Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. To normalne... Wystarczy spojrzeć na włącznik świateł. Pociągniecie do siebie raz - włączasz przód, dwa razy przód, który się już pali + tył. W sumie to logiczne bo po co Ci włączać same tylne światła przeciwmłgowe skoro je włączasz tylko jak widoczność jest poniżej 100 metrów, a przód możesz włączyć dużo wcześniej.
  2. Można wywalić całą tablicę błędów i check się nie będzie świecił nigdy.
  3. Instalacja LOW i HIGH to dwie różne instalacje... Przecież masz jak wół schematy. W LOW światła idą przez włącznik, a w HIGH przez moduł.
  4. Ale co chcesz osiągnąć? Radio 24v bez problemu podepniesz na 12v (4 na 5 podpiąłem na 12v, piątek stawiam, że uszkodzone bo nawet 18v go nie rusza), a jak chcesz radio do solówki to weź zwykłe na 12v i podepnij je w solówce do 12volt... A skad wziać 12v? Chociażby z zapalczniki... Na pewno masz na 12 i 24v.
  5. Może był stworzony do innego silnika po prostu? Miał inne turbo, inne wtryski, dolot, wydech itd.
  6. Nie wytrzymałem bo koza, a w serii zawieszenie mało się klei drogi, ale na 18" duża poprawa względem 15". Jeździłeś na 1BA na 195/65/15 i 225/40/18? Na różnych konfiguracjach zrobiłem tym autem ponad 100 tys km, ale i tak wszyscy wiedzą lepiej "bo słyszeli, albo 10km zrobili"... Ad.1 większa masa nierosorowana? Dobra to nie ma już sensu Wg Was jak w drugim aucie na zimę mam 255/55 R18, a na lato 305/35 R21 to na 21 prowadzi się gorzej, bo inna masa, bo niski profil, bo amor nie ogarnia?
  7. Nadal nie masz żadnego argumentu czemu na 18 przy tym samym obwodzie auto ma prowadzić się gorzej.
  8. Nadal nie wyjaśniłeś jakim cudem.
  9. Podjedź do spawacza za 100 zł wspawa Ci zwykłe rury i tyle. I dobra rada - wydech można pomalować farbą do wydechu i wtedy nie rdzewieje...
  10. Nie kupuję się / wsadza gotowych softów =.= Soft się robi pod JEDEN KONKRETNY silnik. Każdy silnik po pewnym przebiegu jest INNY, ma inny stopień zużycia itd... Podjedź do tunera na porządnego softa to auta nie poznasz.
  11. Ale wyjaśnij czemu? Ja nie czułem żadnej różnicy między 15" a 18", oprócz tego, że na niższym profilu auto mniej pływało po drodze i szybciej reagowało na ruchy kierownicą. Nie zmieniła się ani wysokość, ani nic się nie zmieniło w pracy zawieszenie bo cały czas jest ta sama wielkość koła. Zawieszenie musi nieco więcej pracować, ze względu, że opona niskoprofilowa gorzej amortyzuje dziury, ale to też zależy od opony... Możesz mieć 195/65/15 twardą (większość runflatów są twarde) a możesz mieć 225/40R18, która jest mięciutka i wybiera niewielkie nierówności... Zależy kto jak jeździ jeszcze. Ja nawet na 15 i 1BA nie miałem w naturze zapier*** po dziurach. Może jak ktoś po dziurach 10cm zapierdzielał na 15 i się przesiadze na 18 to się źle prowadzi, ale jak ktoś jeździ po normalnych drogach a nie w offroadzie to zmiana na plus, a nie minus. Co innego wygląd... Duża felga i koza nie wygląda dobrze dlatego długo nie wytrzymałem i wpadło -45m.... Przy twardych amorach i poliuretanach pasażerowie muszą kaski zakładać bo mogą głową o podsufitkę walnąć.
  12. Makale odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    Lepiej, żeby nie był urwany. Nie jestem pewny, ale mogą cuda się dziać z silnikiem i DPF. Błędnie może odczytywać stopień zapchania DPF i np. cały czas włączać procedurę wypalania DPF.
  13. Makale odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    Twoja rurka to numer [5], a następnie przechodzi w miękki [4C]. Całość oznacza jako [4] to czujnik różnicy ciśnień.
  14. Makale odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    Łącznik rurkowy do tego idzie już przewód miękki i idzie on do czujnika różnicy ciśnień. Na podstawie ciśnienia na wlocie i wylocie DPF ecu zna stopień zapchania.
