Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

No i udałaoooooo się!!!!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Wyłączyć światła mijania w funkcji AUTO gdy jest ciemno do czasu zapalenia silnika.

Prosty schemat dla B6/B7 z włącznikiem świateł AUTO (i prawdopodobnie inne modela grupy VW) :wink4:

Pin 3 [fioletowy] na "WS" to:

12V gdy "WS" tylko w pozycji "0" (rozłączenie świateł mijania) .......

ale nabazgrane :black:

i pytanko: na pierwszym nibyschemacie ( :decayed: ) '12V alternator' podłączałeś do alter...czy jakiś kabel w skrzynce bezpieczników?

u mnie dojdzie jeszcze jeden przekaźnik aby SD2 zapalał się tylko podczas funkcji AUTO (mam CLH/regulacja wysokości świateł)

A co do samopoziomowania w funkcji AUTO to powiem ci nawet więcej, nie działa nawet ręczna regulacja (normal ksenon w b6)

a poza tym... :good: bo troszkę wkur... jak za szybko się zapalają światełka...

Po pierwsze:

szkic jeszcze gorący i udostępniony na forum 2h po montażu :)

Po drugie:

Ponieważ SD2 mam zamontowane w przestrzeni silnikowej (grodzi), a co za tym idzie kabelek informujący o ładowaniu alternatora miałem też tam od alternatora więc tymi przekaźnikami (opóźnienie włączenia AUTO i DRL) podpiąłem się w pobliże SD2

Po trzecie:

Czy dobrze rozumiem?? chcesz pobrać 12V z "WS" AUTO Pin 7 aby sterował kabelkiem 12V (info o ładowaniu alternatora) podłączonym do SD2 :co: :co: :co::good: :good: :good: :good: :good:

A i dopowiem jeszcze dla tych co nie mają funkcji AUTO, jeżeli chcieli by nie kodować opcji:

"Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)", która włącza cię po przekręceniu kluczyka w stacyjce i prawdopodobnie nie ma możliwości regulacji wysokości świateł to mam alternatywę

UWAGA: Aby to działało potrzeba ustawić "WS" w pozycji świateł mijania!!! (i nigdy nie wyłączać :decayed: :decayed: :decayed:)

Dla A4 B6

z "WS":

„Wersja LOW (8E0 941 531)”

UWAGA: Przed przystąpieniem do niżej opisanych modyfikacji proszę ustawić "WS" w pozycji świateł mijania i sprawdzić czy jest 12V na

"Pin 16 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]"

, jeżeli tak to poniższy schemat jest nieważny!!!!!!!!

NIE SPRAWDZAŁEM TEGO

P1040198z.jpg

„Wersja HIGH (8E0 941 531 A)”

UWAGA: Przed przystąpieniem do niżej opisanych modyfikacji proszę ustawić "WS" w pozycji świateł mijania i sprawdzić czy jest 12V na

"Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]"

, jeżeli tak to poniższy schemat jest nieważny!!!!!!!!

NIE SPRAWDZAŁEM TEGO

P1040198a.jpg

oraz

Dla A4 B7

z "WS"

„Wersja bez pozycji AUTO (8E0 941 531 C)”

UWAGA: Przed przystąpieniem do niżej opisanych modyfikacji proszę ustawić "WS" w pozycji świateł mijania i sprawdzić czy jest 12V na

"Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]"

, jeżeli tak to poniższy schemat jest nieważny!!!!!!!!

NIE SPRAWDZAŁEM TEGO

P1040199.jpg

Sprawdziłem u siebie „Wersja HIGH (8E0 941 531 B)” ustawiając "WS" w pozycji świateł mijania no i nie ma 12V na "Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]"

więc mam podejrzenia, że wszystkie włączniki by tak miały :):):):good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[

Po trzecie:

Czy dobrze rozumiem?? chcesz pobrać 12V z "WS" AUTO Pin 7 aby sterował kabelkiem 12V (info o ładowaniu alternatora) podłączonym do SD2 :co: :co: :co::good: :good: :good: :good: :good:

Dooookladnie. Kolega Kuchar222 ma tak podpięte. SD2 odpala się tylko w pozycji AUTO (przekaznik)... chociaż w planach było podpięcie pod włącznik w konsoli środkowej pod włącznik oświetlenia wewnętrznego, ale... coś nie działa... SD2 działają tylko jak trzymam przycisk wciśnięty do końca... po puszczeniu wyłączają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem podpinając przyczepkę wszystko działa potwierdzają się kierunki i jest info o przepalonych żarówkach.

Powód moich problemów diagnostyka VCDSem w grupie 69 czy moduł odpalił.

Bart-S Proszę uaktualnić wątek od instalacji modułu haka o poprawne kodowania

MCE grupa 09-> kodowanie -> dodanie haka

ZEGARY grupa 17-> adaptacja -> 61- do liczby wyświetlonej dodać 64

Najważniejsze to skręcenie wiązki CAN z zachowaniem jednakowej długości przewodów.

Jak by, co to mam rezerwowy moduł haka z wtyczkami do B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założenia CLH potzrebuje moduł z koncowką F i zaden inny w gre nie wchodzi??

