Treść opublikowana przez Makale
-
Zestaw głośnowiący
Ja mam B6 i na 100% nie mam modułu BT. CZyli moduł BT mogę dołożyć do RNS-D i bez probeu będę mógł z kierownicy odbierać telefon ? Jak to działa bo np. w Touaregu 2007r. jest tak, że z poziomu kierownicy mogę normalnie wybrać numer i dzwonić (auto zamienia się w telefon, a od mojego fona "pożycza" kartę SIM). W tym: http://a4-klub.com/a4-b7-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/temacie jest widoczne RNS-E i dlatego pytam. Bo trzeba tam moduł BT podłączyć do radia. RNS-D też ma wejście na ten moduł ? P.S https://www.flickr.com/photos/135556478@N04/21744849812Tak to wygląda w RNS-E, a jak to wygląda w RNS-D ? A jak moduł BT jest niezależny od kiery MF i radia to jak go podłaczyć ?
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
Właśnie też się pytałem bo na ebay.de ostatnio widziałem w cenie 320mm 345 mm w super stanie i dlatego pytałem. A tak na szybko bo mi heble z przodu się kończą na 15" nawet 312mm nie wejdzie ? Felga ori 15" nie s-line.
-
17522 i 17887
Podziękował. Sondy nie będę wymieniał skoro i tak ma być wyłączona.
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
@UP Ty przy 2.7 masz 320 i wystarcza ? EDIT: Na razie problemu z olejem nie mam :] Te 300 gram na 2tys km to chyba nie dużo jak na ALT.
-
Zestaw głośnowiący
Witajcie. Mam pod podłokeitnikiem wyjście na kabelek a'la RJ-45. Do czego to jest ? W podłokeitniku nie mam żadnego telefonu. I Dwa mam uchwyt do telefonu przy desce rozdzielczej, jednak nie widzę tam żadnych kabli ani pinów. Jakie są możliwości zestawu głośnomówiacego w b6 ? Nagłośnienie BOSE, RNS-D i kiera multifunkcyjna. Bo rozumiem, że fabryczny moduł BT działa tylko z RNS-E i kierownicą multi z B7 tak ?
-
17522 i 17887
Podziękował. Jeszcze jedna sprawa. Przy wywaleniu kata, którą sondę się wyłącza ?
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
Jarzmo i tarcza 345mm od eS'y a klocek, zacisk od np B7 320mm ? Podejdzie takie cuś ?
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
Tak jak w temacie. W tym: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14808-wymiana-hamulcow-przednich-na-312mm/page-3 temaciewyczytałem, że robiąc upgrade z 288 na 312 zaciski i klocki mogą zostać te same. Tylko nowa tarcza i jarzmo, a jak jest z 321mm ? Gdyby tak tarcza 321mm, jarzmo od 321mm, a klocki i zacisk od 288? Zaciski (np. od S4) byłyby na później.
-
Duże spalanie 2.0 ALT FSI
U nas średnie 11,6 wg fisa gazu na 40 litrach LPG 280-350km zależy jak się ciśnie,
-
17522 i 17887
Jak wymienisz to daj znać czy pomogło. EDIT: A może to być wina katalizatora ? (200tys już ma)
-
17522 i 17887
Tak jak w temacie pokazują się takie dwa błędy. Wcześniej zakładałem też podobny temat, ale w międzyczasei aku padało i alternator i było sporo innych błędów. Teraz tylko te dwa się "wznawiają". Czasem coś jeszcze, ale to rzadko, wczoraj usuwałem wszystkie błędy i dziś tylko te dwa wróciły. Katalizator z tego co kojarzę nie był wymieniany, ani nic. Autko ma 198 tys przebiegu. (1-szy błąd). Czytałem też o "wypalaniu katalizatora" za pomocą vaga i lapka. Ktoś to robił jakaś konkretna istrukcja ? Fake. Chodziło o DPF'a
-
Awaria Multi, błędy 17095,18185
Koszt regernacji to 500 zł (okolicje Płocka) + robocizna od razu z wymianą oleju w skrzyni. Litr oleju w ASO 100 zł, w skrzyni wchodzi z 7 litrów.
-
Multi -> Tiptronic lub mnual
Z multi prościej będzie Tiptronica od Quattro wrzucić niż manual ? Oprócz skrzyni co jest jeszcze do zmiany ? Wybierak (ten od multi nie ma "S"), dwumasa + sprzęgło i ? O czym zapomniałem ?
-
Podejdzie to pod b6?
Bez problemu takie felgi wchodzą i ładnie wyglądają. Fota z forum: http://s14.directupload.net/images/141019/nhb86pqz.jpg
-
Moc oryginalnego wzmacniacza
Podłączam się do pytania, ale BOSE.
-
[AVF] Pali i zaraz gasnie
Komputer i błędy spisz.
-
Złącze diagnostyczne - bezpiecznik?
Jaki masz kabelek. Pewno coś ze sterownikami.
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Jak mam grzanie tyłka, a chce tylko dołożyć elektrykę to jak muszę poprowadzić wiązkę ? Mam airbag, grzanie tyłka oraz oświetlenie.
