Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Dział Zrób to sam temat z MCE. Wszystko ładnie opisane. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-mce-09-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/ Na dół pierwszego posta i otwierasz spoiler.
  2. Ja musiałem w czwórniku od strony tej co idzie do dolotu trytytkę zastosować bo ściągało mi to. Nie mogłem tego dopasować. Właśnie dlatego, że w tej nowej wlot do dolotu jest lekko wyżej. Pytanie do tych, którzy już go mają: i jak dolot ? Czysty ? Jak będzie pogoda sam tam zerknę. 5 tys od wymiany. U mnie przy zmiania jak ściągałem ten wąż co idzie w dół pod filtr oleju ta główka mi pękła. Odeszła od węża. Jak patrze na ceny tego czegoś to mi szczęka opadła. Na razie rolka izolacji i się trzyma. Na razie. Można ten wąż jakoś od góry zmienić czy trzeba od dołu ? Jak od dołu to ma ktoś fotkę jak to wygląda od dołu ?
  3. Na szybko: http://allegro.pl/continental-sportcontact-3-215-50r17-95w-nowe-i5970662500.html Troszkę droższe. Poczekaj jeszcze na propozycję innych. To jest przykład opon, które mogę Ci z czystym sumieniem polecić.
  4. http://static.abstore.pl/img/ubarana/4577ebfb-1e89-4a12-9fa8-8c0995afd1f8/l/meglio-lemon-odtluszczacz-spray-750ml.jpg Takie coś kupuję i mi wystarcza, chociaż nigdy jakoś bardzo zapuszczonego silnika nie miałem. Co do żeberek to tak. Ciśnienie może je powyginać ;p Jakoś szczególnie nie zwracam uwagi jak myję silnik. Leję na wszystko co jest pod maską i nigdy problemu nie było. Uważam tylko na podszybie tam gdzie jest aku, sterownik itd chociaż nawet i tam nie powinno się nic stać. Najlepiej jakbyś miał możliwość umycia go ciepłą wodą. Wąż od myjki pod kran, odkręcić gorącą wodę i schodzi wszystko ładnie.
  5. Na ciepłym pali Ci na gazie czy na PB ? Jak na PB spróbój odpalić ją awaryjnie na LPG (w sterowniku stag na wyłącznym zapłonie trzymasz przycisk B/G i włączasz zapłon, puszczasz B/G i odpali Ci na samym lpg.) Sonda pewnie od LPG albo od katalizatora. Ja mam cały czas błąd sondy i nic się z tym nie dzieje.
  6. Kup odtłuszczacz zwykły (ja kupuję taki żółty nie mam w tej chwili butelki) spryskaj cały silnik i normalnie myjką ładnie wymyj. Tylko uważaj na chłodnicę (możesz pozaginać żeberka) i elektronikę (sam silnik myj, bez podszybia gdzie jest sterownik silnika). Ori osłona ma taką jakby piankę wygłuszającą, ale ja w tej chwili nie mam tego i szczególnie nie narzekam. Gdybym nie wiedział to na pewno bym nie usłyszał jakieś różnicy.
  7. Mam zwykły włączniki świateł bez Auto. Chcę już kupić ten z literką B (na przyszłość pod fotochrom i CLH), ale mieć automatyczne włączanie i wyłączanie świateł mijania czyli: pin 4 do pinu 11 pin 16 do pinu 14 czy: pin 4 do pinu 11 pin 16 do pinu 14 mostek pin 7 i 16 pin 7 z pinem 29 w MCE pin 1 z pinem 32 w MCE ori pin 1 uciąć i luzem bo się zgubiłem.
  8. http://allegro.pl/continental-conti-eco-contact-5-99-opony-nowej-i5850803808.html Dokładasz 50 zł co do tych GT Radial i masz naprawdę dobre opony. E: Na hamulcach, oponach się nie oszczędza.
  9. Też myślę, że kapitalny remont to lepsza sprawa. Kupisz silnik, nie wiesz co tam jest. Tak to wymienisz sobie na ori częściach, wyjdzie Cię może o 20% więcej, ale będziesz miał pewny silnik. Szkoda tylko, że od razu nie dałeś go na remont tylko jeszcze na nim jeździłeś. Teraz być może są ogromne w środku awarie. Na Twoim miejscu jeżeli głowica, blok, wał, tłoki itd są całe i dobre to bym się brał za kapitalkę.
  10. 195/65 R15 polecam ContinentaleEcoContact5. Ciche, dobrze odprowadzają wodę. Jak mnie cena/jakoś super. 195/65 R15 polecam ContinentaleEcoContact5. Ciche, dobrze odprowadzają wodę. Jak mnie cena/jakoś super.