Tak, tylko F... chyba że zapodasz moduł od b7. Tutorial KFX-a ( http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=200069.0) ale to już inna bajka... mi to zajęło jakieś 2 tygodnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dla osób kompetentnych i pewnych swojej wiedzy. Czy można zamontować w A4 B6 z 2003 roku włącznik 531C lub 531D / z funkcją AUTO/ w miejsce włącznika 531A. Jeśli tak, to proszę o łopatologiczne wskazanie jakie wykonać czynności adaptacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dla osób kompetentnych i pewnych swojej wiedzy. Czy można zamontować w A4 B6 z 2003 roku włącznik 531C lub 531D / z funkcją AUTO/ w miejsce włącznika 531A. Jeśli tak, to proszę o łopatologiczne wskazanie jakie wykonać czynności adaptacyjne.

...cała adaptacja to przekładka 1 pinu :wink4: a dokladnie z pinu 11 włącznika A do pinu 13 włącznika C lub D :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość i precyzja odpowiedzi- powala na kolana. Wielki szacun :hi:[br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 10:44_________________________________________________Dla uściślenia. W kostce, która była skonfigurowana pod włącznik 531 A, wyciągam pin z pozycji 11 i chcąc zamontować włącznik C lub D, wkładam go w kostce w pozycję 13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ten moduł opowiada również za samopoziomowanie biksenonów? Bo mam problem z niedziałającymi spryskiwaczami lamp oraz właśnie z tym poziomowaniem.. na sto procent nie daje prądu na pompkę spryskiwacza lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ten moduł opowiada również za samopoziomowanie biksenonów? Bo mam problem z niedziałającymi spryskiwaczami lamp oraz właśnie z tym poziomowaniem.. na sto procent nie daje prądu na pompkę spryskiwacza lamp...

...za spryski tak , za samopoziom nie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ten moduł opowiada również za samopoziomowanie biksenonów? Bo mam problem z niedziałającymi spryskiwaczami lamp oraz właśnie z tym poziomowaniem.. na sto procent nie daje prądu na pompkę spryskiwacza lamp...

:arrow2: Temat do ukladu samopoziomowania http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=164764.60

:arrow2: Temat do spryskow http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=177554.60

Wklej bledy to zobaczymy co dolega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam taki problem ze diodki we wlaczniku swiatel mi przygasaja a wraz z nimi podswietlenie przycisku esp, wlacznikow swiatel kabinowych, oraz podswietlenie pokretel kratek nawiewow vag nie pokazuje bledu

aha jeszcz jedno pytanie odnosnie wlacznika swiatel mam takie oznaczenia na nim 8E0 941 531 to czy moglbym kupic 8E0 941 531 A?? czyli ta wersje high?? albo 8E0 941 531 B??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam taki problem ze diodki we wlaczniku swiatel mi przygasaja a wraz z nimi podswietlenie przycisku esp, wlacznikow swiatel kabinowych, oraz podswietlenie pokretel kratek nawiewow vag nie pokazuje bledu

aha jeszcz jedno pytanie odnosnie wlacznika swiatel mam takie oznaczenia na nim 8E0 941 531 to czy moglbym kupic 8E0 941 531 A?? czyli ta wersje high?? albo 8E0 941 531 B??

Masz info w pierwszym poście:

Instalacja włącznika A (lub B) w instalacji LOW (MCE A, C i D):

Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i bym nie zmienial mce ale najprawdopodobniej mam na nim popalone przekazniki tj dzwi pasarzera nie maja odpowiedniego pradu na mikrostyk oraz brak klaksonu u tempomatu nie zasiweca sie nawet kontrolka vag nie pokazuje bledow poza brakiem autoryzacji dzwi kierowcy chyba 1312 jakos tak ktorego nie da sie pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i bym nie zmienial mce ale najprawdopodobniej mam na nim popalone przekazniki tj dzwi pasarzera nie maja odpowiedniego pradu na mikrostyk oraz brak klaksonu u tempomatu nie zasiweca sie nawet kontrolka vag nie pokazuje bledow poza brakiem autoryzacji dzwi kierowcy chyba 1312 jakos tak ktorego nie da sie pozbyc

Gdzies masz przerwany pewnie kabelek , poszukaj w gumie laczacej przednie drzwi ze słupkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Z góry sam ubolewam nad moją ignarancją ale proszę o wyrozumiałość - gdybym wiedził nie pytałbym.

Zakupiłem A4/S4 B7 z 2005 ale ma najprostrze lusterko wewnętrzne- bez niczego. Chciałbym zamienić go na lusterko z czujnikiem światła i fotochromem. Znalazłem już w poście numer lusterka i włącznika świateł z AUTO oraz CLH.

Pytanie brzmi - czy da się to zrobić bez dostępu do VAG'a? Lub ewntualnie porezać i na końcu przeprogramować?

Apropos gumy łączącej przednie drzwi ze słupkiem. W drzwiach kierowcy, wewnątrz kieszeni znajdują się dwa przyciski - nie podświetlają się jak cała reszta - czy to normalne?

Guma jest "ruszana" i oklejona izolacją - wnioskuję że ktoś tam mańcykował - jak sprawdzić czy te przyciski działają?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...