Treść opublikowana przez dliwski
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Felgi już mi się znudziły, myślę coraz poważniej o czarnych.
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
LY9B
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Audi ma się dobrze, wpadły wtryski 216 i niedługo będzie całość strojona u spankiego.
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
za***iście wyszło z tym zderzakiem ?
-
Jakie dobre żarówki H7 do A4 B5 FL Lampa soczewka
Soczewka w B5 z żarówką to dramat, żadna nie da dobrego bezpiecznego świecenia, moim zdaniem nie pozostaje nic innego jak xenon HID H7 w rozsądnej barwie 4300K żeby nikt się nie czepiał... Przerabiałem ten temat u siebie na różne sposoby i skończyło się na bixenonie...
-
Po zatrzymaniu hamulec wchodzi w podłogę i stuka
nikt?
-
Po zatrzymaniu hamulec wchodzi w podłogę i stuka
Koledzy, mam nietypowy (wg mnie) problem z hamulcami. Auto to A4 B5 (FWD) z silnikiem AFN. W lato wymienione wszystkie tarcze, klocki i przewody z przodu. Wczoraj podczas postoju na włączonym silniku wyczułem, że pedał hamulca jest bardziej miękki niż zwykle i udało mi się go wcisnąć do podłogi. Mimo to przejechałem jeszcze 80 km, ale hamowanie było już słabsze. Pod domem wcisnąłem pedał do oporu z dużą siłą (żeby uruchomić ABS) i wtedy wpadł już całkowicie, a przy śrubie wchodzącej w zacisk tylnego prawego koła pojawił się wyciek płynu. Okazało się, że winna była podkładka - po włożeniu nowej podkładki płynu już nie ubywa. I teraz tak - przy wyłączonym silniku pompowanie pedałem hamulca powoduje, że ten twardnieje i nie ma szans, aby wcisnąć go głębiej niż do połowy. Czyli nawet niedużą nieszczelność układu można chyba wykluczyć. Natomiast jeśli jadę dajmy na to 30 km/h i chcę wyhamować do zera, to pedał prawie dochodzi do podłogi kiedy auto się zatrzyma, ale zanim dotknie podłogi słychać i czuć stukanie (nie jest to skrobanie jak przy ABS, tylko pojedyncze stuki, około 10 w odstępach krótszych niż 1 sekunda). Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Załączam film w którym widać i słychać o co chodzi. IMG_0911.MOV
-
H7 led
Słabo świeci, nie warto. Lepiej kupić chiński xenon niż LED H7, jeśli ma być przede wszystkim tanio.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Dawno nie byłem na spocie, przyjeżdża ktoś jeszcze B5? ?
-
Lalunia by BlackHazelAudi
Aż się prosi o glebę i większe koło ?
-
Słychać wiatr w kabinie podczas jazdy
Pewnie drzwi opadły na zawiasie. Zobacz czy są równo względem tylnych.
-
Spadająca temperatura
No jestem ciekawy co z tego wyniknie, ja też tak mam i do tej pory słyszałem, że to normalne.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Ja dostałem 2500 za pęknięty zderzak po najechaniu. Pierwsza propozycja bodajże 700. Walcz o swoje!
-
B5 Biturbo
O k.... jedyne czerwone B5, które tak mi się spodobało. Pozazdrościć, kawał dobrej roboty
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Koła na zimę założone, geometria sprawdzona. Z tyłu wpadły dystanse 15 mm dzięki czemu felga jest równo z błotnikiem (ET43, 8J). Dołożyłem też kilka klipsów na tłoczysko, żeby skrócić skok amortyzatora. Słupki i trójkąty pomalowane i założone. Następna stacja: przyciemnienie szyb ?
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
U mnie też się odkleja, ale w planach mam skórzane fotele razem z boczkami, więc już tego nie ruszam. Przełożę tylko uchwyty do nowych boczków.
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Wkłady z Allegro. Znajdziesz bez problemu. Roboty trochę jest, ale przyjemnej ? Tutaj cały opis wg którego to ogarnąłem: Dzięki ?
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Ciąg dalszy odświeżania...
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Lusterka mają nowe wkłady i w końcu grzeją, pętla zamocowana jak trzeba. Jutro odbieram słupki i trójkąty i zakładam komplet nowych opon - to będzie moja pierwsza zima na 18". Ciekawe czy nie pożałuję... ?
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Kolejne kroki przywracania świeżości... - słupki i trójkąty w szybach poszły do malowania w czarny połysk - jeszcze jedna delikatna korekta lakieru, żeby pozbyć się małych mankamentów - naprawione grzanie lusterek (teraz razem z grzaniem tylnej szyby) + nowe niebieskie wkłady z matami - halogeny wypolerowane i już bez żółtej folii Czekam jeszcze na gumowe listwy przy progach i dokładki. Z przodu wpadła czerwona pętla holownicza, jakoś ostatnio mnie naszło na taki bajer ? Plastiki wewnętrzne drzwi wyjęte i będą malowany w czarny mat, muszę tylko zedrzeć z nich tę paskudną gumę... Foto zaraz po korekcie lakieru.
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Jak kogoś cały czas męczy klamka a nie może dorwać dedykowanej sprężynki to proponuję założyć na klamkę jakąkolwiek długą sprężynę i pociągnąć dalej wzdłuż cięgna, spełni swoje zadanie. Druciarski patent ale po złożeniu nikt nie zauważy różnicy.
-
[B5 AJM+] Thirteen static sedan by enczu | recaro bose bix jr26 || Foty 2k18
Zgadzam się, za***ista sztuka ? no i ostatni serwis na pewno dobrze jej zrobił, będzie spokój na kolejne tysiące km ?
-
A4 B5 1.9 tdi AFN
Jakie plany? ?
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
- [B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Wosk, bo ceramika to już większy wydatek. Ja jestem zadowolony nawet z wosku - myje auto samą wodą i to wystarcza póki co ? - [B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki