Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Makale odpowiedział(a) na Virnik temat w Audi A4 B6/B7
    Osobiście dużo słyszałem o takich akcjach w DE, ale sam na oczy nigdy takiego czegoś nie widziałem.
  2. Makale odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Koledzy ktoś z Płocka lub okolic założy mi tempomat?
  3. --

    Makale odpowiedział(a) na Virnik temat w Audi A4 B7
    Takie coś jak Ci nie zależy zeby było ideolo oddaj do kogoś kto się zajmuje detalingiem. Rysy będą ale milion razy mniej widoczne. Jak znajdę na kompie to pokaże Ci jak ja u kolegi usuwałem rysy na zderzaku. 20 minut roboty, a efekt powalający.
  4. Dzięki kolego za wszelkie info. Czyli wychodzi na to, że na razie mogę zmienić same sanki i bak ? Zawieszenie bez problemu przełożę ze swoich sanek do nowych tak ? Co do wybieraka to ja mam na razie Multitronic Się zbieram, żeby włozyć manual 6b + Q, na razie do 2.0. Pomału sobie bym robił. Jak tylny zderzak będę miał na dwa kominy to od razu bym wydech założył na dwa kominy jakiś porządniejszy i wolałbym już od Q, żeby prac do Q ubywało, a nie przybywało. Potem się zobaczy. Póki mi 2.0 na razie dobrze chodzi to niech chodzi, jak się zaczną problemy to i coś innego pod maskę można wsadzić, a budy, żeby sprzedać to mi szkoda bo fajnie wyposażona i doinwestowana ogólnie i co najważniejsze ori wszystko.
  5. Koledzy czy ta kieszeń musi być 8E0863284E a nie może być np 8E0863284A ? Wiem, ze 8E0863284B to są te co mają zapalniczkę z przodu a te z A ? Znalazłem taką kieszeń na ebay.de tylko ona jest z A a wygląda jak z E.
  6. Też tak mam. Mam też zrobione tak, że mogę kliknąć przycisk otwierania auta i jak się oddale od niego to i tak się samo zamknie po minucie.
  7. Makale odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    To i ja się pochwalę: Wlałem 30tys temu buteleczkę cerattec'a. Zauważlne zmiany ? ALT słynie z tego, że na zimnym głośno odpala, może to nie zniknęło, ale różnica jest i to spora, ten stukot jest cichszy i trwa krócej i ponadto silnik jakby tak ciszej / lżej chodzi. Ja go stosuję co 3 wymiany (co 30 tys wraz z olejem leję ceramizer). Polecam też obejrzeć filmik na YT miłośnicy 4 kółek. W testach wyszło, że kompresja się polepszyła
  8. Makale odpowiedział(a) na Ralen temat w Audi A4 B6
    Zasilanie DRL bierzesz z +12V po stacyjce tak ? A jak rozwiążesz to, że po zapaleniu mijania (czyli przekręcisz włacznik świateł z pozycji 0 na mijania) ukłąd DRL nie będzie zasilany skoro +12V będzie cały czas szło ? Przekaźnik jakiś ? Ktoś jakiś schemacik ?
  9. A jak jest dokładnie z zawieszeniem ? Czym się różni ośka od Q w tylnym zawieszeniu ? Jeszcze jedna rzecz. Czy skrzynia np od 1.8t czy od 3.0 podejdzie do 2.0 ALT ? Wiem, że ALT wychodziły w FWD manual. Pewno jak skrzynia od 1.8t FWD podejdzie do 2.0 to i od Q podejdzie nie ? A jak w Q od dołu jest zrobione mocowanie wału ? Chyba ogólnie przekładka oś -> Q wiąże się głownie z wymianą tylnego wózka nie ? Czyli tak reasumując: - tylny wózek (sanki) - mocowanie tych sanek jest takie samo ? - jak sanki to i bak - linka od ręcznego od Q - osłony termiczne baku - wieszak środkowego tłumika Wydech np od 1.8t będzie dobry ?
  10. Czyli, żeby założyć wydech od Q to muszę zmienić: - wózek tylny - zawieszenie (amory i sprężyny) (zwrotnice też???) - bak Co jeszcze ? Można założyć jakby "Q bez Q" tzn, że cały tył do Q tylko na razie bez dyfra i półosiek? Jak przyjdzie mi swap multitronic -> manual to będzie dobra baza pod Q już (no tylko dyfer, półośki i wał), a póki mi skrzynia działa to na razie jej nie będe ruszał.