  11. No i super Bezawaryjności.
  12. Musisz na dobrze naładowanym akumulatorze usunąć błędy. Potem krótka jazda próbna (z 10 km) i zobacz czy się coś pojawiło znowu.
  13. Jak ktoś ma problem z wyjęciem tej klamki ze środka to jest to Torx15 i można na wyczucie to ładnie wykręcić. Potem nie wyrywać a z prawej strony płaskim śrubokrętem lekko podwadzić i ładnie samo wyskoczy bez siły.
  14. Makale odpowiedział(a) na bolo1500 temat w Audi A4 B6/B7
    Musisz zdjąć szarą osłonę słubka B
  15. Po tym przebiegu wylej reszte oleju i zalej nowy. W tej skrzyni warto olej co 50 tys zmieniać.
  16. Makale odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    W alt (2.0) od czwórnika odmy idzie cienki przewód do eżektora. Wygląda on jak taki trójnik w kształcie litery T. W 1.8t wyglada on w kształcie litery Y. Etka mi nie działa, dałbym Ci rysunek. Tutaj rysunek, ale inny kod silnika, może coś się różnić: http://www.a6klub.pl/files/egzektor_917.jpg
  17. Naładuj aku i usuń błędy. Zobacz, czy któreś wrócą. Jak aku pada i sterowniki zbyt niskie napięcie to Ci wszystko pokaże, że masz do wymiany.
  18. Z ciekawości sprawdziłem bezpiecznik nr 9 i przepalony. Jutro kupię bo ten jest jakiś dziwnie miejszy i zobaczymi czy błąd zniknie. A tak BTW. czemu bez tego bezpiecznika wszystko mi chodzi idealnie ? Tzn. autko ma heble żylety tylko przymulony troszkę. Od czego jest ta pompa próżniowa ? Podciśnienie mam gdzieś zapchane, że poszedł bezpiecznik ? I gdzie ta pompa jest ? Będę po kolei ściągał wężyki i sprawdzał ich drożność i szczelność. Musi być jakiś powód, że padł bezpiecznik. Pompa się kończy ? ------------------------------------------------------------- Edit: Dziś wymieniłem bezpiecznik. Usunąłem vagiem błąd i usłyszałem jakiś przekaźnik i coś przez 3 sec zaczęło pod maską chodzić, potem pojawił się bląd i przestało chodzić. I analogicznie usuwam błąd, przekaźnik, coś pod maską na 3 sec i błąd. Dodam, że na wciśniętym hamulcu jak usunąłem błąd to nic nie chodziło. Zaczęło dopiero chodzić jak puściłem hamulec i nie było błędu. Zgasiłem, odpaliłem i analogicznie to samo: usuwam błąd, przekaźnik, coś pod maską na 3 sec, błąd i cisza. Bezpiecznik cały. Poprzedni aż czarny w środku. Ładny tam musiał polecieć prąd (bezpiecznik 15A), że aż zczarniało wszystko. Podciśnienie gdzieś przytkane i pompa nie ma siły, pompa się kończy ? Ta ktoś foty przewodów od podciśnienia w ALT ? Od czwórnika idzie do eżektora od eżektora idzie coś w dół i do przegrody i przy przegrodzie to chyba znów jakiś trójnik jest (zawór zwrotny ??). Jakieś rady ? Dokładny błąd: 17887 - Brake Boost Vacuum System: Mechanical Failure P1479 - 008 - Implausible Signal Jak patrze na ceny tych pomp to aż mnie boli, ale co mnie najbardziej zaskakuje: skoro bezpiecznik był cały czas przepalony czyli ta pompa chodziła. Zrobiłem tym autem 70 tys km i wszystko w nim chodzi Błąd mi się kojarzy z czymś od hamulców, jakby od serwa a heble żyletki i wcale siły nie muszę używać. ref
  19. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    A ktoś coś z tym uchwytem ? Gniazdka tam nie mam ;< Za to mam to gniazdko pod podłokietnikiem. Jakieś pomysły ?
  20. Ja na NGK już ponad 60 tys zrobione
  21. Temat był poruszany w b6: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/44426-komunikat-breake-przy-uruchamianiu-silnika/
  22. Dobrze serwisowany multitronic też polata :]
  23. Napisz dla potomnych to rozwiązanie.
  24. Skrzynia pada. Pewnie sterownik do roboty. Radziłbym nie latać dużo tak bo łańcuch w skrzyni można rozciągnąć. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/341768-regeneracja-sterownika-multitronic-info/
  25. i 10w40 i 10w60 ma 10W więc różnicy nie powinno być zimą. Ale to chyba na każdym oleju jest zasada, ze dopóki silnik się nie rozgrzeje to się nie ciśnie auta.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.