć dlugo, bo serwis nie ASO wlali mi do touarega 2007r. płyn febi 06161 syntetyczny a na korku pisze, że ma miałbyś mineralny. Oni brali kod płynu z ASO i wlali zamiennik FEBI 06161, który też jest syntetyczny. Pojechałem do ASO i wziąłem karte charakterystyki tego płynu. Najbliżej do ori jest FEBI 06161, 06162 ma w ogóle inne parametry. Ori kiedyś był G002000M2 i on był mineralny teraz jest G004000M2 - zastąpił poprzednika i to jest syntetyk (ale na bazie mineralnego). Temat odpuściłem. Do wszystkich aut z grupy VAG leję FEBI 06161 i nic się nie dzieje, a nawet się poprawiło. Skoro ASO taki leje to chyba wiedzą co robią, a najlepszym zamiennikiem jest FEBI06161. 06162 to zamiennik starego płynu z ASO, którego już nie sprzedają.
-
Problem z felgami speedline sl 2067 do A4 B8 z 2010r
Przecież przelotowy to masz śruby dłuższe tylko a nie szpilki. Jak dystans dobrze przylega do piasty i śruby są dobrze dobrane do gniazda w feldze to nie ma opcji, żeby coś się zerwało.
-
Audi A4/B6 BEX - płyn mineralny czy syntetyk?
Febi 06162 to mineral taki jak zaleca producent magla. Audi z kolei zaleci 06161 - czyli taki jaki oni sprzedają - syntetyk.
-
Wycięcie katalizatora 2.0 alt
Mi sonda wywalała błąd. Zrobiłem softa i błąd sondy zniknął + w poniedziałek kat robi out. Koszt 150 zł.
-
Szum z okolic łańcucha rozrządu
Zauważyłem, że i na zimnym i na ciepłym słyszalny jest szum z okolic tyłu silnika tam gdzie jest łańcuch rozrządu. Jak zobaczyłem cenę ori napinacza z łańcuchem (1000 zł) oraz wariatora, który mi przez 2 sek hałasuje na zimnym (2000 zł) to mi się słabo zrobiło. Łańcuch się wyciągnął już i jest do zmiany? Czy szukać przyczyny gdzieś indziej? Ori przebieg 245 tys (daje reke uciac). Rozrząd (pasek, rolki i ten śmieszny dziwny napinacz i pompa wody) zmieniany przy 140 tys (zaraz po zakupie auta) oraz przy 215 tys.
-
B6 DIVISION
Za ile oddasz kolego ten stabilizator ? ile ma średnicy ?
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
Nie rozumiem. Pod fotelem mam moduł telefonu. Od niego na pewno idzie wiązka pod podłokietnik, która zawiera wtyczkę FAX oraz idzie do radia. Według schematu u mnie obecnie zamiast Bluettoth jest moduł BT, czyli u mnie zastępuje tylko moduł telefonu modułem BT tak? A czym jest na schemacie cullman ? Chyba mnie właśnie zniecheciłeś do uchwytu na telefon. Kupię tunel środkowy po prostu od B7 w lepszym stanie niż mój. Demontując tunel środkowy na pewno usunę całą wiązkę od telefonu tego co miałem, zostawię tylko to co będzie potrzebne do BT. Mikrofon już mam, czyli tego kupić nie muszę bo kabel od mikrofonu na 100% musi być już pod fotelem pasażera. Obecna wiązka jak wygląda ? Od modułu telefonu idzie kabel do FAX, od modułu idzie kabel do mikro, od modułu idą kable do radia i od modułu idą kable do uchwytu? Dobrze rozumiem? Dobierając się do modułu telefonu wyjmuję moduł, mogę pozbyć się kabli, które idą do cullmana i kabli, które biegną do kostki FAX, zostawiając tylko to co idzie do RNS-D i do mikro i w obecną wiązke ori wpinam tylko BT ?
-
Problem z felgami speedline sl 2067 do A4 B8 z 2010r
Ja w B6 przy -40mm mam z przodu 225/50/18 i tył 245/45/18 + dystanse 17mm przy feldze ori RS6 C5 ET 43, więc myślę, że do B8 by weszło bo ma nieco wiecej miejsca na koło. W b6 widziałem felgi 9j z przodu ale to musiałby już hardcore. Zobacz czy dystans 17mm nie pomoże, który zmieni otwór centrujący. 15mm to za mało, ale 17mm już może. Te 3mm może uratować te felgi. Tak jak u mnie to były metody prób i błędów. Jak kupisz same dystanse przelotowe, które tylko zmienią otwór centrujący to się nic nie stanie i będzie ok. Rozwiercać felgi to bym tego nie robił.