  11. Panowie powiedzcie mi czy jak mam jeszcze ośkę to do starego wózka mogę założyć bak od Q i wydech od Q?
  12. Wiem, że sporo. Powiedz to mojej prawej nodze
  13. Mi FIS pokazuje po trasie 8l LPG a real - 13,1 LPG :S Nigdy się tym nie sugeruje. Czasem po trasie mam 6-7 litrów, a i tak na 43 litrach gazu robię w zależności od jazdy od 200 do 370km Średnio jak mam na trip'e 300 km to już szukam Shella, żeby gazu lać
  14. Straty na przewodach. Ten sam problem mam w VW Toauereg. Na aku 13,5volta. Śniedzieją końcóki przewodów, głównie masa. Sprawdź ładowanie tak: + z aku a masę weź z silnika. Powinno być więcej niż na samym aku.
  15. 13,6 to troszkę słabe ładowanie. Powinno być 14,1v.
  16. Zgubiłem się. To jak to jest z automatycznym otwarciem klapy w B6? Jakie zawiasy, jakie sprężyny jakie siłowniki ? Części te same co do B7 ?
  17. Witam. Kto by się podjął dołożyć do mojego zderzaka dokładkę od s-line. Ciężko mam dostać przód w s-line z miejscem na czujniki parkowania, a i kratki można w miarę tanio kupić od s-line tak samo jak i dokładka. Ktoś coś?
  18. Makale odpowiedział(a) na zipen temat w Audi A4 B5
    Oil sensor do wymiany. Albo kable do sprawdzenie. Gdzieś może być uszkodzenie na wiązce.
  19. Makale odpowiedział(a) na Adrian-A4 temat w Audi A4 B6
    Coś jak w A8 nowych lotka taka na stałe. Widziałem na raceism w vw Phaetonie ta lotka była dospawana z klapy od S8. Tutaj pewno jest podobnie.
  20. W zestawie powinno być takie coś (puszka) która wpinasz do lamp. Przerabiałem to samo. Też mam LED'y, ale moje są zbliżone do ori (wyglądają dużo lepiej od ori) i tam za lampą musiałem to wpiać bo bez tego były też błędy spalonych. Jeżeli z tyłu masz choinkę to wina lamp. Masz kabelki w środku popieprzone.
  21. Kilka mocnych hamowań i ci to wyleci na felgę Ponadto pogorszy się odprowadzanie ciepła z zacisku. Na forum touarega widziałem foto jak się to stopiło po mocniejszym hamowaniu.
  22. Pamiętaj tylko o dbaniu o CVT i olej i jeszcze raz olej w tej skrzyni to co 50 tys trzeba zmieniać.
  23. Zgłupiałem. Niestety już czas mi minął i będę jedynie jako świadek. Mimo, że było oświadczenie on w PZU powiedział, że jednak nie przyznaje się do winy i PZU wysłało mi wiadomość, że wstrzymują wypłacanie OC. Z tym mejlej, oświadczeniem itd poszedłem na policję i zrobili notatkę. Zostałem wezwany na przesłuchanie i po x dniach dostałem informacje, że sprawa trafia do sądu bo ten pan co na oświadczeniu się przyznał powiedział na policji, że to jednak nie była jego wina. Mało tego. W PZU powiedział, że to była moja wina. Od policji dostałem informacje, że będzie ze mną policjant i on będzie jako oskarżyciel publiczny, a ja jako świadek (mogę być oskarżycielem posiłkowym, ale już czas mi minął, trudno). Tamten facet co się w PZU odwołał od oświadczenia chyba będzie oskarżonym.
  24. http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt-becker-mini-iso-jack-vw-audi-i4905934010.html Wystarczy coś takiego? Tzn sam bym kupił kabel i zmostkował w kostce piny bo mam ori zmieniarkę. Wtedy rozumiem, że muszę mieć nagraną płytę z ciszą i wystarczy coś takiego ? Jak z jakością przez taki kabelek. Jakiś schemacik jak podłączyć zwykły kabel jack do tej kostki ? Z tego co zdążyłem wyczytać to z tyłu radia w kostce C-3 będę miał wtyczkę która idzie do zmieniarki. Jeżeli wezmę zwykły kabel jack i zmostkuję lewy kanał z jack do pinu 19 prawy kanał z jack do pinu 20 masę z jacka do pinu 18 i jak przełączę radio w CD i podłączę kabel do telefonu / innego urządzenia to będzie leciał dźwięk z telefonu i z CD, więc trzeba mieć 1 CD z ciszą i tyle? Nic mi nie wyleci w powietrze ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.