Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak chcesz to zmieniasz wtedy kodowanie w MCE :)

Kodowanie

? 0 xxx: Czujnik światła

0 Czujnik światła = nie jest zainstalowane

1 = czujnik światła zainstalowane

0x xx: Zaczep przyczepy

0 Trailer Hitch = nie jest zainstalowane

1 = Zaczep przyczepy zainstalowane

0xx x: Reflektory

0 = reflektory halogenowe

1 = reflektory ksenonowe

0xxx: Kraj

1 = Rest World

2 = Północnej krajach (Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania)

3 = USA

4 = Kanada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli jaką wartość wpisuję? (mam xenon) a np. jak nie chciał bym żeby w ciągu dnia mi doświetlanie się włączało to clh przełączam na zero tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaką wartość wpisuję? (mam xenon) a np. jak nie chciał żeby w ciągu dnia mi doświetlanie się włączało to clh przełączam na zero tak?

Ostatnią zmieniasz na 2 :)

W B6 nie ma nic takiego jak doswietlenie .

Funkcja CLH wykorzystuje światła samochodu w celu ułatwienia wsiadania i wysiadania w ciemności oraz oświetlenia drogi prowadzącej na posesję :cool1: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaką wartość wpisuję? (mam xenon) a np. jak nie chciał żeby w ciągu dnia mi doświetlanie się włączało to clh przełączam na zero tak?

Ostatnią zmieniasz na 2 :)

W B6 nie ma nic takiego jak doswietlenie .

Funkcja CLH wykorzystuje światła samochodu w celu ułatwienia wsiadania i wysiadania w ciemności oraz oświetlenia drogi prowadzącej na posesję :cool1: .

No dobra to wszystko od początku :cool1: Kupiłem clh, włącznik świateł z auto z końcówką B i mam na oku moduł z końcówką F no i wiadoma sprawa że będzie to chodziło narazie bez lusterka fotochrom bo masakra ze znalezieniem ;( i jeszcze raz pytam czy jak to wszystko zamontuję to włączam tryb skandynawski tak? I jeżeli nie będę chciał żeby mi się doświetlanie włączało w ciągu dnia to wyłączam clh na zero tak? A potem np wieczorem włączam spowrotem i będzie śmigało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladimir w kazdej chwili mozesz przekodowac na Tryb skandynawski :) Tylko pytanie po co :?: Raz ze to bedzie zle wpływało na palenie autka w

zimie a druga sprawa po pupce dostaną przetwornice .

Przeciez napisalem ci kiedy dziala CLH :)

Tu masz wszystko napisane co trzeba kupić , jak podłaczyć i działanie :arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=73634.90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie kumam :wallbash: chce narazie żeby wszystko chodziło bez lustra fotochromu no bo go nie mam...więc wytłumacz mi to jak krowie na rowie :decayed: to nie muszę kodować jako tryb skandynawski? Jeżeli włożę włącznik z auto i ustawię na auto to światła będą się cały czas świeciły? I co z tym clh bo rozumiem że bez lustra fotochromu to będzie się doświetlanie zapalało niezależnie od pory dnia tak? A ja chciałbym żeby tylko mi się doświetlało wieczorem czyli musiałbym clh przełączyć na zero? Czy dopiero jak kupię lusterko to będzie działało poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ustawiaj trybu skandynawskiego, bo włącznik w poz auto będzie się tak samo zachowywał jak tryb sk. a CLH będzie świeciło cały czas chyba że wyłączysz na 0. A tak nawiasem mówiąc to jakbyś chciał sam czujnik światła to mam taki do sprzedania, możesz sobie go rzucić gdziekolwiek i będzie Ci się zapalało tylko w nocy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ustawiaj trybu skandynawskiego, bo włącznik w poz auto będzie się tak samo zachowywał jak tryb sk. a CLH będzie świeciło cały czas chyba że wyłączysz na 0. A tak nawiasem mówiąc to jakbyś chciał sam czujnik światła to mam taki do sprzedania, możesz sobie go rzucić gdziekolwiek i będzie Ci się zapalało tylko w nocy :wink4:

No proszę jak ładnie :wink4: a za ile masz ten czujnik? I jak się go montuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak, to jest normalny czujnik deszczu/światła którego kupiłem do swojej, ale okazało się że uszkodzona jest część odpowiadająca za wykrywanie deszczu, czyli nie uruchomisz na nim automatycznych wycieraczek, ale czujnik światła działa prawidłowo. Kupiłem go za 80zł i za tyle mogę odsprzedać, podłączasz go tak jak ma schemacie w tym wątku a umieścić go możesz gdziekolwiek gdzie dociera światło z zewnątrz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak, to jest normalny czujnik deszczu/światła którego kupiłem do swojej, ale okazało się że uszkodzona jest część odpowiadająca za wykrywanie deszczu, czyli nie uruchomisz na nim automatycznych wycieraczek, ale czujnik światła działa prawidłowo. Kupiłem go za 80zł i za tyle mogę odsprzedać, podłączasz go tak jak ma schemacie w tym wątku a umieścić go możesz gdziekolwiek gdzie dociera światło z zewnątrz :wink4:

Ale to podłączam go tak jak lusterko czy mogę się podpiąć gdziekolwiek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja narazie chcę mieć tylko żeby mi chodziło poprawnie clh więc się pytam gdzie musiałbym podpiąć się tym czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by sprawdzić czy ten czujnik z B7 będzie chodził z modułem od B6 ale znając życie to nie, gdyby chodził to podłączasz w miejsce sygnalu z lusterka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by sprawdzić czy ten czujnik z B7 będzie chodził z modułem od B6 ale znając życie to nie, gdyby chodził to podłączasz w miejsce sygnalu z lusterka :mysli:

No właśnie :mysli: bo ja będę zakładał moduł do B6 z końcówką F muszę się podpytać czy będzie chodził...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie przeciez ci chodził czujnik deszczu/swiatła z B7 w B6 . Jedynie po wymianie MCE z B7 to tak :)

wladimirowi pewnie chodzi o to czy jak zalozy przelacznik CLH wraz z przelacznikiem AUTO to bedzie mu działac wszystko ( nie zakładając lusterka pod fotochrom z czujnikiem zmierzchu ) tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem że bez lustra będzie działał clh ale z błędami chodziło tylko czy sam ten czujnik zmierzchu z B7 będzie chodził ale już chyba temat wyjaśniony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę z ciekawości sprawdzić sygnał wyjściowy z tego czujnika, może by coś się dało z tego wymyślić :mysli:

No to działaj jak będzie ok to go wezmę :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby się dało nim wysterować przekaźnik to by była gitara bo czujnik by Ci włączał CLH :wink4:

No tak gdyby ale już mam potwierdzenie że ten czujnik z B7 nie będzie śmigał :confused4: no trudno szukam dalej lustra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...