Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Makale odpowiedział(a) na krzysztof509 temat w Audi A4 B6/B7
    Ja tam nie raz po autostradzie leciałem 200+ i nieraz było ostre hamowanie i przy 288mm mi nic nie huczy, strzela, piszczy ect. Jedyne co mi lekko dudniło to tarcze bo krzywe, nowe tarcze i zero problemu. A to, że czuć że spada siła hamowania bo tarcze to ogień to inna kwestia.
  2. Makale odpowiedział(a) na krzysztof509 temat w Audi A4 B6/B7
    Zacznij od płyny hamulcowego. koszt 100 zł a być może sporo pomoże.
  3. Tak ? Łoo a zawsze byłem pewny, że ASR nie odcina paliwa, a przyhamowywuje koła tak jak EDS No wiem już więcej
  4. Makale odpowiedział(a) na krzysztof509 temat w Audi A4 B6/B7
    Kiedy ostatnio zmieniany płyn hamulcowy ? Conajmniej co 2 lata wymień na Motul DOT 5.1. Ja mam 288mm przód i z ponad 200 hamuje bez problemu. Oczywiście mogłoby być lepiej, ale na pewno nic nie buczy, stuka, pyka czy śmierdzi.
  5. @UP Jeszcze EDS. EDL blokuje mechanizm różnicowy a EDS działa jak ASR. ESP i ASR to jedna ikonka na desce. Przyciskiem ESP wyłaczasz i ESP i ASR. ESP to inaczej Elektronische Stablity Program. Po polsku Elektroniczny program stabilizacji [jazdy]. Jak na szybko wlecisz na rondzie i zacznie ci tyłek odlatywać to wtedy zadziała ESP, słychać jest jak poszczególne koła są zablokowane tylko po to, żeby wyrównać tor jazdy i wtedy miga kontrolka ESP. ASR to system podobny do ESP z tym, że on zapobiega poślizgowi koła podczas ruszania. Jeżeli ruszysz i masz FWD to przednie koła kreca sie w miejscu a tył stoi to wtedy system ASR za pomocą hamulcy zacznie hamować przednią oś tak żeby zdławić silnik i koła odzyskały przyczepność. Coś a'la EDS. Przyjęło się tak: ABS - hamowanie ASR - ruszanie ESP jazdy po łuku. ESP to ABS + ASR. Chociaż są auta, które mają ASR i ABS a nie mają ESP. To są różne systemy tylko tyle, że ESP działa na podstawie ABS i ASR. Możesz mieć sam ABS. Możesz mieć ASR, ale: Ale żeby mieć ASR musisz mieć ABS. Ale żeby mieć ESP musisz mieć ASR.
  6. Jak to będzie wyglądało ? Mam zawieszenie pomału do wymiany nowe koła muszą poczekać. Nie będzie jakoś to śmiesznie wyglądać na 15" albo nie będzie za nisko ? Ma ktoś fotkę jak to wygląda na 15" i jak na 18" ?
  7. W B6 wszystkie quattro jest na Torsenie czyli stałe. Drugi typ to quattro na sprzęgle haldex. Te były w A3, audi tt i kilku innych. To te "gorsze" quattro. Najlepsze napędy na 4 kopyta w quattro na Torsen czyli wszystkie w B6. Sam mam ośke w 2.0 i uwierz, że ból tyłek ściska, że Q nie ma ;> W drugim autku jest 4x4 no inna bajka na śliskim, czy na łuku nawet. ESP podczas ruszania nie ma nic do roboty. ESP stabilizuje autko na łuku, albo jak autko w poślizg wpadnie to pomoże. Podczas ruszania działa ASR czyli przyhamowywuje koła podczas gdy te się ślizgają. Multitronic i zrywanie ? Nie podziałbym. Skrzynia nie jest zła o ile ją dobrze serwisujesz. Licz się, że przy Multi padnie w końcu sterownik. Koszt regeneracji około 500 zł + olej 7x120 zł ASO i filtr oleju i robocizna. Jest ból, ale potem spokój na kolejne 200 tys. Już w 2.0 boli ośka, a wszystko ponad to tylko w Q.
  8. Lakieruj. Akurat zderzaki to normalne, ze ktoś coś przytarł etc. Problem jest jak jest szpachla na masce, błotnikach ect ;p Ciężko, żeby 10-15 letnie auto miało lakier w stanie idealnym od wyjazdu z fabryki. Chyba, że ktoś co tydzień woskował
  9. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Właśnie a można mieć ten tel. po prawej co masz z Nokia audi i BT ? Co to trzeba mieć i jak to połączyć ? Bo mam też pod podłokietnikiem rj-45 na telefon i mam uchwyt cullmann. To mogę go zamontować i w podłokietniku i w uchwycie ? Wolałbym ori w uchwycie, ale skoro mam ori uchwyt to po co mam te gniazdo pod podłokietnikiem. Coś takiego potrzebuje ? http://allegro.pl/telefon-nokia-audi-a4-b6-8e0852393-i5869697433.html Tylko to ma końcówkę na to, co mam pod podłokeitnikiem, a jak to na uchwyt dać cullmanna ? Skoro mam ori kierownice multifunkcyjną z telefonem (pczysik z piktogramem telefonu i R/T) i ori te gniazdo pod podłokietnikiem to znaczy, że moduł telefonu mam ? Jak to sprawdzić, gdzie ten moduł jest ? EDIT: Podłączyłem telefon tylko, że z VW Phaeton 2006r. do tego gniazdka pod podłokietnikem i nic. Nawet się włączyć nie chciał. Dlatego, że z VW a nie Audi ? Niby to to samo... A i na vagu mam jakiś błąd z komunikacją z telefonem teraz już nie pamiętam jaki.
