Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ci powiem ze za brak autopoziomu pieski dowodu ci nie wezma a za brak sprysków tak...Wiec w pierwszej kolejności radze spryski :good:

Wiem jak jest z spryskami ale zanim zamontuje lampy bixenon to chce już mieć na pokładzie samopoziom przy okazji uzupełnię instalke mycia :good: ele. do xenonów. Zderzak chce zmienić na S4 więc w czasie gdy będzie sie lakierował można spokojnie wymienić lampy :good: ( drugi IC... tkie tam). Obecnie wiązki mogą już być jak i wszystkie graty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

Teraz moja kolej. :tongue4:

Zmieniłem lampy na ORI bixenon ale okazało się, że mój MCE 8E0 907 279 K nie ogarnia tego tematu. W związku z tym jestem zmuszony wymienić ten moduł. :naughty:

Mam na oku dwa 8E0 907 279 L oraz 8E0 907 279 N. Ale tu chyba problemu nie ma bo oba są w wersji HIGH więc ogarniają wszystko to o czym myślę czyli DLR, CLH i oczywiście BiXenon - pełna funkjonalność. Czy się mylę? :wink4:

Mam już lusterko 4F0 857 511E4PK i tutaj mam pytanie. Patrząc na rozpiskę lusterek w tym wątku nie ma takiego numeru - mam rozumieć, że to jest lusterko z 8E0 857 511E? :mysli:

Włącznik świateł mam aktualnie taki 8E0 941 531 D - wymieniełm już wcześniej bo tamten miałem podrapany. :naughty:

Do tego potrzebuję włącznik DLR - 8E1 919 094 D 5PR - aktualnie w trakcie poszukiwań. :gwizdanie:

Czy to wszystko czego potrzebuję do uruchomienia bixów (spryski, DRL), CLH...?

Z góry dzięki za pomoc.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...potrzebny bedzie jeszcze czujnik deszczu/zmierzchu i masz wsio :good:

ciekawe jakie masz lusterko teraz ale podejrzewam że na zwykły uchwyt i tu bedzie rzeżba na lustro z czujnikem deszczu/zmierzchu(chodzi o mocowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...potrzebny bedzie jeszcze czujnik deszczu/zmierzchu i masz wsio :good:

ciekawe jakie masz lusterko teraz ale podejrzewam że na zwykły uchwyt i tu bedzie rzeżba na lustro z czujnikem deszczu/zmierzchu(chodzi o mocowanie)

Mam teraz zwykłe lustereczko ale mam jakiś uchwyt w zanadrzu. :wink4: Czujnik deszczu? Hm... Zmierzchu rozumiem ale po co deszczu? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo do B7 jest to jakby jeden element czujnik zmierzchu/deszczu to jakby bonus 2 w1 :wink4:

w B6 był tylko i wyłącznie czujnik zmerzchu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo do B7 jest to jakby jeden element czujnik zmierzchu/deszczu to jakby bonus 2 w1 :wink4:

w B6 był tylko i wyłącznie czujnik zmerzchu ;(

A no tak. :cool1: A co z tym lusterkiem, które posiadam na wymianę? :mysli:

[...]

Mam już lusterko 4F0 857 511E4PK i tutaj mam pytanie. Patrząc na rozpiskę lusterek w tym wątku nie ma takiego numeru - mam rozumieć, że to jest lusterko z 8E0 857 511E? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę modułów załatwiliśmy już telefonicznie ;) Zarówno L jak i N to wersje HIGH - więc tak jak napisałeś, nie będzie problemu.

Lusterko jest OK, oprócz A4 B7 stosowane w kilku innych modelach (m.in. A3, A6, RS4).

Dominik już wyjaśnił - ja tylko potwierdzę: w B6 lusterko w wersji HIGH (posiadające fotochrom) od końca 2002 roku ma zinterowany czujnik światła. W B7 zmodyfikowano ten model, oddzielając czujnik światła od lusterka i dodając do niego czujnik deszczu (teraz to osobny element - lusterko ma tylko profil dla niego). Wszystko masz w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się myle, ale wydaje mi się, ze jak ma być ORI to jeszcze szyba jest do wymiany, bo w szybie do zwykłego lusterka jest czrny krążek wtopiony w szybe zasłaniający mocowanie lusterka a w szybie pod lustro z czujnikiem ten krązek ma otwor, żeby czujnik miał którędy czytać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czyli musi byc F?? zaden inny od B7 np nie podejdzie??

może i podejdzie ale nikt tego jeszcze nie rezał ;(

no może w końcu już niedlugo spróbuję to wyrezać zamiast "F"... bo dobre 2 m-ce się zabieram za to, a mało czasu :confused4:

MCE "L", czujnik deszczu, wtyczki i piny leżą na półce i czekają na rzeźbę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł jak zrobić i na zwykłej szybie ten krążek żeby wyglądało na ori jedyny brak jaki mam to jeszcze zdjęć zewnątrz wewnątrz szyby mocowania lusterka na czujnik deszczu i zmierzchu. Chodź dziś dorwałem od kumpla Ibize 2003 rok z czujnikiem deszczu (podobnie jak B7) i musze zbadać temat jak to wygląda na żywo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:

W weekend przymierzam się do montażu CLH i w związku z tym mam do Was pytanie.