-
brak swiatla i info na kompie o otwarciu bocznych drzwi
U mnie w prawach drzwiach od jakiegoś czasu nie działał czujnik otwarci drzwi. Ostatnio w lewych zamek raz zamykał, a raz nie i to samo z szybą. Po wymianie wiązki w drzwiach kierowcy zniknął problem w obydwóch drzwiach. Tutaj masz poradnik nt. mikrostyków: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150927-czyszczenie-mikrostyku-w-zamkach-drzwi/
-
Multitronic w A4 B8 2.0TDI szarpie
ESP składa się z systemu ASR i ABS. Podczas ruszania miga kontrolka ESP, ale to system ASR odcina paliwo do silnika, ale to byś czuł na przednich kołach. Tył jest ciągnięty. Wyłącz ESP i zobacz czy masz to samo. P.S Z multitronikiem to uważaj na agresywną jazdę. To nie służy tej skrzyni.
-
Multitronic w A4 B8 2.0TDI szarpie
Tylne koła ? Przecież Multitronik ma tylko napęd na przód. Jak to jest Quatrro to musi być Tiptronic.
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
@UP Masz jakąś fotkę gdzie to dokładnie jest ? Jutro zerknę na to. Co do alternatora to być może to były błędy jeszcze stare (mechanicy ich nie usunli...). Jutro autko będzie w drodze to się zerknie jakie błędy się powtórzą. W tym alternatorze to chyba tylko obudowa i łożysko nie było wymieniane...
-
DRL / CLH / Fotochron i czujnik deszczu zmierzchu
Może mi ktoś wyjaśnić kilak rzeczy ? DRL to są światła do jazdy dziennej. Mi do głowy się wbiło, że to LED'y. CLH to fajna opcja, która po otwarciu auta z kluczyka zapala światła wokoło niego tak ? Lusterko fotochromowe, to takie, które automatycznie się ściemnia i ono ma wbudowany czujnik zmierzchu tak ? http://a4-klub.pl/index.php?/topic/53462-all-b7-czujnik-deszczuswiatel-lusterko-fotochrom-oraz-coming-home/ Co dało, ze ma przełącznik z trybem "Auto" oraz czujnik zmierzchu ? Czy gdy mamy przełącznikz trybem auto, fotochrom z czujnikiem deszczu to działa to na takiej zasadzie, że o światłach zapominamy ? Tzn w trybie "Auto", światła same gasną po zgaszeniu auta, same się zapalają po odpaleniu auto + światła mijania po zmierzchu a w dzień LEdy czy jak to w końcu jest ? Do tego skoro są włącznika z trybem "Auto", a kolega co montował sobie fotochroma ma dwa mniejszy przyciski od wysokości reflektorów i CLH, (http://it-web.pl/audi/zmiany/1.jpg) A Pan na OLX.pl http://olx.pl/oferta/przelacznik-swiatel-do-audi-a4-b6-7-sline-drl-clh-CID5-ID5LMXJ.html#9af0ed44a7 Ma DLH + CLH ? Czym to się różni. Pogubiłem się z tymi światłami już... Z góry dzięki za wyjaśnienie.
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
2.0 ALT Multitronic Błąd który da się usunąć, lecz każde odpalenie silnika ponownie go "aktywuje". Do tego co jakiś czas zapalało się Check Engine i ikonka od ESP. W Check engine błędy typu zbyt uboga mieszanka, coś z sondami lambda, regulator napięcia itp, a ESP to błąd czujnika STOP'u. Jednak działy się też inne cuda. Nie można było ustawić godziny na desce, tryb awaryjny skrzyni biegów. Okazał się alternator. Więc nowe uzwojenie. Po kilku dniach znów problemy. Potem szczotki się zawiesiły. (Do tej pory zero ikonki o braku ładowania, pomimo, że ładowanie było bardzo słabe !). Pewnego dnia pod sklepem pali się ikonka ładowania. Więc znów do mechanika i regulator napięcia + coś zablokowało wirnik w alternatorze. Podobno się odlutował i by się spalił cały alternetor. Sterownik skrzyni biegów do regeneracji (tryb awaryjny). Miesiąc czasu spokoju, zero błędów. Wczoraj odpalamy auto - znów tryb awaryjny i znów błędy w silniku o ładowaniu. Ręce opadają. Usunąłem wszystkie błędy zobaczymy jutro. Co to może być za cholerstwo ? Dodam, że jak było wszystko OK z ładowaniem i nie było błędów, zero. Tryb awaryjny skrzyni i znów błędy w silniku. W alternatorze wymieniony: regulator napięcia, to uzwojenie całe i jakiś wirnik był lutowany. W skrzyni biegów (Multitronic) olej wymieniany w zeszłym roku, sterownik regenerowany (mamy pół roku gwarancji). Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim ? To wina tego sterownika od skrzyni, czy to znów wina ładowania przez co włącza się tryb awaryjny ? Lecz co do samego błędu 17887. On jest zawsze, odkąd mamy to auto. Czytałem na forum passata, że problemem jest zawór zwrotny oraz tuleja gumowa. Cyatt postu: To jest na przykładzie 1.8T w passacie. Czy tutaj występuje to samo ?
-
RNS-D poslkie, menu, mapa polski + AUX
Kojarzyła nick kolegi co ma takie akumulatory ? Co do lasera to bym tego nie ruszał. Chodzi mi o koszty tego. Widzę po sygnaturze że bawisz się nawi. Podjalbys się czegoś takiego ?