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
Wolę mieć dwa. Ale jak znajdę tunel bez dziur to nie będę płakać. 3 kable z modułu BT do radyjka ciagnę, a te pozostałe do cullmanna czyli gdzie ? Gdzie idzie kabel od gniazda FAX ?
-
Nie pojawia się OIL MIN - mimo, że jest mało oleju
Od 3 lat zawsze miałem tak, że na zimnym jak mam mniej niż połowa to już OIL MIN krzyczało. Teraz min. na bagnecie i nie krzyczy. 100km to ja dziennie robię W której grupie można sprawdzić odczyty z tego czujnika ?
-
Audi A4/B6 BEX - płyn mineralny czy syntetyk?
Producent magla przewidział mineral, jednak ja temat odpuściłem i leję ori z ASO.
-
Zamiennik chłodnicy wody 2.0 tfsi
Jeżeli sprzedający pisze, że do A4 B8 to powinna pasować. Jeżeli nie musi oddać pieniądze. Pytanko. Czemu zmieniasz chłodnicę ? Nie lepiej do świeżego auta używkę kupić, ale ori ? Ja do B6 większość częsci z ASO biorę, a co dopiero do B8.
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
Mam w kierownicy błąd 01303 - błąd komunikacji. W tunelu mam uchwyt na telefon (ten ori dodatkowy Audi), jednak na dole tego nie mam gniazdka RJ, żeby coś tam podpiąć. Pod podłkietnikiem mam gniazdko RJ, jednak na nim jest napisane "FAX". Słyszałem, coś, że FAX to od Telematika, którego nie mam. Radyjko mam RNS-D. Fajera multi z przyciskiem R/T i słuchawką telefonu Wszystko ori z wyposażenia. Chciałbym kupić ori telefon Audi i go wpiąć na miejsce, żebym miał drugi numer do auta. Bardzo przydałby się schemat ori telefonu z gniazdem FAX. Do tego chcę jeszcze dołozyć moduł BT, żeby móc podłączyć mojego smartfona. Jednak czy moduł BT nie będzie się gryzł z ori telefonem to raz. A dwa jeżeli będę mieć ori telefon to rozumiem, że obsługuje go też przyciskami na kierownicy tak ? A jak będę miał i ori i BT to jak odebrać połączenie jak ktoś zadzwoni na smartfona mojego ? Fizycznie muszę odebrać telefon (tak jakbym rozmawiał normalnie) i wtedy jakoś RNS-D przełączy się samo na BT i zacznie lecieć dźwięk ze smartfona? To działa coś jak głośnik BT ? Muszę dojść z tym do ładu i składu, ale nie wiem jak się za to zabrać. Wszystko ori nic nie było dłubane. Był ściągany raz tunel środkowy bo wybierak w automacie był zmieniany i z tego co pamietam to od tamtego momentu jest ten błąd 01303. Dodam, że mam mikrofon w lampce podsufitowej z przodu.
-
DVB-T w RNS-D
Chciałem zmieniać na RNS-E, ale widzę, że w dobrych pieniądzach można ogarnąć, żeby poczciwie już RNS-D miało dużo funkcjonalnych funkcji.
-
2.4 V6 na 2.7 V6 BI TURBO
Najtańsza baza to a4 b6 w 2.5 TDI w manualu w Quattro. Skrzynie i napęd cały zostawiasz. Tylko silnik zmieniasz. Dłuższe przełożenie będą porządane przy 2,7 biturbo zwłaszcza po jakims chipie czy jak byś włożył mocniejsze turbo. Silnik możesz za 8k kupić i dolicz przekładkę. 20k nie wyjdzie. Wszystko zależy za ile znajdziesz graty.
-
Nie pojawia się OIL MIN - mimo, że jest mało oleju
Dwa miesiące temu jechałem bez ładowania (alternator w środku się rozpadł) i żeby dalej przejechać na 1 aku zacząłem wyjmować bezpieczniki. Wyjąłem między innymi bezpieczenik od czujników parkowania oraz sensoru oleju. Na FIS był żółty komunikat SENSOR OIL. Po dojechania do domu, wszystkie bezpieczniki włożyłem na miejsce, zero błędów na fis i na kompie ale sprawdziłem olej. Na bagnecie było minimum (od prawie połowy już powinni być oil min) a komunikat na FIS się nie pojawił. Trzeba ten czujnik przyuczyć, zakodować, zrobić mu jakieś nastawy początkowe czy coś w tym stylu? W jakiej grupie bloków pomiarowych mogę odczytać informacje z tego czujnika. Jakiś chyba musi być bo nawet VFIZ pokazuje stan oleju (jak ktoś ma VIFZ).