  10. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Sory za odgrzanie pogubiłem się z tym wszystkim. A co z wiązką ? No moduł BT, antenka, mikrofon a jak do tego nie mam wiązki ? Jak mam robić wiązkę sam to który pin z którym ? na pewno z modułu BT do RNS-D idą 3 kabelki. Jak je połączyć ? No chyba, że jest ori wiązka pod RNS-D... I takie połączenie modułu BT z RNS-D da to, że jak odbiorę połączenie na telefonie to wyłączu mi muzykę i rozmowa będzie szła przez głośniki i mikrofon w samochodzie tak ? A co da mi połączenie tego z tym uchwytem jeszcze (http://www.fotosik.pl/zdjecie/5e3ec88ec03102e3) ??? I jak wybiorę wariant nr 1 (bt + rns-d bez cullmanna) to przydadzą mi się do czegoś dwa przyciski na kierownicy od telefonu ?
  11. Z kostki ISO pin masy dać do innej masy ? ;p Gdzie za radiem jest blisko dobra masa ?
  12. Jak dam gazu lekko to się zdławi ale nie szarpnie, a jak dodam tak 50% to obroty spadają do 500 i strrzał na 1200 +
  13. Na benzynie tego nie ma, ani na gazie na ciepłym
  14. rade: puszczam hamulec i auto potrafi mi zgasnąć... Właśnie dopóki autko nie ma 90 stopni staram się nioe kręcić powyżej 2-3 tysięcy.
  15. U mnie wszystko ORI bose, ori radio RNS-D. Może to przez GALA ? Tylko GALA to prędkość pojazdu, a tutaj świst jest od prędkości obrotowej silnika czyli coś jakby ładowanie / masa bo większe RPM większe ładowanie
  16. BishkoptMi się przełącza przy 70 i nadal szarpie
  17. Makale odpowiedział(a) na Dawids temat w Audi A4 B6/B7
    Jakby to powiedział informatyk: rozłożyć i złożyć jeszcze raz.
  18. Jak blacha dobra to może ktoś coś z tego będzie robił. Wsadzi tam silnik od S2 2.2 turbo i drugie życie autko dostanie.
  19. Makale odpowiedział(a) na Dawids temat w Audi A4 B6/B7
    Możesz jeździć w zimę na letnich oponach. Auto jechać będzie... do czasu. Tak samo może być tutaj. Takich przykładów może być więcej. Czasem się robi inaczej i działa, a czasem nie. Może tu nie chodzi o luz, a coś jest za mocno skręcone.
  20. Makale odpowiedział(a) na Dawids temat w Audi A4 B6/B7
    Do dokręcania amortyzatorów nie wolno używać klucza pneumatycznego czy elektrycznego. Zawsze należy stosować klucz dynamometryczny i zalecany moment dokręcenia. Zbyt mocne dokręcenie amortyzatora może prowadzić do zerwania gwintu lub unieruchomienia (zblokowania) mocowania i złamania go w czasie pracy amortyzatora. 3. Dokręcanie amortyzatorów przeprowadza się dwuetapowo. Gdy auto jest na podnośniku, należy umocować amortyzatory za pomocą nowych śrub i nakrętek lekko tylko je dociągając. Następnie trzeba założyć koła, opuścić samochód na ziemię i dopiero wtedy dokręcić amortyzatory zalecanym momentem. Nie przestrzeganie tej procedury powoduje, że po opuszczeniu samochodu na ziemię, w miejscach mocowania, a szczególnie w tulejach metalowo-gumowych, powstaną szkodliwe naprężenia zginające Chyba wszystko jasne
  21. Może komuś się nada do wożenie drzewa albo do zabawy
  22. Tak. B6 z fabryki wyjeżdżały na różnych rozmiarach.
  23. Zobacz od dołu czy masz podłogę całą.
  24. Makale odpowiedział(a) na fil-82 temat w 2.0
    Powinno dawać na obwód, który idzie do silnika. Ściągnij przewód paliwowy pod maską i pompe włącz. Zobacz czy w ogóle paliwo dochodzi do silnika.
  25. Tylko zauważ, że gdyby je malował to ślady byłyby srebrne a są od czarnej farby. Tylko dziwne, że na ramce jest inny symbol. Wygląda na to, że ramka była malowana.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.