Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli mam 6 kabli zarowno w instalacji jak i w lusterku to cos zmienia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

siemka

mam u siebie lusterko o nr 4B0857511D 01C, w instalacji mam 6 kabli, tak samo z lusterka wychodzi 6 sztuk,

co te lusterko obsluguje, czy poleci na tym Coming Home?

Pozdrawiam

aby poleciało Ci c/l home musisz mieć lustro o takim numerze 8E0 857 511 które jest wyposażone w czujnik zmierzchu a fotke masz w zwiajaku w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam 6 kabli zarowno w instalacji jak i w lusterku to cos zmienia czy nie?

Masz 6 kabli ale mają one inne funkcje niż te w wiązce lusterka z czujnikiem światła (np. dwa przewody są połączone z czujnikiem biegu wstecznego). Aby podłączyć CLH trzeba pokombinować z przepięciem tych przewodów w inne miejsce (no i MCE pewnie będziesz miał do wymiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam 6 kabli zarowno w instalacji jak i w lusterku to cos zmienia czy nie?

Masz 6 kabli ale mają one inne funkcje niż te w wiązce lusterka z czujnikiem światła (np. dwa przewody są połączone z czujnikiem biegu wstecznego). Aby podłączyć CLH trzeba pokombinować z przepięciem tych przewodów w inne miejsce (no i MCE pewnie będziesz miał do wymiany).

a jeszcze dwa inne przewody z lusterka mogą być os fotochromu luster zewnętrznych :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystkich mam problem wczoraj probowałem za programować kluczyk co mi nie wyszło ,a co najlepsze dzisiaj sie okazalo ze nie mam żadnych światek nie ma kierunków ani podświetlenia kilimy co mam robić proszę o pomoc. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - coś nagrzebał...

Załóż wątek z pytaniem w dziale elektrycznym - opisz dokładnie co po kolei robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapala mi się kontrolka IN-1 obok wkaźnika przebiegu i po wyłączeniu silnika wydobywa się jakiś piszczący sygnał, czy może być to spowodowane wymianą oleju który na dniach wymieniłem? Jeśli ktoś wie co to może być proszę o info.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapala mi się kontrolka IN-1 obok wkaźnika przebiegu i po wyłączeniu silnika wydobywa się jakiś piszczący sygnał, czy może być to spowodowane wymianą oleju który na dniach wymieniłem? Jeśli ktoś wie co to może być proszę o info.

Pzdr

:gwizdanie: Inspekcja... czyli Twoj komputer przypomina o wymianie oleju. skoro wymieniłes olej zrób kasowanie inspekcji. na forum jest to opisane :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik z B7 po przełożeniu paru pinów powinien działać nie? Bo dorwałem właśnie z funkcją auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..będzie działał spoko , poprzekładaj piny jak w rozpisce którą zapodał Bartek i wsio będzie śmigać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git, cholera myślałem, że mam chociaż MCE jaki trzeba a tu lipa... Drogi jest taki z końcówką F? Bo na allegro nie widzę coś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-chcę podpiąć lusterko fotochromatyczne pod lampkę przednią podsufitki .wg opisów ;pin2 z lusterka do pinu 6 lampki ito będzie masa.pin 6 z lusterka do pinu1 wlampce i to ma być zasilenie.problem w tym że pin 1 w lampce jest pusty nie ma przewodu.z którego pinu kostki lampki[12 pinowej[ wziąść zasilenie aby chodził tylko fotochrom.proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..z lamki podsufitki możesz wziąć tylko mase + jest za słaby w podsufitce (no chyba że lusterko będzie sie działało cały czas wtedy wpinsz sie w pin w którym jest cały czas napięcie) z pinu 1 plus ma około 10-10,5v a to za mało dla działania lusterka

jeśli masz szyber to z szybra można pociągnąć + , jeśli nie to najprościej z włącznika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kolego-domin79,włącznik światel mam bez auto i opcje drl więc pod który pin w włączniku się podpiąć z zasilaniem aby było dobrze-bezpiecznie.pozdrawiam :)[br]Dopisany: 19 Luty 2011, 10:38_________________________________________________jeszcze do tematu-zasianie podłączyć do pinu1 czy 6 w kostce lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 1---plus

pin 2---minus

to oczywiście lusterko

w włączniku świateł pomierz miernikiem który pin jest zasilany po stacyjce z tego co pamiętam to pin 17 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował zakodować ustawienia skandynawskie na module : 8E0 907 279 L

Próbowałem to zakodować ale

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

2 nie przyjmował, 3 tak - wiecie co może być tego powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po podlaczeniu xenonow musialem wymienic modul komfortu z takiego z literka K na literke N. Wczesniej miałem kontrole spalonych zarowek we wszystkich lampach oprocz przednich przeciwmgielnych. Teraz po wymianie modułu pokazuje na fisie spalone zarowki od przeciwgmielnych. Jak oszukac moduł tak zeby nie bylo bledu lub jak podlaczyc zeby byla ta kontrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po podlaczeniu xenonow musialem wymienic modul komfortu z takiego z literka K na literke N. Wczesniej miałem kontrole spalonych zarowek we wszystkich lampach oprocz przednich przeciwmgielnych. Teraz po wymianie modułu pokazuje na fisie spalone zarowki od przeciwgmielnych. Jak oszukac moduł tak zeby nie bylo bledu lub jak podlaczyc zeby byla ta kontrola?

W Twojej fabrycznej instalacji, zasilanie świateł przeciwgmielnych jest podpięte bezpośrednio. Wystarczy, że kable do tych żarówek (wychodzą z włącznika świateł) utniesz - jeden koniec (strona włącznika świateł) podłączasz na odpowiednie wejście w MCE, drugi koniec (strona żarówek) adekwatnie podłączasz na odpowiednie wyjście w MCE. Wszystko masz rozpisane w pierwszym poście (rozdział MCE B7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...