Treść opublikowana przez Bart-S
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
No i odświeżamy bo dawno nic się nie działo Miały być INTERLAGOS a ostatecznie wpadły SAMAKAND (8J x 18" ET44 z oponami 235/40). Tutaj oczywiście podziękowania dla Roberta, który znajduje mi takie wynalazki Myślałem, że będzie potrzebny dystans ale całkiem ładnie wypchnęło koło w okolice rantu.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Nie - strefa czasowa jest ta sama Jestem w Szwecji, miejscowość Lulea.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Jeśli masz wersję pilota z B6 to możliwe, że działa z MK z B7 - nie wiem czy ktoś próbował...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tak jak mnie RNS poprowadzi Tomku zebys w Szwecji nie wylądował he he he LOL yebany przewidział
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
...bezpiecznik sprawdzony? tak zielony to jeszcze nie jestem, zamówiłem kabel zwykły kkl i przez polski vad 4.9 nie połączyłem sie z modułem dopiero instalka vaga 311 pomogła mam win7 64 wg. tego mam moduł 8E0 959 433 BP jest z podmianki nie wiem co było wcześniej a wyposażenia ori alarm, 5D1czyli 433mhz, korby z tyłu i pakiet oświetlenia na nogi który nie działa a przed wymianą modułu działał dzisiak zauważyłem że bagażnik sie nie zamyka po przekroczeniu pewnej predkości ( wszytkie drzwi zamykają sie powyżej 20km/h) teraz pytanie jak to włączyć wchodzimy w 07 czyli CODING czy w adaptacje z góry dzięki za pomoc ---------- Post dopisany at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ---------- doczytałem że moduł jest z B7 ? ---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 22:44 ---------- jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić jaka mam wersje centralnego zamka bo musze zamówić AJ albo BD Bartek wszystko ładnie opisał w pierwszym poście, zamykanie bagażnika itp. robisz w kodowaniu dodając wartości, a w adaptacji to np. oświetlenie przestrzeni nóg, domykanie szyb. Ty masz w opisie rok 2003 więc masz II wersje centralnego, czyli nie AJ tylko moduł BD musisz sprawić (zresztą pisałem Ci to przy Twoim zapytaniu wyżej że masz II wersję). Sławek wstawiam skan wlepy z ks. serwsowej zrozumiesz w czym problem, auto mam z PL produkcja 2002 ale odebrana 2003 miesiac 07 i teraz badz tu madry jaki jest modul centralnego http://s17.postimg.org/v4zkzn5yj/IMG.jpg pisałem juz do Bartka moze on cos pomoze dlatego pisałem jak sprawdzic werscje centralnego? Widzę że Bartek Ci na PW odpisał, więc zapewne Ci to ładnie opisał. Myślę że się nie mylę i napisał Ci że masz II wersję, choć w Twoim skanie zakryłeś nr VIN, gdzie tą tajemnicę można odkryć, ale jeśli auto jest z lipca(co widać z wlepki) to na pewno tak jest bo od lipca 2002(kolejny rok modelowy) była ta II wersja, więc wierzę że miałeś niepewność czy się łapiesz już do II wersji centralnego. Skoro założył MK z B7 i hula z jego kluczykami to spokojnie może brać inny moduł z B7 full opcję i będzie też działać.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Torx musi mieć otwór na środku - zerknij na śrubę LMM to będziesz wiedział o co mi chodzi.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Najpierw się w prawidłowy klucz zaopatrz bo LMM nie jest przykręcony zwykłym torxem
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Odpisałem na PW - nie chce mi się drugi raz tutaj płodzić
-
Chrupanie - poduszka skrzyni, silnika czy coś innego?