Chodzi o to, że chciałbym dodatkowo zamontować oświetlenie w lusterkach z A6-tki tak jak tutaj:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/348153-DIY-Surround-lighting-under-side-mirrors-like-A6-and-above-%28NOT-FOR-MY2010-YET%29

Wiecie jak podłączyć te LEDy do MCE żeby działały razem z CLH?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł jak zrobić i na zwykłej szybie ten krążek żeby wyglądało na ori jedyny brak jaki mam to jeszcze zdjęć zewnątrz wewnątrz szyby mocowania lusterka na czujnik deszczu i zmierzchu. Chodź dziś dorwałem od kumpla Ibize 2003 rok z czujnikiem deszczu (podobnie jak B7) i musze zbadać temat jak to wygląda na żywo :naughty:

To prześwietl temat i daj znać bo nie wiem czy uda mi się wymienić szybę z ubezpieczenia bez dodatkowych kosztów... :gwizdanie: :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend przymierzam się do montażu CLH i w związku z tym mam do Was pytanie.

Chodzi o to, że chciałbym dodatkowo zamontować oświetlenie w lusterkach z A6-tki tak jak tutaj:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/348153-DIY-Surround-lighting-under-side-mirrors-like-A6-and-above-%28NOT-FOR-MY2010-YET%29

Wiecie jak podłączyć te LEDy do MCE żeby działały razem z CLH?

pzdr

Jest kwestia czy dasz radę wymienić i dopasować obudowe lusterka, bo ten link jest do moda w B8 a nie B6/7. A co do podłączenia, to nie wiem czy wyda. W MCE w B6 raczej nie ma osobnych pinów/kabli do zasilenia lamp na potrzeby CLH, tylko MCE steruje tak, że zasila lampy na 30 sek a nie ciągle. Jeżeli już pokonasz problem mechaniczny, to raczej bym się skłaniał do podłączenia tych lampek w lusterkach pod te same piny, pod które podłącza się lampki ułatwiające wsiadanie od spodu drzwi. Wprawdzie świeciły by się tylko przy otwartych drzwiach, ale efekt i tak był by niezły. Albo możesz spróbowac podpiąć to do komforta pod te same piny, pod które podpina się oświetlenie sufitowe z przodu. Tylko nie wiem, czy przy CLH zapalają się również światła we wnetrzu auta, tak jak w BMW pokazanym w linku, który wkleiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:

W weekend przymierzam się do montażu CLH i w związku z tym mam do Was pytanie.

Chodzi o to, że chciałbym dodatkowo zamontować oświetlenie w lusterkach z A6-tki tak jak tutaj:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/348153-DIY-Surround-lighting-under-side-mirrors-like-A6-and-above-%28NOT-FOR-MY2010-YET%29

Wiecie jak podłączyć te LEDy do MCE żeby działały razem z CLH?

pzdr

Świetny patent - mi się bardzo podoba jeżeli będziesz wiedział coś więcej na ten temat daj nam znać. A co sądzicie o podłączeniu tego pod lampki podsufitki prosty sposób tylko nie wiem jak z przejściem kabli przez słupki? Miałem montować nowe MCE F ale zrezygnowałem jeżeli ktoś jest chętny zapraszam - PW i jakoś się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade tak jak pisze Madbar tylko cena tych ledow :disgust: z A8 tez podchodzi :) chyba Hiride zalozyl takie

tu przykladowa aukcja :) od spodu widac te diodki http://moto.allegro.pl/lusterko-lewe-obudowa-lusterka-lewego-audi-a8-02-i1408373392.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze obudowa z A6-tki (4F0 858 523 - lewa, 4F0 858 524 - prawa) pasuje do A4 B6.

Sugerujecie żeby podłączyć tak jak lampka z podsufitki czyli plus do MCE, kostka 32-pin/18 (wersja high) ?

A nie można by tego uzależnić od CLH poprzez jakieś podłączenie z MCE, kostka32-pin/24 – Aktywacja systemu Coming/Leaving Home (WE) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w ETCE i chyba masz rację szczególnie, że obudowa dla A6 4F ( w ETCE figuruje ta część jako "PRZESŁONA") bez oświetlenia ma nawet numer, który zaczyna się od 8E0. Natomiast w ETCE jest też info, że w B8 MY< 2010 zaczyna się od 8F0 a w MY>2009 numer tej przesłony zaczyna się od 8T0, więc po samych numerach to już bym nie był taki pewien, ale najwyrażniej chłopaki z Audizine sprawdzili i 8F0 działa a pewnie to 8T0 juz jest inne. Za to zaczynam sie zastanawiać, czy przypadkiem nie daloby się założyć kapy od B8 z ledowym kierunkowskazem :kox:

to byłby koksik :decayed:. i nawet ten kierunek to nie tak dużo ( 25 Euro), ale cena kapy zabija ( 400 PLN za gruntowaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

mam u siebie lusterko o nr 4B0857511D 01C, w instalacji mam 6 kabli, tak samo z lusterka wychodzi 6 sztuk,

co te lusterko obsluguje, czy poleci na tym Coming Home?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...