Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś dzięki wątku "Bart-S" i pomocy "WRCLaguna" :notworthy: :notworthy: :notworthy::hi: :hi: :hi:

do modułu SD-2 dodałem opcję AUTO z Fotochromem i włącznikiem DRL/CLH na Bi-ksenonach.

Do pełni szczęści potrzebują jeszcze w jakiś sposób podczas odpalania samochodu (wyłączyć automatycznie) włączanie się świateł mijania (w trybie AUTO gdy jest ciemno).

Reasumując: Chcę, żeby światła w trybie AUTO w nocy zapaliły się dopiero po odpaleniu silnika :mysli: :mysli: :mysli:

Może macie jakiś pomysł, który kabe przeciąć i na nim wstawić przekaźnik sterowany przez alternator?? :mysli: :mysli: może tak wstawić przekaźnik na kabelku (WS pin 11 => MCE pin 25)

A i jeszcze jedno: :mysli:

Chciałbym, żeby światła mijania zaświecały się później (gdy będzie bardziej ciemno). Czy VAG-iem w MCE kanał "9" mogę tam to zmienić. Jeżeli wiecie coś na ten temat to piszcie gdzie to można wyregulować. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno: :mysli:

Chciałbym, żeby światła mijania zaświecały się później (gdy będzie bardziej ciemno). Czy VAG-iem w MCE kanał "9" mogę tam to zmienić. Jeżeli wiecie coś na ten temat to piszcie gdzie to można wyregulować. :mysli:

Adaptacje MCE, kanał 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno: :mysli:

Chciałbym, żeby światła mijania zaświecały się później (gdy będzie bardziej ciemno). Czy VAG-iem w MCE kanał "9" mogę tam to zmienić. Jeżeli wiecie coś na ten temat to piszcie gdzie to można wyregulować. :mysli:

Adaptacje MCE, kanał 21.

Bartku mamy niedostepny kanal :confused4: Nie wiem czy czasem nie tyczy sie to B7 .

MCE mamy z literka F :)

Znasz login 11 do MCE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno: :mysli:

Chciałbym, żeby światła mijania zaświecały się później (gdy będzie bardziej ciemno). Czy VAG-iem w MCE kanał "9" mogę tam to zmienić. Jeżeli wiecie coś na ten temat to piszcie gdzie to można wyregulować. :mysli:

Adaptacje MCE, kanał 21.

Bartku mamy niedostepny kanal :confused4: Nie wiem czy czasem nie tyczy sie to B7 .

MCE mamy z literka F :)

Znasz login 11 do MCE ?

Możliwe, że soft w naszych MCE jest nieco ograniczony - loginu nie mam ale poszukam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak się do tego dobrać:??

Kodowanie

? Xxxx: Podwozie

0 = Limousine (PR-K8B)

1 Avant = (PR-K8D)

2 Cabriolet = (PR-K8K)

? x xxx: jazdy włącznik światła

0 = Rain / Light Sensor (G397) nie jest zainstalowany (PR-8K0/8K1/9C6/8K4)

1 = Rain / Light Sensor (G397) zainstalowane (PR-8K3/8K7/9C7/8K9)

xx xx: Zaczep przyczepy

0 Trailer Hitch = Nie zainstalowany (PR-1D0)

1 = Zaczep przyczepy zainstalowane (PR-1k2)

xxx x: Reflektory

0 = halogenowe reflektory w / o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1 +8 K0/8K7)

1 = reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej (PR-8Q0/8Q1 +8 K1/8K3/9C6/9C7)

2 = Bi-ksenonowe reflektory z światła do jazdy dziennej (PR-8Q3/8Q5 +8 K9/8K4)

3 = Bi-ksenonowe reflektory w / o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5 +8 K0/8K7)

4 = Bi-ksenonowe reflektory z Daytime Running / Tail / License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5 +8 K1/8K3)

xxxx: Kraj

1 = Rest of World / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / Kraje Bałtyckie z Bi-Xenon

2 = krajach nordyckich / Dania / Chorwacja / Kraje Bałtyckie bez Bi-Xenon

3 = USA / Kanada z Bi-Xenon

4 = Kanada bez Bi-Xenon

5 = pojazdy specjalne

Adaptacja

Kanał 001: Coming Home czas

Czas aktywacji oświetlenia Coming Home.

Standard: 30 Seconds

Zakres: 0 ... 60

Przyrosty: 1 II

Kanał 002: światła hamowania ściemniania

Standard: 30%

Zasięg: 13 ... 40%

Kanał 003: Light Tail ściemniania

Standard: 32%

Zasięg: 13 ... 40%

Kanał 004: Tylne światło przeciwmgielne ściemniania

Standard: 28%

Zasięg: 13 ... 40%

Kanał 005: światła do jazdy dziennej ściemniania (Low Beam)

Afektywnych z Halogen tylko.

