Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Odważny jesteś tak auta takim "obcym" pożyczać. Nie możesz poprosić pracodawcy o jego adres? Jak mu dałeś też papiery to już mógł umowę napisać lewą i ma inne blachy.
  2. Eeee tam. Psy wieszacie na ALT + CVT. Olej zmieniaj często, na części nie żałuj a pojeździsz i to dużo i bezawaryjnie. EDIT: Ale ty nie masz ALT tylko 2.0 z FSI. To już troszkę inny silnik, ale bolączki te same praktycznie.
  3. Zgłaszaj na policję.
  4. Było. Czujnik stopu. 130 zł w ASO z robotą.
  5. Jak się do tego zabrać, jak to wygląda ? Co do pytań to mam jedno. Skoro uważa mnie za sprawce to czemu nie brał od policji mojej polisy OC bo mu szpachla ze zderzaka odpadła
  6. Na pewno nie takim pisaniem i uważaniem za gówno 2.0. BTW ja bym nie zmienił celowo 2.0 na 1.8t I w 4 literach mam to, że mnie weźmiesz spod świateł 1.8t. Jak swap z 2.0 to tylko 2,7bt. 2.0 z tego co wnioskuję czytając forum i tym ile już tym autem zrobiłem to silnik nielubiący złego traktowania. Rozrząd, gdyby pewno był wymieniany to by nieprzeskoczył. Ciekawe ile osób w 2.0 zmienia olej co 10 tys lub mniej... Możesz sam sprawdzić błędy ? Skoro pojawiło się CHECK to musiało się coś zapisać w kompie.
  7. Po 1 błędy z kompa. Bez tego ani rusz.
  8. Będę miał pierwszy raz doczynienia w ogóle z sądem. Typek mówił, że gdybym wezwał policje to obaj byśmy dostali mandat. Ja się z tym nie zgadzałem, więc mówię no to dzwonimy a on, że nie nie nie, oświadczenie to ok. Mam 4 świadków (2 kolegów i rodziców, przyjechali chwile po tym), że on nie chciał policji. Jak rozmawiał z moim ojcem to mówił, że to była też moja wina, ale jak obaj (ja + ojciec) mówimy, że może jednak policję wezwać, a on nagle, że nie już niech będzie oświadczenie. Świadków strike zdarzenia nie ma. Teraz to już mam nauczkę i w każdej sytuacji będę policje wzywał...
  9. Zwykła ulica w mieście, po jednym pasie w każdą stronę. Po mojej lewej parking prostopadły. Przed tym stoi przodem do mnie (czyli też przodem do swojego kierunku jazdy, przeciwnego do mnie) też A4 ale B5. Stoi bez świateł, ani nic. W momencie kiedy go minąłem, włączyłem kierunek w lewo i skręcam na parking. W tym momencie facet z tej B5 zaczął cofać. Ja się zatrzymałem, a ten facet wjeżdżał tyłem. On miał koła w prawo i cofał. Nic się nie spojrzał w lewe lusterko. Jego przód (lewy przód) zaczynając od moich tylnych lewych drzwi przejechał mi az do konca drzwi kierowcy. Ja jak zobaczyłem kątem oka, że on w tym momencie cofa to się od razu zatrzymałem, ale nie zdążyłem uciec. Kilka faktów: 1. ja pierwszy zacząłem manewr, któy wcześniej sygnalizowałem 2. w momencie kontaktu aut ja stałem, on się poruszał 3. w momencie kiedy go mijałem (parking był może z 2 metry za tym autem) te B5 stała w miejscu bez świateł nie sygnalizowała żadnego manewru i podkreślam, że on STAŁ 4. ja stałem w 90% jeszcze na swoim pasie, mój bok był na moim pasie na osi byłem lekko przodem, to jego przód wyjechał poza oś jezdni Wychodzimy, i pierwsze słowa kierowcy "To ile chcesz za te drzwi". Spisaliśmy oświadczenie z jego winy bez wzywania policji. Pod oświadczeniem się podpisał. Miałem druk takiego oświadczenia: http://ubezpieczenia.nowy-sacz.net.pl/wp-content/uploads/2013/08/Mi%C4%99dzynarodowe-wsp%C3%B3lne-o%C5%9Bwiadczenie-druk-o-zdarzeniu-drogowym-o%C5%9Bwiadczenie-sprawcy-kolizji-drogowej-i-wypadku1.jpg Rozjechaliśmy się, przyjechał Pan z PZU (jego OC) wycenił mi szkodę jako, że auto lakier stan perfekcyjny, 100% ori policzyli za nowe drzwi z ASO i za nowe listwy te małe. Zapomnieli policzyć tych dolnych listw, ale dali cenę OK, mi zależało na czasie więc już się nie odwyływałem, a szkoda duża nie jest. PZU dało wycenę i po 3 tygodniach dostałem info, że ten sprawca się nagle wycofał i stwierdził, że to była moja wina. Poszedłem na policję, monitoringu oczywiście brak, świadków brak. Dziś dostałem informacje, że tamten Pan na policji nie przyznał się do winy i sprawa idzie do sądu. W sądzie będę jako świadek. Mam możliwość bycia oskarżycielem posiłkowym. Co wybrać ? Ktoś miał już taką sytuację? Ciężko tą sytuacje opisać słowami. Ten Pan od razu przyznał się do winy.