Nie znam procedur ale myślę, że można by zrobić dźwignię na skrzyni w okolicach poduszki i obserwować jak się zachowuje (czy przy powrocie do bazowej pozycji coś wali czy nie - podobnie jak sprawdzasz wahacze). Myślę, że wzrokowa i dotykowa kontrola poduszki też nie pozostaje bez znaczenia. Najlepiej będzie jak zajrzysz pod auto i skonfrontujesz to co napisałem z oględzinami - wtedy załapiesz o co mi chodzi.
-
Chrupanie - poduszka skrzyni, silnika czy coś innego?
Nie jestem specem od manuali ale jak dla mnie rama pomocnicza przy skrzyni to pikuś... Podpierasz czymś skrzynię (podnośnik, żaba - cokolwiek) tak aby skrzynia miała oparcie po demontażu ramy pomocniczej która trzyma jej zadek. Teraz odkręcasz 6 śrub którymi rama jest montowana do podwozia (po 3 śruby na stronę). Potem odkręcasz poduszkę od skrzyni i wyciągasz ją razem z ramą. Poduszka jest przymocowana do ramy dwoma śrubami. Generalnie prościzna i nie widzę w tym nic trudnego - 30 minut roboty. Wydaje mi się, że bez problemu powinieneś zrobić to sam... Podaj mi jeszcze oznaczenie silnika, skrzyni i VIN. ---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ---------- Aby wyjąć ramę pomocniczą przy Q musiałbyś zdemontować łączniki wydechu aby go rozdzielić - śruby będą zawalone więc może nie wyciągaj go całkowicie tylko przesuń w tył, oprzyj o wydech i wykręć poduszkę.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jest jeszcze płaski klucz 17 i gięty 16/17.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wszędzie te paparazzi Wojtek zerknij do auta czy gdzieś nie zostały dwie końcówki których używaliśmy - torx 27 i krzyżak.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Spoko - jestem w domu. ---------- Post dopisany at 00:35 ---------- Poprzedni post napisany at 00:34 ---------- Powinien właśnie dojeżdżać do domu
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Nie znajdziesz. Trzeba podłączyć kompa i odczytać jego numer - wtedy wszystko będzie jasne.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
O nic Danielo - taki prima aprilis Bart vs. Bart ---------- Post dopisany at 23:56 ---------- Poprzedni post napisany at 23:56 ---------- Dzięki Bartek za podpowiedź z nickiem- Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
8E50NC to kod określonego zestawienia (nadwozie/silnik/skrzynia/napęd) w danym okresie produkcji auta... W tym przypadku oznacza Avanta B6 z silnikiem AVF 1.9TDI i manualną skrzynią biegów i napędem na przód. To samo auto ze skrzynią Multitronic ma kod 8E50NH... Wersja z Quattro i manualem miała oznaczenie 8E50N9. Inne marki jak np. VW używają tego kodu także do rozgraniczania wersji wyposażeniowych tj. Trend, Comfort czy Highline. To tak gwoli wyjaśnienia co jest czym...- Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
CR ma alarm - wszystkie MK z alarmem to wersje HIGH więc obsługują także pamięć.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
O nic Danielo - taki prima aprilis Bart vs. Bart ---------- Post dopisany at 23:56 ---------- Poprzedni post napisany at 23:56 ----------- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Daniel wybierałeś się do mnie?- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Po % raczej robię się... elastyczny ---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 23:28 ---------- Yo. No niestety- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:19 ---------- ...to już pospinać mi się na bani nie wolno- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ale pier**lisz teraz... Bardzo Cię lubię i dobrze o tym wiesz ale wk***ia mnie jak takie głupoty piszesz.- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Może być bezpośrednio od LuK - nie widzę problemu. ---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ---------- ...Sachs nie robi kół dla CVT. A przynajmniej do tej pory nie robił... Właśnie się dowiedziałem, że LUK szedł na pierwszy montaż do multi Hmm co do Sachsa to możliwe, że znajomy się walnął sachs Wszystkie koła dla CVT Audi są od LuK i zawsze tak było - Sachs nigdy ich nie robił... To co pokazałeś nie jest przeznaczone dla CVT. - SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00