Standard: 92%

Zasięg: 51 ... 100%

Kanał 006: światła do jazdy dziennej ściemniania (High Beam)

Afektywnych z Bi-Xenon tylko.

Standard: 70%

Zasięg: 51 ... 100%

Kanał 007: światła do jazdy dziennej ściemniania (Światła przeciwmgielne)

Afektywnych dla tylko Kanada.

Standard: 92%

Zasięg: 51 ... 100%

Kanał 008: światła do jazdy dziennej

Standard: 1 (ON)

0 = Daytime Running Lights Off

1 = Daytime Running Lights On

Kanał 009: opóźnienie wyłączenia (Low Beam)

Low Beam opóźnienie wyłączenia z Light Switch w pozycji AUTO.

Standard: 51

Zakres: 0 ... 64

Kanał 010: Low Beam odpowiedzi

0 = Lights Parking OFF po Terminal S OFF

1 = Lights Parking pozostanie włączony po Terminal 15 OFF

Kanał 011: Low Beam Response (Terminal 15)

0 = brak świateł pozycyjnych

1 = Alarm na Otwarte Drzwi

2 = Lights Parking OFF na Otwarte Drzwi

Kanał 012: Highway / Comfort Miga

0 = Highway / Comfort Miga OFF

1 = Highway / Comfort miga

Kanał 013: Ustawienia wycieraczek

Standard: 115

+001 Szybkość Reset =

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Czujnik deszczu aktywnych

+008 = Długi post Wycieranie Po płukaniu (Drop / Tear Wycieranie)

+016 = Prędkość zależy od interwału wycieraczek aktywnych

+032 Reflektorów = System Podkładka aktywnych

+064 = Bieg wsteczny Wycieranie aktywnych

Kanał 014: Parking NAR Wyłączenie światła

0 = Lights Parking nieaktywny

1 = Lights Parking aktywnych

Kanał 016: światła przeciwmgielne zimnej Diagnoza

0 = światła przeciwmgielne zimnej Diagnoza lampy aktywnych

1 = Mgła Światło zimnej Diagnoza lampy nieaktywnych (tj. DTM Edition)

Kanał 020: Konfiguracja czujnika Rain-/Light

Standard: 2

+01 = Highway światła

+02 Lekki deszcz =

Kanał 021: Korekcja pomocy czujnika

Standard: 59%

Kanał 022: Stopień transmisji (Front Window)

Czujnik deszczu Stopień transmisji przy 880 nm.

Standard: 45%

Kanał 081: Ochrona komponentów

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) uczenia się, wpisz / save 46992 jako nową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Poluje na włącznik świateł z funkcją auto. Czy do B6 podchodzi tylko ten z końcówką B czyli dedykowany do B6, cz idzie założyć również ten z końcówką D który dedykowany jest do B7. Nie będzie wtedy jakichś problemów z działaniem??

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Poluje na włącznik świateł z funkcją auto. Czy do B6 podchodzi tylko ten z końcówką B czyli dedykowany do B6, cz idzie założyć również ten z końcówką D który dedykowany jest do B7. Nie będzie wtedy jakichś problemów z działaniem??

pozdr :hi:

Ten z B7 podejdzie - troszkę inaczej piny podłączasz i zabangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To elegancko. Ale nie będzie żadnych takich ściem, że nie będą działały jednocześnie światła mijania i halogeny bo gdzieś o tym czytałem?

Teraz pytanie za pińcet punktów:

-czy do MCE kostka B 23 pin to podejdą te piny:

http://allegro.pl/piny-pin-konektorki-mini-iso-vw-audi-seat-skoda-i1862073556.html

-czy do MCE kostka C 32 pin podejdą te piny:

http://allegro.pl/piny-pin-konektorki-fakra-vw-audi-seat-skoda-bmw-i1897421738.html

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podejdą właśnie te ,tylko że możesz mieć problem z pozapinaniem kostek (dawno ich nie używałem bo jak kiedyś brałem to musiałem pilniczkiem piny troszke piłować coby zabezpieczenie kostki sie zamykało) :gwizdanie:

jak chcesz ori to mów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dociekliwych. Mam trochę dziwne pytanie , czy w funkcji CLH jest możliwość przekodowania trybu tylnych lamp z pozycji na wsteczne + oświetlenie tablicy ? .Taki patent jest m.in. w Vecrtrze C. Może ktoś próbował , będę wdzięczny za podpowiedzi. Pzdr MARIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z diagnostyką do modułu haka brak błędów świadczy o komunikacji z MCE i trzeba sprawdzić przez wpięcie przyczepki? Potrzebuję sprawnej instalacji na grudzień :notworthy:Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie chciałbym sie dowiedzieć coś na temat samopoziomowania bixenonów w a4 b7 chodzi mi o założenie takiej instalacji jaki koszt od czego sie zabrac krok po kroku, jak również kwestie spryskiwaczy czy dużo z tym zachodu?ale pierwsze samopoziomowanie..chciałbym zrobic taki model u siebie w autku:)pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie chciałbym sie dowiedzieć coś na temat samopoziomowania bixenonów w a4 b7 chodzi mi o założenie takiej instalacji jaki koszt od czego sie zabrac krok po kroku, jak również kwestie spryskiwaczy czy dużo z tym zachodu?ale pierwsze samopoziomowanie..chciałbym zrobic taki model u siebie w autku:)pomóżcie

:arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=225010.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dociekliwych. Mam trochę dziwne pytanie , czy w funkcji CLH jest możliwość przekodowania trybu tylnych lamp z pozycji na wsteczne + oświetlenie tablicy ? .Taki patent jest m.in. w Vecrtrze C. Może ktoś próbował , będę wdzięczny za podpowiedzi. Pzdr MARIO.

Oficjalnie oprogramowanie MCE nie posiada takiej funkcji - ewentualnie możesz pobawić się kodowaniem głównym MCE. Być może zakodowanie sterownika pod wariant innego kraju ustawi system w konfiguracji, której szukasz (spróbuj pobawić się dwoma ostatnimi bitami - kodowanie modułu dla B7 masz w odpowiednim rozdziale pierwszego postu).

Jak jest z diagnostyką do modułu haka brak błędów świadczy o komunikacji z MCE i trzeba sprawdzić przez wpięcie przyczepki? Potrzebuję sprawnej instalacji na grudzień :notworthy:Pomocy!

Jeśli zakodowałeś moduł haka w MCE oraz zegarach i nie zgłasza błędów to wszystko jest OK. Napisz co było nie tak, bo borykałeś się z tą instalacją już jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udałaoooooo się!!!!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Wyłączyć światła mijania w funkcji AUTO gdy jest ciemno do czasu zapalenia silnika.

Prosty schemat dla B6/B7 z włącznikiem świateł AUTO (i prawdopodobnie inne modela grupy VW) :wink4:

Pin 3 [fioletowy] na "WS" to:

Wyjście 12V gdy "WS" tylko w pozycji "0" (rozłączenie świateł mijania)

Kopia_P1040183.jpg

Oraz zastosowałem taki przekaźnik po to aby ksenony zaświeciły się dopiero po wypoziomowaniu.

P1040182.jpg

A tak podłączyłem do B6 z MCE „F”, Bi-ksenonami, oraz wcześniej dołożonym modułem SD_2:

Włącznik świateł (WS) AUTO (8E0 941 531 B),

Lusterko fotochrom (8E0 857 511),

Włącznik DRL/CLH (8E1 919 094 D 5PR)

P1040185.jpg

Wiecie, że przy funkcji AUTO w czasie jazdy nie działa samo poziomowanie i światła są wysterowane do dołu !!!!! Dopiero przełączenie „WS” na światła mijania włącza samo poziomowanie. :confused4: :confused4: :confused4: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udałaoooooo się!!!!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Wyłączyć światła mijania w funkcji AUTO gdy jest ciemno do czasu zapalenia silnika.

Prosty schemat dla B6/B7 z włącznikiem świateł AUTO (i prawdopodobnie inne modela grupy VW) :wink4:

Pin 3 [fioletowy] na "WS" to:

12V gdy "WS" tylko w pozycji "0" (rozłączenie świateł mijania)

Kopia_P1040183.jpg

Oraz zastosowałem taki przekaźnik po to aby ksenony zaświeciły się dopiero po wypoziomowaniu.

P1040182.jpg

A tak podłączyłem do B6 z MCE „F”, Bi-ksenonami, oraz wcześniej dołożonym modułem SD_2:

Włącznik świateł (WS) AUTO (8E0 941 531 B),

Lusterko fotochrom (8E0 857 511),

Włącznik DRL/CLH (8E1 919 094 D 5PR)

P1040185.jpg

Wiecie, że przy funkcji AUTO w czasie jazdy nie działa samo poziomowanie i światła są wysterowane do dołu !!!!! Dopiero przełączenie „WS” na światła mijania włącza samo poziomowanie. :confused4: :confused4: :confused4: :confused4:

ale nabazgrane :black:

i pytanko: na pierwszym nibyschemacie ( :decayed: ) '12V alternator' podłączałeś do alter...czy jakiś kabel w skrzynce bezpieczników?

u mnie dojdzie jeszcze jeden przekaźnik aby SD2 zapalał się tylko podczas funkcji AUTO (mam CLH/regulacja wysokości świateł)

A co do samopoziomowania w funkcji AUTO to powiem ci nawet więcej, nie działa nawet ręczna regulacja (normal ksenon w b6)

a poza tym... :good: bo troszkę wkur... jak za szybko się zapalają światełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...