  10. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Pomoże ktoś z tym telefonem u mnie ? Uchwyt jest, a gniazdka nie ma. Gniazdko za to mam pod podłokietnikiem. Jak podłączyłem tam telefon z VW Phaetona 2005r. to zero reakcji. Nawet telefon się nie włączył. Jak powinna iść instalacja od ori telefonu tego co jest uchwyt przy tunelu ?
  11. Mi też wchodzi ponad 4 litry. Ja zawsze się spotkałem, że się wyciągna bagnet albo odkręca korek.
  12. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Jednak chyba wybiorą Bilsteina całego. Tylko B6 / B8 ? Co polecacie ? Sprężyny + amory. Na razie felgi 15", w lato będą 18".
  13. Makale opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    Czym się różni te budy ? Progi są te same tylko polakierowane tak ? Tylny zderzak to wiadomo, przedni też, listwy w drzwiach, tylna lotka. Coś jeszcze? Lakierował ktoś cały dół (dolna dokładka zderzaka, dolne listwy, progi, tylna dokładka) w kolor nadwozia? Ogólnie podobają mi się budy od S'ki (całe polakierowane) i z chęcią bym polakierował dół zwłaszcza że listwy drzwiowe i tak mam do wymiany i autko idzie do lakiernika na inną rzecz. Lakier szary lx7z, doły mam ciemne. Listwy drzwiowe s-line, a s4 są takie same czy czymś się różnią ? Montował ktoś te listwy: http://sprzedajemy.pl/audi-a4-s4-s-line-b6-b7-listwy-na-drzwi-sedan-avant-kombi,8054242 lub takie: http://allegro.pl/audi-a4-s4-b6-b7-s-line-listwy-avant-sedan-i6075642644.html Ogólnie chodzi mi o podróbki. Jakieś różnice w wyglądzie / spasowaniu ?
  14. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Właśnie wcześniej tak nie było. Mam fotki sprzed 2 lat to autko stało prosto. Z przodu bym same sprężyny wymienił, żeby się autko wyprostowało (przód w dół) i z tyłu amory bo pływa auto. Z tył€ mam sprężyny lekko "zmiażdżone" (troszkę się woziło w bagażniku) a amory po 40%.
  15. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Jutro rano podjadę to mi sprawdzą i amory i te sprężyny. Tak w aucie było sporo wożone z tyłu. Z przodu mam kategorię wagową 8. Jak dam sprężyny z 1BE i klasa wagowa 6 to o ile +/- pójdzie w dół ? Gdyby była ta sama kategoria wagowa to niby -20mm, a jak dam dwie klasy niżej jeszcze ?
  16. Zmień czwórnik na ten poprawiony i czeka Cię wymiana całej rury dolotowej. Ona dosyć krótka jest idzie od przepływomierza do kolejnego łączenia widać go za kolektorem dolotowym.
  17. Włacznik chce bo w drugim aucie się przyzwyczaiłem do auto, a CLH to byłby tylko dodatek. Lusterko ma jakiś "sterownik", ze MCE będzie pluło błędem o braku lusterka ?
  18. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    To jak myślisz czemu tył opadł 2x niżej niż przód ? Amory z tyłu fatalnie trzymają. Całe auto chodzi. Jak się zachowa 1bv od 1.9 TDI ? Sam tył to chyba nie ma nic do rzeczy co ? Mam możliwość kupna osobno tył od 1.9 TDI 1BV i przód od 1.8T 1bv. 2.0 czy 1.8 turbo ciężejsze ? Nie chce gwintu, wolałbym ori 1be albo 1bv.
