Treść opublikowana przez Makale
-
Brak ogrzewania na wolnych obrotach
A pompa wody daje radę ? Kiedy ost. raz zmieniana ?
-
a6 c5 wysoka temp
Miałem to samo w golfie 4 1.4 jak zgubiłem korek od oleju (Przy dolewce oleju zostawiłem go na podszybiu i podczas jazdy zwiało).
-
czy warto zakupic taki zestaw?
Żeby nie robić nowego tematu: http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-6-pl-full-audi-seat-skoda-vw-i5698995268.html Coś takiego jest już lepszego ? Ogarnie oprócz a4-ki też vw Touarega z 2008 r. ?
-
Przerażające stukanie przy gwałtownym skrecaniu A4 b6
Sprawdź łożyska. Najlepiej autko do góry i kołem chwyć za górę i dół i szarpnij. Co dziwne ja dziś wymieniałem łożysko, podobne objawy tylko u mnie łożysko posypało się nagle (po wjechaniu w dziurę).
-
Rezanie drugiego światła przeciwmgielnego
U mnie z kolei w ogóle tego kabla w prawej lampie nie ma. Nawet go w kostce nie ma, kupiłem ori pin do tej kostki, ale wsadzić tam ten pin to jakaś masakra. Kostkę musiałem rozwiercić bo w ogóle przy "6" w kostce było zaślepione. Kabel położony już i na razie walczę z tą kostką, żeby ten pin był tam już na amen. Nie wiem czy go klejem jakimś nie zalepić. Jakieś pomysły ? Dziura wiertarką, pin wsadzić na siłę i zalepić silikonem. Trzyma aż miło i do tego zabezpieczone przed wilgocią ^^ A swoją drogą ciekawe dlaczego niektórzy w ogóle nie mają tego 6 kabelka w prawej kostce (np. ja), niektórzy mają kabel wyciągnięty tylko do pewnego momentu, a jeszcze inni mają do MCE to podciągniete. Wychodziły może w oryginale b6'stki z dwoma tylnymi tymi światłami ?
-
Wyjęcie RNS-D
Szybka rada: jak wyjąć RNS-D bez ori wyjmaków ? Wkładam opaski zaciskowe rozkręcone na płasko, wchodzą, ale nie klinują się. Jakieś ruskie mam te opaski, inne radyjka mi nimi wychodzą a to nie. Jakieś rady na szybko ?
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
@UP UP Chyba właśnie na odwrót. A rdzewieje dlatego, że ludzie płynu nie zmieniają i się w nim zbiera woda, która powoduje korozje.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Nie powinno się lać nawet ori płynu. Jak na nakrętce macie nur mineal hydraulol to należy lać tylko mineralny, a niestety ten w ASO to syntetyk (mam całą kartę specyfikacji). On ma onzaczenia G 004000, jednak powinny być lany G002000, który njest mineralny. Skoro auto jako nowe wyszło na mineralnym to i taki powinien być lany bo to wymysł producenta maglownicy i pompy wspomagania, a nie samego ASO. Porównałem wg. charakterystyki oleje ASO z dwoma FEbi 06161 i 06162 (syn, syn, mineral) i jednak Febi do co syntetyka to trzyma w miarę parametry. Nie mam do czego porównać mineralnego, ale ten już ma inne parametry do tego z ASO i właśnie taki powinien być lany. Wycie pompy może byc spowodowane właśnie złym olejem - czyli ori ASO wprowadza ludzi w błąd mówiąc, że G004000 jest następcą G002000 - to są dwa różne oleje o różnych parametrach ! Sam kierownik ASO VW mówił mi, że to jest na 100% olej mineralny (po tym co mu powiedziałem co jest na nakrętce zbiornczika), jednka według karty charakterystyki te informacje są sprzeczne ! Według zaleceń pasuje febi 06162 mineralny (biała butelka), a na pewno nie ten z ASO. Moim zdaniem taka sytuacja w ASO jest nie do przyjęcia, że sam kierownik nie wie co sprzedaje i co leje do pomp. E: Cytat z innego forum golfa, ale zasada ta sama:
-
Zestaw głośnowiący
Zrobiłbym samo BT. Dzięki za link do schemaciku. moduły BT z końcówką A i E będą pasować ?
