Treść opublikowana przez Makale
-
A4 B6 (AVJ) 150KM- Kopci-brak mocy
Logi zrób
-
Problem - Czasami puszcza dymka - Turbo?
Jaki kolor spalin?
-
Pinout kostek przy ECU
Cały napęd z 2.0 TFSI z 2007 roku. Silnik jeszcze nie rozebrany ale i tak na śrubki idzie. Zobaczymy jak w środku wygląda.
-
brudzące obwódki wokół szyb
Oczywiście. Środek do czyszczenie gumy. Począwszy od mocnego APC, przez Tar&Glue po środki do czyszczenia a następnie konserwacji gumy / materiałych gumopochodnych. I nie jest to niedoróbka materiałowa lecz niedbalstwo właściciela auta, który go tego elementu nie czyścił i konserwował.
-
Jaki tlumnik po swapie z 2.0 ALT na 1.8T
1.8t będzie cichsze od 2.0 ALT bo turbo mocno wycisza... kat na cholerę Ci... Zostaw środek i końcowy jak w ALT i po temacie. Dwururka w 1.8t jest sztuczna. I tak idzie 1 rura, która w środkowym tłumiku ma wbudowany trójnik...
-
Montaż kierownicy multifunkcyjnej, a dokładane RNS-D
Nawi jest z C5. Ale chyba DX. Docięłem ją i pasuje idealnie.
-
Montaż kierownicy multifunkcyjnej, a dokładane RNS-D
Auto total bieda edyszyn miało tylko tempomat (a więc moduł obsługujący multifunkcję). Dokładałem RNS-D i jak to się ma do działania multifunkcji? RNS-D nie wyświetla na fisie komunikatów bo nie ma tunera TMC. Podłączone jest tylko kostka iso z zasilaniem (plus, minus, safe, s-kont, podświetlenie, k-bus i gala bez tel-mute), kostka iso z głośnikami przód, mini iso z line out żeby grał tył i sub i podany sygnał gala na dwa piny w kostce 26 pin. Radio i naiwgacja śmiga super tylko czy po podłączeniu kierownicy będzie działała multifunkcja czy trzeba jeszcze dokładać can do kostki 26 pin i ciągnąć coś do kostki mini iso B (Display) (clock, ena, data)??? I czy taśma będzie pasowała? Kierownica kupiona komplet z poduszką i wiązką w kierownicy. Jak z podłączeniem multifunkcji w kierownicy i jak to się ma z dokładanym rns-d ?
-
Czy przez doswietlanie zakrętów można zepsuć acc
Co to znaczy " po włączeniu"? Co robiłeś?
-
Gotuje się tylne lewe koło
Układ do odpowietrzenia przede wszystkim PRAWIDŁOWO. VAG'iem pompa ABS do odpowietrzenia i po tym przelać cały układ porządnie płynem. Po tym sprawdź czy koło się lekko obraca po podniesieniu.
-
Buczenie przy skręcaniu najbardziej z hamowaniem
Jakie klocki i tarcze?
-
2.0 tdi Brak mocy na 2 biegu.
diagnostyka vagiem to nie jest samo sprawdzenie błędów.
-
Światła przeciwmgłowe działają zawsze z przodu i z tyłu jednocześnie
Gdzie wy na te przeglądy jeździcie... O looooosie. Niech zajmą się lepiej układem hamulcowym i kierowniczym
-
2.0 tdi Brak mocy na 2 biegu.
Bez diagnostyki vagiem to jedź do wróżki.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Odma, mod samej odmy, czwórnik po poprawce z B7 5w50 co 10 tys z filtrami, zero katowania na zimnym i zrobisz dziesiątki / setki tysięcy km
-
Auto do miasta
Miesięcznie 900km? W tym 200 km po mieście... Zabójstwo dla diesla i jak turbiny w 1.8t... Nie lepiej 2.4 V6 albo zwykłe 1.6 czy 2.0.
-
Klient chce zwrócić sprzedane auto -
Po 1k przelotu to może się w **** cmoknąć. Widziały gały co brały. Jeżeli masz rachunki na wymianę olei to się nie przejmuj.
-
zmiana skrzyni na 2.0 tfsi a4 b7
Tak jak wyżej wał, skrzynia i wybierak. Reszta P&P.
-
P0089 audi a4 b7 2.0t bgb
Błąd regulatora ciśnienia paliwa. Zacznij od najprostrzego - przewody od podciśnienia.
-
Pinout kostek przy ECU
Poratuje ktoś pinoutem kostek które są przy ECU i łączą się z wiązką auta? Oznaczenie silnika AJK gdyby to miała znaczenia. Będę wkładać AJK do budy B6. Pasuje P&P czy trzeba coś jeszcze ciągnąć?
-
Tarcze Rotinger GT
Też gadają, żeby nie brać klocków z ceramiką a według mnie to najlepsze połączenie np. ATE Ceramic tylko fakt, że muszą się lekko nagrzać, żeby dobrze hamowało.
-
2.0ALT przepływomierz i duże spalanie
Moja pali 12 przy 80km/h na nowej przepływce haha Po 1. przepływka ori ? Zamiennik wywal od razu. Po drugie doprowadź silnik do stanu używalności na benzynie. Do sprawdzenia szczelność dolotu i podciśnienia. Potem wyregulować gaz. Spalanie powinno zejść.
-
Tarcze Rotinger GT
Były tematy o tym. Jeżdżę bardzo agresywnie na nich. W a4 mam 312mm z klockami ATE Cermic, drugie w 3 tonowym suvie ktory ma 400 km pod maską i też ogarniają. W porównaniu do serii różnica kolosalna. Lepiej oddychają, reakcja na wciśnięcie hebla natychmiastowa po lekkim nagrzaniu klocka. Dobrze to widać jak się jedzie ze stałą prędkością np. 170 km/h i wciskasz z tą samą siłą hamulec to po 2-3 sekundach auto zaczyna hamować coraz mocniej. Po nagrzaniu lekkim żyletki. Motul 5.1 się gotuje a heble nie I porównuję tutaj seria 312mm z z GT rotingera 312mm i w touaregu seria oem tarcze i klocki 350mm z rotingerem GT. W turku są te dodatkowo wysokonawęglane. Różnica jeszcze większa. W tej kategorii cenowej moim zdaniem warto. Te same heble ma jeszcze znajomy w E39 i też ogromna różnica. Tylko, że przy zwykłym klocku porażka. Minimum TRW D-TEC te piecowe, ferodo DS lub ate ceramic.
-
Zawór zwrotny filtra paliwa 8e0 127 247
Etka pokazuje, że nie ma takiego numeru. Części dostaniesz w ASO, na getem.pl, na Allegro od serwisów ASO, czasami InterCars ma ori części.
-
swiatla wlaczone po przekreceniu kluczyka blad 01800
Szukaj info w dziale montażu auto funkcji wycieraczek i swapu modułu elektryki z B7 do B6.
-
Silnik ADR
Co jest takiego strasznego w uszczelce pod głowicą, że kupujesz drugi silnik? Przestań się bawić w dziecinadę bo kupisz kolejnego złoma. Zwalaj głowice oddaj do planowania, test szczelności i nowa UPG i śmigasz dalej, a nie swapy głupie jakieś.