Treść opublikowana przez Bart-S
-
Multitronic
Zanotowałeś numery błędów?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Lechu a co to... gdzie Ty tam wzrok kierujesz
-
Bukowina Tatrzańska 2012 - POGADUSZKI !!!
Łłłłoooooooo kuuuuuuurrrrrde Lechu taaaki balet miał Kurcze zabawa musiała być przednia
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
W takim razie skoro do środy masz spokój to wypoczywaj Wiesz już kiedy mogę odwiedzić Cię z dachem?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ooo to urlop masz?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
:hi:Jeszcze nie śpisz Bartasie?
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
To był RS4 B8 w fazie testowej... V8 4.2, 450KM.
-
Multitronic
Twój problem nie dotyczy oleju. DIS wskazuje ewidentnie na tryb awaryjny - trzeba podłączyć się interfejsem do sterownika skrzyni biegów i odczytać zapisane błędy. Jeśli interfejs, którego używasz jest za stary (tj. VAG-COM 311.2 lub inne polskie podróbki) to najprawdopodobniej nie uda się podłączyć do skrzyni. Możesz ewentualnie spróbować zmienić parametr Char Int w ustawieniach VAGa (domyślnie ma wartość 1, ustaw na 5). Dzięki temu uzyskasz połączenie choć raczej nie będzie stabilne (do sprawdzenia błędów wystarczy). Pozdrawiam! Bart
-
Problem z multitronikiem
Zacznij od podłączenia się interfejsem diagnostycznym do skrzyni biegów i odczytaj numery błędów, które się tam zapisały. BTW - biegi podświetlają się i mrugają czy tylko podświetlają?
-
Zadusić Multitronic?
tzn? Co tam mogło paść i jakie mogą być koszta? Musiałbym podpiąć kompa i przyjrzeć się blokom - wtedy powiem więcej. Przyczyn usterki szukałbym w układzie hydraulicznym...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z tą ekipą nie mogło być inaczej Dobranoc.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jeszcze masz letni na koniec wakacji Na ten tez sie pewnie wybiore bo ponoc gdzies na mazurach bedzie, a mam zamiar sie jeszcze wybrac w tym roku na wilczy szaniec. To połaczymy pewnie sobie to:wink: BTW i jak tam mój Climatronic? Dało się go zreanimowac? Odświerzone połączenia elektryczne ale to niestety nie to - raczej panelu trzeba będzie szukać. Zobaczymy co będzie się działo po podłączeniu... Będziesz we Wrześni w tygodniu czy na spota mam przywieźć? ---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:37 ---------- Papuga zadowolona z wyjazdu? Wiadomo:decayed: Wydaje mi sie ze nie bylo osoby nie zadowolonej(przynajmniej nie spotkalem) A clime to na spota wez. mam nadzieje ze bede na miejscu w niedziele:wink: OK. W planie pracy mam POP w niedzielę ale mam nadzieję, że uda się coś wykombinować- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jeszcze masz letni na koniec wakacji Na ten tez sie pewnie wybiore bo ponoc gdzies na mazurach bedzie, a mam zamiar sie jeszcze wybrac w tym roku na wilczy szaniec. To połaczymy pewnie sobie to:wink: BTW i jak tam mój Climatronic? Dało się go zreanimowac? Odświerzone połączenia elektryczne ale to niestety nie to - raczej panelu trzeba będzie szukać. Zobaczymy co będzie się działo po podłączeniu... Będziesz we Wrześni w tygodniu czy na spota mam przywieźć? ---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:37 ---------- Papuga zadowolona z wyjazdu?- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jeszcze masz letni na koniec wakacji- [B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Diesel power- Zadusić Multitronic?