  15. Co to za jakiś bełkot, że szersze opony to auto gorzej przyspiesza.. Ja mam w zajechanym ALT 131 kuni (131 to było 16 lat temu) 255/35 laczki z tyłu z przodu 225/40 18'stki do tego i tak jak miała 11sek do setki tak ma nadal, ale za to w rondzie nie muszę przy 60 hamować Mało tego. Długa skrzynia z B7... gdzie mój alt osiąga v-max na 4 biegu, a to 6 biegówka Dla niedowiarków mogę film z przyspieszenia dać, a też się nasłuchałem, że na chole** Ci 255 opona do ALT albo po co mi Quattro.... W drugim aucie też przesiadka między 255 laczkami, a 325 i żadna różnica ani w przyspieszeniu ani w v-maxie. W przyspieszeniu na plus znaczy bo nie szuka trakcji jak ruszam z dwójki To samo ze spalaniem, że będzie o 10% więcej palił na 225 zamiast 195, a na 255 to już w ogóle, a z quattro to poniżej 20 się nie zamkniesz... Szczerze to jak robiłem w automacie na 40 litrach lpg 200-360 km to teraz rekord na 40 litrach to 170 km, a najwięcej zrobiłem też 360, a autem zrobiłem już ponad 100tys km to mam porównanie conajmniej na kilkuset tankowaniach co do spalania. Pakuj 19-stki z laczkiem 255, żeby to jakoś wyglądało i trzymało się drogi. Pamiętaj tylko o odpowiednio szerokiej feldzie i nie zapomnij o ET. Co do amorków to jak masz kwit to pakuj Bilsteiny, jak nie masz to wsadź MTS-Technika żółte. 80 tys na tych amorkach i nadal 90% sprawności... Tylko MTS wydają mi się twardsze, chociaż ciężko mi to ocenić na sprężynach neuspeeda i poliuretanach w zawiasie.
  16. Z doświadczenie wiem, że od krawężnika na skręconych kołach (dziób przodem wyjechał jeszcze w fwd) z zawieszeniem mogą się cuda dziać. Sanki mają minimalne ustawienie, które mają OGROMNY wpływ na całą geometrię. Jeszcze nie znalazłem warsztatu, który by mi ustawił kąty z przodu... Wszyscy barany mówią, że przód w wielowahaczu nie ma regulacji Na samych wahaczach nie, ale sankami się kąty ustawia. Jak wahacze masz nowe sprawdź okiem zwrotnice, czy nie przebarwień (jak amelinium się odkształca to zmienia kolor lekko, tzn brud ten osad się usuwa i jest ślad) i na geometrię do kogoś OGARNIĘTEGO. Mi mówili też w 3 na 4 pkt co się reklamowali z geometrią, że w FWD z tyłu kątów się nie robi i tylko w Quattro z tyłu jest regulacja Podjedź do ASO i u nich się zapytaj ile by wzięli za zrobienie geometrii przodu. U mnie koło jest przesunięte o 1 cm i na geometrii niby z zielonego pola nie zeszło, ale mogłoby być lepiej...
  17. Nie musisz pasa przedniego ruszać. Tylko zderzak ściągasz. W B6 w nadkolu po śrubce i jak wyjmiesz lampy to 3 czy 4 śruby łączące zderzak z błotnikiem. W B6 dwie główne śruby łączące belkę z amorami zderzaka. Ot cała filozofia, w B7 jest inaczej jest gdzies poradnik. Po zwaleniu zderzaka chłodnica klimy jest na dłoni. 4 małe torxy żeby zdjąć takie a'la spoilerki, które kierują powietrze na chłodnice potem 4 większe torxy, które trzymają chłodnice klimy do chłodnicy wody. I po jednej śrubie chyba imbus do kaźdego przeowodu od klimy. Masz dwa przewody. Mi wymiania chłodnicy klimy bez ruszania zderzaka (miałem zdjęty wcześniej) zajęła 10 minut.
  18. Nie wiem jak w B8, ale Touareg, B6,b7 Phaeton wymiana chłodnicy klimatyzacji to robota na godzine z wypiciem dwóch browarów... O-ringi sztuk 3 w ASO za ok. 10 zł komplet i ot cała filozofia. Poza tym... jak chłodnica mogła się zapchać? Ja po rozszczelenieniu układu (spotkanie I stopnia ze zwierzęciem leśnym) kupiłem używaną zalalałem benzyną ektrakcyjną, pomieszczałem, kompresorem przedmuchałem - zero syfu, klima chodzi jak szalona. Zmień warsztat bo myśli, że znalazł łosia. Wszyscy krzyczą, że czynnik drogi i nabicie to koszt 500 zł... Bzdura. Za nabicie całej klimy tam chyba z 500gram czynnika wchodzi zapłaciłem 150 zł.
  19. Obwód koła 225/40 R18 i 195/65R15 jest ten sam więc niby czemu? Wysokość auta nadal zostanie taka sama. Co to za różnica czy 16 czy 20 cali przy tym samym obwodzie. Jedynie wizualnie się zmieni no i auto się będzie lepiej prowadziło na szerszym kapciu z niższym profilem bez balona.
  20. Auto po dzwonie... Niekoniecznie całe auto, a ktoś zaje** 2w krawężnik. Przesunęły się sanki przednie prawdopodobnie.
  21. Jak ktoś chce to mam i czujnik i całą pompę ABS sprawną za grosze.
  22. VCDS i procedura odpowietrzania albo jedź do kogoś kto ciśnieniowo wymieni Ci płyn maszyną.
  23. Makale odpowiedział(a) na karololx123 temat w Audi A4 B6/B7
    Zależy od wielkości tarczy. Były z tyłu 245/255/288/300mm. Te raczej będą pasowały.
  24. Jeszcze mało w temacie. Komplet z Phaetona na tarczy 360mm będzie pasował P&P ? Tarcza ma niemal identyczne wymiary jak ta w B6. Zacisk podejdzie bez żadnych adapterów? Mam możliwość za grosze swapu hbeli 360mm/330mm z Pheatona.
  25. Odwołuj się. Ja tutaj widzę grubo ponad 10 tys... Grubo ponad. Nowa klapa ASO, nowy zderzak ASO, nowe poszycie bagażnika ASO lub klepanie tego... 6 tys to same częśći wyjdzie lekko.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.