Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Szarpie na gazie


nazarAudi

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki: odpalam samochod wszystko jest ok, przejade se jakis kawalek poki z benzyny na gaz sie przelaczy wszystko ok, na gazie po jakims zaczyna drgac, szarpac samochod,przelacze na benzyne wszystko ok. Musze jeschac jakis dluzszy czas na benzynie potem na gaz biore i ok juz jest. co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez informacji jakie masz komponenty instalacji, ile jest na niej przejechane i bez pokazania ustawień i map nie wiele mozna powiedziec. Moze to byc: zabrudzone wtryskiwacze, zła regulacja, ogólnie błedy w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo normalnie przez ten czas od kiedy gaz mam, ze 7 000 tys mam przejechane, BRC 24, a i nie dodalem najwazniejszego,check engine miga jak tak sie dzieje,a poprzelaczeniu na benzyne przestaje. no i jeszcze zaczelo sie to jak postal samochod z tydzien w garazu bez uzytkowania zadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam źle dograne mapy. Gaz zakładałeś jak było ciepło. Teraz temperatury są niższe i to może być problemem. Zauważyłem, że wiele ALTków ma problemy z gazem, gdy jest nierozgrzany. Wiem, że w prawidłowo założonej i wyregulowanej instalacji nie powinno być takich problemów, no ale gazowników mamy jakich mamy. :) U mnie sprawdzając kiedyś awaryjne odpalanie zimnego silnika na gazie nie mogłem go utrzymać na obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego z takim szarpaniem przy przełączaniu się z Pb na lpg, są dwie obcje : mapa do ustawienia lub już się wtryski przybrudziły ,u mnie wystąpiły oba te objawy jak się okazało że po ustawieniu mapy się już szarpanie uspokoiło niby na krótko to dopiero czyszczenie wtrysków pomogło a miałem przejechane 16tyś zaledwie od mątarzu instalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne obiawy 2 razy 1 raz za niska temp. przy przełączaniu na PLG przelączylem na wyższą i ok 2 raz cewka wymieniłem i ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki: odpalam samochod wszystko jest ok, przejade se jakis kawalek poki z benzyny na gaz sie przelaczy wszystko ok, na gazie po jakims zaczyna drgac, szarpac samochod,przelacze na benzyne wszystko ok. Musze jeschac jakis dluzszy czas na benzynie potem na gaz biore i ok juz jest. co to moze byc??

Podobne objawy są przy padniętej cewce lub padniętej listwie wtryskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo u siebie. Po przełączeniu na gaz przy temp ok. 45C - 50C szarpie jak sie da duzo gazu. Gdy się juz nagrzeje do 90C to jest ok. Mam nową instalkę STAG 4 i gazownik nie może sobie z tym poradzić. To podobno charakterystyczne w naszych silnikach o trzeba to dobrze ustawić, ale mój gazownik jeszcze tego nie dokonał. We wtorej mam odstawić autko i przyjedzie im do pomocy człowiek ze STAG'a żeby rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperature mam ustawiona wysoka na 40*C, a z cewka zaplonowa moge sprawdzic,choc na benzynie jest wszystko ok :disgust: a jak mozna sprawdzic czy cewki sa dobre??? na VAG czy jak???

VAG, jak coś, to będziesz miał podany błąd wypadania zapłonu i podany cylinder. Gaz jest dużo "czulszy" na niedomagania układu zapłonowego. Na benzynie może auto chodzić, a na gazie mogą być problemy. Dlatego przy problemach z gazem pierwsze co się sprawdza, to świece, przewody filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem dokładnie to samo- dzis wymienilem kable wysokieg0 napięcia i kopułke i po sprawie, chodzi jak nówka.

Kopułka była wypalona, a na kablach było przebicie.

Kolego 1.6 nie równy 2.0 ALT ten silnik to inna bajka .

Z mojego doświadczenia powiem że problem może tkwić w źle ustawionej mapie ,przerabiałem już ten temat ( mapę zawsze ustawiali mi z samego rana jak auto całkowicie się wychłodziło , było to latem .Gdy przyszła zima auto nadal jeździło poprawnie ).

Tutaj niestety bez podpięcia pod kompa i fachowej ręki się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że może to być problem -kiepskiego- gazu a nie ustawień, ja mam przełączenie przy 30 stc i nawet przy -20 stc nie ma problemów, owszem to nie Audi, znajomi zatankowali 2 różne auta na BP i mieli problemy, check engine i szarpanie, ja tankuję na Shellu i przejechałem na BRC sekwencyjnym już ok 15 tkm i no problem, czasami auto zdechło po zmianie na gaz ale wymieniłem filtry i teraz śmiga aż wesoło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo dokładnie ;-)

świece wymieniłem

kable zapłonowe nowe

..........gaz ma przejechane moze z 5 tyś km.......

zmienie wtryski na nowe i dam znać ;-)

-które kable zapłonowe zmieniałeś? całą listwę która idzie do cewek? jeśli tak to ile Cię to kosztowało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem na gazie przejechane 13 tys stag 4 i szarpie tylko jak przyspieszam autem na benzynie ok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...