IMO - skrzynia na stół- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ojjj taaaak. I zaraz na nockę- MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jak zakodujesz MCE na skandynawię to po zapłonie (bez ruszania włacznika świateł) zostają uruchomione światła mijania i postojówki. Robiłem tak już kiedyś, ale u mnie po zapłonie uruchamiają się tylko światła postojowe. A czy dałoby się zrobić długie kodowanie w moim sterowniku (LOW). I jak przy tym wszystkim zastosować włącznik auto, bo czasami pasowałoby nie używać świateł. Automatyczne załączenie świateł mijania da się zrobić w module LOW - trzeba tylko zmostkować zasilanie po zapłonie ze stałym z aku...- Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Zasilanie oświetlenia nie leci po CANie. Przód masz zasilany ze sterowników drzwi a tył bezpośrednio z MK. Moduł AD to wersja LOW - nie obsłuży składania lusterek (szukaj czegoś co ma w opisie alarm lub pakiet oświetleniowy - to wersje HIGH). Witam...można prosić o podpowiedź gdzie się wpiąć z lampkami w przednich drzwiach i czy trzeba coś zmieniać w module?Dodam że u mnie siedzi BN Oświetlenia dodatkowego w drzwiach nie koduje się - wystarczy podłaczyć lampki do sterownika drzwi (32-pinowa szara kostka). Masa to pin 21 a zasilanie pin 13 (już n-ty raz to piszemy, poświęćcie chwilę czasu i przewertujcie dokładnie ten temat oraz inny wątek, który można znaleźć w szukajce wpisując hasło "licht pakiet"). to po zamianie będę musiał coś "ostro kodować" (chodzi mi np. o kodowanie VIN'u) czy tylko robię zamiane, koduje wyposażenie i tyle?? Dysponuje kablem za 40zł od Viekena i nie wiem czy będę mógł to zrobić we własnym zakresie.Aha no i czy te powyższe moduły obsłużą składane lusterka, i czy jak mam korby i założe np wersję AH lub AK to będzie ok? Moduł AH nie obsługuje korb, natomiast w AK nie sprawdziliśmy jeszcze pełnej funkcjonalności dlatego też nie ma pewności czy u Ciebie za działa. Szukaj AJ, AM lub AG... Kodowanie sterownika nie jest straszne - nie ma się czego bać. Wszystko co musisz zrobić to albo zapisać sobie kodowanie obecnego modułu i wbić je do nowego sterownika albo na spokojnie przyjrzeć się liście kodowania w pierwszym poście, wybrać co chcesz mieć aktywne - zsumować wartości i ostateczny wynik wpisać jako nowe kodowanie... Samo dodanie składanych lusterek nie wymaga osobnego kodowania - jeśli w aucie znajduje się MK, który tę funkcję obsługuje, to składanie po prostu zacznie działać. Po swapie MK oprócz kodowania będziesz musiał jeszcze nauczyć nowej centralki Twoich kluczy (procedura jest bardzo dokładnie opisana na forum, domjenick nakręcił nawet filmik instruktażowy - ten temat także był kilka razy poruszany w tym wątku). Nie zapomnij, że do działania składanych lusterek - oprócz samych lusterek, MK i joystika potrzebujesz też sterowników w przednich drzwiach w wersji HIGH (ich oznaczenie kończy się literkami E, F lub G - pasuje też model bez literki na końcu).- Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Zasilanie oświetlenia nie leci po CANie. Przód masz zasilany ze sterowników drzwi a tył bezpośrednio z MK. Moduł AD to wersja LOW - nie obsłuży składania lusterek (szukaj czegoś co ma w opisie alarm lub pakiet oświetleniowy - to wersje HIGH).- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Gośka wracała ze szkoły (ja od południa w garażu - właśnie skończyłem i zbieram się na nockę ). Szkoda, że się nie uda w ten weekend - zawsze chętnie witamy nowe twarze/auta Elmartinez - daj mi znać czy uderzysz do Fantastica w sprawie LEDów czy mam zamówić- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A Ty nie w BT?- MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jak masz MCE HIGH to można tak światła zakodować. Dużo ludzi z tym jeździ - szczególnie przydatne dla "zapominalskich". Co w tym dziwnego?- B6 DIVISION
No trochę go poniosło - SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00