  19. litr na 5 tys km Jest różnica. Dziś się zapaliło Olej MIN. Przy wymianie kupiłem 2x 4 litry. Jedna bańka na dzień dobry weszła, druga na dolewkę. Od wymiany do teraz (olej MIN) czyli przez 5 tys spalił litr oleju. Teraz dolałem mu około 300-400 ml, nie wiem ile dokładnie bo na oko lałem. Na bagnecie prawie full. Rano doleje do max bo teraz noc i nie widać nic. Takie spalanie oleju to mi pasuje. Dodam, że mam spory wyciek spod uszczelki pokrywy zaworów. Na cewki się leje i czasem przy agresywniejszej jeździe kapnie coś na katalizator. Uszczelka jest, czekam jeszcze na olej do skrzyni i za jednym zamachem zrobione będzie. Pewno będzie jeszcze mniej palił. Dla porównanie 5.0 v10 tdi od wymiany 7 tys. Jak zalewali olej to było pół bagnetu, po 7 tys olej min pokazało, ale tylko na chwilkę bo pod katem auto stało, potem nie. Dolałem 400 ml i max jest. 2007r. przebieg spory (300tys+). I to pewno co wziął (około 200ml, bo bagnet na full nie był) to pewno turbiny puściły, bo jak EGR'y czyściłem to troszkę takiej mgiełki olejowej było. Tutaj 2.0 R4 i bierze olej... Wracając do audi: brak żadnej chemii w silniku, brak płukanek, brak dodatków. Tylko olej + filtry co 10 tys zmieniany. Autko wcześniej serwisowane niestety LongLife (że gość mało jeździł to co 2 lata prawie, czasem jak więcej jeździł to co rok...). Zastanawiam się nad ceramizerem bo mi wariator daje się we znaki pomału, może jak się zaceramizuje to nie będzie walił na razie, ale nie wiem czy się nie zdecydować na regeneracje. Eżektor też mam od nowości pewno nie ruszany. Powiedzcie mi - można go wyczyścić ? I powiedzcie mi jedna rzecz. Jak jest obudowa filtra powietrza to z niej idzia taka rurka gdzieś w dół silnika. Co to i po cholere to ? I dwa: Jak jest dolot to kolejno jest przepływka, potem wejscie od czwórnika od odmy i potem idzie takie coś w dół, od tej rury dolotowej. Gdzie to idzie ? Ad1. jak ludzie zakładają stożkowe filtry to co z tamtą rurą ? Ona mi lekko pękła przy obudowie filtra.
  20. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Amorki mam i tak do zmiany z tyłu, bo opadł. Nie chcę już 1ba za miękkie. 1bv od 1.9 tdi podejdzie ? silnik 1.9 dużo cięższy od 2.0 benzyny ?
  21. Nice A co taki dołek momentu przy 3100 rpm ? I na mocy i na momencie widać.
  22. Dobra to jeżeli włożę MCE z końcówką F to mogę założyć włącznik Auto tak ? i to nie ma nic do CLH tak ? Jeżeli będę miał MCE F i włącznik auto to gdzie jest problem z CLH, które będzie działało całą dobę ? Przeciez fotochrom nie ma żadnego sterownika. Nie można na stałe zmostkować dwóch pinów tak, żeby MCE na stałe widziało od lusterka sygnał, że jest noc ? Przy włączniku CLH: pin 4 i 8 zmostkować i połączyć z pinem 18 w MCE f. pin5 - masa pin 7 - 24 pin w MCE I jak zrobię tylko tak to jaki będzie efekt ? Tutaj rozpiska pinów przy lusterku: a) PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa) c) PIN 3 – długi przewód tak aby starczył do podłczenia z modułem centralnej elektryki d) PIN 6 – podłączenie z PINem 1 w lampce podsufitowej. skoro pin 1 idzie do właczniku swiatał, pin 2 to masa a pin 3 idzie do MCE to mógłby ktoś sprawdzić kiedy jest napięcie na pin 1 i 3 ? Nie wystarczy zmostować pinu nr 1 z masą, tak żeby MCE widziało non stop, że listerko działa prawidłowo i "widzi" noc ? Pin 3 jest od wsteka tak ? Tego chyba nie musi byc? Nie chce kupować gratów w ciemno. Elektryke w aucie mam high i włącznik z końcówką A, zamieniłbym na tego z końcówka B.
  23. Makale opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Autko teraz wygląda tak (1ba): http://www30.speedyshare.com/zJ3Kq/01389fc6/download/DSC-0010.JPG Tył jest niżej od przodu dwukrotnie. Autko na zdjęciu nie załadowane. Pusty bagażnik. Gleba jest, nawet mi się podoba, ale właściwości jezdne masakra. Wydaje mi się, że amotyzatory puściły, bo tył strasznie się buja. Teraz pytanko jak założe na przód + tył ori 1BV (amory + sprężyny) to tył zostanie tak samo / niżej / wyżej ? Wysokość tyłu mi się teraz podoba. Chcę, żeby i przód tak ładnie zszedł. Tylko, że jak wymienie z tyłu amory to znów z tyłu się koza zrobi, więc chcę już założyć od s-line. Co polecacie? 1bv od 1.8t ? Sprężyny od 1bv są -30mm tak samo jak -30 Eibach Pro Kit ? Ewentualnie szukać 1bv od diesla z przodu ? Ale to pewno przód zejdzie niżej od tyłu. Opłaca się pakować w używany komplet 4 amory + 4 sprężyny ? Sprężyny są takie same w 1be i 1bv ? Dla mnie 1ba jest za miekkię. Ewentaulnie jakie są zamienniki dla 1be / 1 bv ? P.S od 1.9 tdi by podszedł ? Np. to: http://olx.pl/oferta/zawieszenie-s-line-1bv-CID5-IDcoBPW.html#329fe83894
  24. Makale odpowiedział(a) na Kala26 temat w Audi A4 B6/B7
    Kręcenie licznika nie ma nic do tego Co ma piernik do wiatraka. Można wymienić sam wyświetlacz. Każdy elektronik Ci to zrobi, albo sam jak masz troszkę zdolności manualnych.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.