-
[B6 AVF] Kolejny AVF ;]
Chromów zew tylko brak
-
Rozpórki co daja ?
Na pewno na zakrętach buda będzie sztywniejsza. Sam oceń czy buda jest sztywna czy nie.
-
[BPW] Świecąca kontrolka DPF i mrugająca świec żarowych na zimnym silniku
Jedź do Pana, który to robił na reklamacje. Skoro pali się ikonka DPF' to go coś słabo "wyciął" z softu. Silnik przechodzi w tryb awaryjny bo nie widzi DPF, którego fizycznie nie masz.
-
S4 B6 Avant | 19" | H&R | MILLTEK | REVO |
Daj więcej fotek
-
[BPW] Świecąca kontrolka DPF i mrugająca świec żarowych na zimnym silniku
Po wycięciu DPF'a miałeś go usuwanego w sofcie ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Daj na PW linka co tego OCT. Zastosuje go u siebie. Schludnie to wygląda u Ciebie. Wygląda jak ori ^^
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
@UP Zależy na kogo trafisz, ale ogólnie szwaby mają inną mentalność. Ja mam z Belgii, ale tylko w ASO serwisowane i przez pierwsze 2 lata był long-life, potem zmianił właściciciela i olej zmieniał co 13 tys w ASO. Ja zmieniam co 10, ale martwi mnie to ile oleju idzie w dolot. W którym miejscu jest eżektor ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Co my manual'owce wiecie o kręceniu ALT'eka Byście przycisnęli Multitronicem. Trzyma 6100rpm od samego startu, a wy tu piszecie o 4k rpm kamil: jak mam czwórnik 06B103235G to zamienić go na 06B103235Q tak ? Na tym nowym też będzie pakował olej w dolot czy się uspokoi to ? Gdzie idzie ten czwarty cieniutki przwód bo na etce tego nie widać ? Jeden z pokrywy zaworów, drugi do tej rury odpowietrzajacej, trzeci w dolot. Na tym nowym trójniku warto zrobić OCT ?
-
Wymiana tłoków na kute - 2.0 ALT
Jak coś będziesz dłubał przy ALT to chwal się na forum. Jestem bardzo ciekaw co Ci z tego wyjdzie.
- Choinka
-
Otwieranie drzwi
Może być ciężko zdjąć boczek od środka na zamkniętych drzwiach. Jak mocno są walnięte drzwi i boczek już uszkodzony to go można drastycznym sposobem "zdjąć" i od środka zamek otworzyć.
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
@UP Dzięki, zwale koło i zobaczę czy jeszcze się do czegoś nadaje.
-
Otwieranie drzwi
Spróbowałeś od środka na siłę?
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
Za tarcze. Na allegro 300 zł ori do frezowania, a tam w tej samej cenie jak nówki, nawiercane. Nie pamiętam tylko firmy. Teraz nie mogę włożyć 320mm, bo fela 15" a tarcze mam zjechane już bardzo. Skoro przód nie przejdzie na tył, to na razie zmienie klocki i dam tarczę do wyfrezowania. Nie będę kupował nowych tylko na 3-4 m-c. Zimę przejeżdżę. Tarcza 288mm ori ile ma nowa grubości, bo nie wiem w ogóle czy tą moją można jeszcze zfrezować.
-
tarcza 321mm, a zaciski i klocki z 288/312mm
80€ za wentylowane, nawiercane E: A zestaw z przodu podejdzie potem na tył ? P.S Z przodu jest 288mm czy 280mm ? Muszę teraz pilnie tarcze z przodu zmienić i większość z tego co widzę to 280mm. Wydaje mi się, że mam 288 bo ledwo co w 15" wchodzi. Opłaca się brać jakieś nawiercane, żeby to potem na tyle wyglądało jakoś czy lepiej gładkie ?
-
Duże spalanie 2.0 ALT FSI
Ale po autobahnie przy 140-150 czy długiej ciągłości jazdy wynik nawet poniżej 7 litrów gazu