Treść opublikowana przez Makale
-
Silnik CJCB
Niższa emisja spalin na pewno względem wersji 143km. Na pewno ma mapę zmienioną i tym bym się nie przejmował, a EGR zawsze można zaślepić i softem wyłączyć więc o to bym się nie martwił.
-
1.8T ANB bierze olej
I weź kup potem auto z wlanym uszczelniaczem =.= No nie jestem w stanie zrozumieć czego wlewa się taki syf do silnika. Odma musi być szczelna i drożna. Umyj silnik i sprawdź wycieki. I przede wszystkim zlej ten olej z tym syfem i wlej porządny olej do silnika to i spalanie pójdzie w dół.
-
Czujnik położenia wałka rozrządu
Paliła Ci się kontrolka ciśnienia oleju i jechałeś na tym do domu? No chłopie...
-
[A4 B7 BLB] Niestandardowa szpilka napinacza rozrządu. Wymiana głowicy czy swap?
Między 10.3 a 11 mm jest tylko 0,35mm różnicy w ściance (1 strona będzie tylko mniejsza o 0.35mm). Ja bym się tego nie bał.
-
Automat - A4/2,5L TDI
Przełącz na N, zgaś i odpal silnik. Tryb awaryjny może zgasnąć zależy jaki błąd jest.
-
Nie założone pierścienie ABS...
Jak nie założyłeś czujników od ABS to tylko ABS nie działa i tyle. Do przednich kół to nic nie ma. Pompę ABS można odpowietrzyć vagiem.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
@UP Pisałem też, że u mnie przy 250 tys wygiął się jeden wahacz (nie sam oczywiście, kupiłem ori lemfordera) i wszystkie były ori. Gdyby nie moje uderzenie to bym dalej jeździł na ori, ale poszły gumy. Gumy założone z poliretanu i jest spokój i mam nadal ori wahacze. Jak wyrobią mi się te przy sworzniach to oddam to do regeneracji. Są jakieś szpece to okuwają to czymś. Nie wyobrażam sobie co rok wahaczy zmieniać. Jeżeli coś puka i stuka to tak jak kolega pisał wyżej. Jeżeli nie regeneracje to wymienić TYLKO ten co stuka tylko nie na badziewie.
-
Problem z fis.
Może jakieś błędy będą w liczniku. Czujniki otwarcia drzwi wszystkie działają ?
-
Wentylator - kiedy wam się załącza?
Wentylator się włącza wtedy kiedy musi, czyli jak silnikowi jest za ciepło. Przy spokojnej jeździe po trasie może się w ogóle nie włączyć. Na zinym tym bardziej się nie włączy bo i po co.
-
Bardzo mocno paruje szyba przednia
W środku wilgoci nie masz?
-
Klekotanie pod pokrywa zaworów.
W żadnym silniku nic nie powinno klekotać... Z jednym klekotaniem można jeździć z drugim nie, ale jeżeli klekocze a nie powinno czyli trzeba robić i żaden mechanik na nic nie naciąga.
-
Jak zakodować ABS po swapie?
Quattro i ośka mają różne pompy ABS'u.
-
1.9 a 1.8T
Widziałem w b6 silnik od RS6 4.2 Bi-Turbo. Gdyby wszyscy mieli myślenie nie opłaca się, a po co, sprzedaj kup inne to by nie istniały żadne fajne i ciekawe projekty i żylibyśmy w jaskiniach. Granice są po to żeby je przekraczać.
-
Pełen Fis, a chwilowe spalanie przy instalacji LPG
Mam wolnossące 2.0.
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
I super W temacie z BT jest wszystko o RNS-E i tym się sugerowałem.
-
Wady i zalety Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM
Masa auta podana jest z bakiem paliwa zapełnionym w 80%. Dlatego baki dają mniejsze.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja Cerateca wlałem i tylko na plus. Silnik chodzi ciszej, pobór oleju może minimalnie mniejszy, ale tak jakby silnik chodził "lżej".
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
Tylko tam jest opis do RNS-E i nie wiem jak jest z rns-D. Zobaczę cenowo jak te BT, ale jeżeli na 100% moduł HIGH w RNS-D i z full fisem w kolorze u mnie i z ori multimedialną kierownicą będę miał możliwość korzystania z książki telefonicznej to biorę HIGH. Jak już działać to na poważnie
-
Problem z odmą ? czwórnikiem ?
Było! Czwórnik odmy: 06B103235Q O-ring czwórnika: N90465001 odma: 06B103211H o-ring odmy: N90467301 Czwórnik trzeba na poprawiony zamienić. Odma to ta rura co idzie w dół nad filtr oleju.
-
Check Engine po wymianie rozrzadu
Wlej 5W50 Valvoline i wylej ten szit 5W30
-
Pełen Fis, a chwilowe spalanie przy instalacji LPG
Drugą mam wyłączoną (kat papa). Pierwszą jak sprawdzić? Wcześniej miałem błąd drugiej sondy labda. Po softowym wyłączeniu jej i po wycięciu kata nie mam żadnego błędu na kompie.
-
Wady i zalety Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM
Od Touarega mogę oddać 100 litrów I tak na tym potrafię zrobić 400 km A wy tutaj, że na 50 litrach 300 robicie Phi!
-
Rozgryzienie telefonu, błąd komunikacji 01303 + dołożenie modułu BT
Ok czyli ja tylko wyciągam moduł telefonu w miejsce tamtego wpinam moduł BT tylko odpowiednio zmieniając piny tak? Pewno te kable które mi zostaną do wyciągne z instalacji. Nie lubię zostawiać pustych kabelków. Pewno te od FAX'u i te od uchwytu by poszły papa. Z kodowaniem coś ruszam? Powiedz mi kolego jeszcze jedną rzecz. Jak ten moduł BT będzie działał w RNS-D i kierownica multimiedialną? Przyciskiem z ikonką słuchawki będę mógł odbierać rozmowy? Przycisk R/T na coś się wtedy zda? Jakoś FIS będzie w stanie połączyć się np. z książką telefoniczną w telefonie? Czy tylko to będzie odbieranie i rozłączanie się rozmów? Moduł BT mogę dowolny założyć?
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Za prawego banana Lemfordera 270 zł płaciłem. A tutaj wszystkie można kupić za 500zł. Chyba na zdrowy rozsądek można powiedzieć coś o jakości tego.
-
Wysoka temperatura i gotowanie płynu
Wentylator nie powinien chodzić non stop. Komputer i błędy. Najpierw usuń te błędy co masz. Jeżeli chodzi went to pewno błąd któregoś z czujników. W blokach pomiarowych możesz podejrzeć wskazania czujników temperatury itd. Zacznij od tego.