Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Bart chodzi mi o gniazdo do którego dochodzi wiacha z dachu , ale skoro Patryk niemiał fotochromów zewnętrznych to pewnie pupa zimna :confused4: aczkolwiek wiązka lusterka w fuul opcji jest chyba zwiazana z pełną elektryką luster :wink4:Patryk luknij do lusterka zewnętrznego czy niemasz tam czasem czarnej kostki od fotochromu :gwizdanie:

Jeśli nie było fotochromu na zewnątrz - to odcinka pomarańczowa 17-pin ---> 20-pin w słupku A raczej nie będzie. Napisaliśmy prawie o tym samym - Tobie chodziło o gniazdo pomarańczowej a ja pisałem o wtyku (raz trafiłem przypadek że wiązka dachowa miała wymagane dwa przewody - pozostałą instalajcę trzeba było dołożyć).

aczkolwiek wiązka lusterka w fuul opcji jest chyba zwiazana z pełną elektryką luster :wink4:Patryk luknij do lusterka zewnętrznego czy niemasz tam czasem czarnej kostki od fotochromu :gwizdanie:

Ile przewodów ma wiązka lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Więc tak. Nie miałem fotochromu ani wewnętrznego ani zewnętrznego. Co było u mnie: lusterka zew. składane z grzaniem, a jako bonus wiązka od lusterka zewnętrznego najprawdopodobniej (bo jeszcze nie zdejmowałem tapicerki drzwi) do modułu drzwi pod fotochrom, zakończona w lusterku zew. czarna kostką z przewodami czarnym i bodajże czarno-zielonym. Całą instalację pod wew. fotochrom robiłem sam - nic nie było u mnie w samochodzie. Dlatego też pisze, że u mnie pozostaje do zewnętrznych fotochromów doprowadzenie instalacji od wew. lusterka do modułów drzwi lewo/prawo. Wkłady fotochromowe zewnętrzne juz mam w lusterkach (kupiłem niedawno), a kostki (pod fotochrom podprowadzone jako gratis) juz do nich wpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie odgrzewam mojego kotleta ( robiłem mod: czujnik deszczu/światła, clh, włącznik auto) wszystko dział jak należy oprócz przełączania dzienne/xenon dzisiaj zauważyłem że po zapaleniu auta w dzień świeciły się dzienne przez ok 1min a później przełączył się na xenon. CLH nie świeci a xenon świeci choć nie powinien. Kodowanie ok, podłączenie zgodnie ze schematem z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie odgrzewam mojego kotleta ( robiłem mod: czujnik deszczu/światła, clh, włącznik auto) wszystko dział jak należy oprócz przełączania dzienne/xenon dzisiaj zauważyłem że po zapaleniu auta w dzień świeciły się dzienne przez ok 1min a później przełączył się na xenon. CLH nie świeci a xenon świeci choć nie powinien. Kodowanie ok, podłączenie zgodnie ze schematem z tego wątku.

Seba a może włącznik ma świra :mysli:

trzaby jakiś na podmianke złapać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie odgrzewam mojego kotleta ( robiłem mod: czujnik deszczu/światła, clh, włącznik auto) wszystko dział jak należy oprócz przełączania dzienne/xenon dzisiaj zauważyłem że po zapaleniu auta w dzień świeciły się dzienne przez ok 1min a później przełączył się na xenon. CLH nie świeci a xenon świeci choć nie powinien. Kodowanie ok, podłączenie zgodnie ze schematem z tego wątku.

u mnie jest ostatnio podobny problem a do tego znika podświetlenie AUTO w włączniku. Na początku wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie odgrzewam mojego kotleta ( robiłem mod: czujnik deszczu/światła, clh, włącznik auto) wszystko dział jak należy oprócz przełączania dzienne/xenon dzisiaj zauważyłem że po zapaleniu auta w dzień świeciły się dzienne przez ok 1min a później przełączył się na xenon. CLH nie świeci a xenon świeci choć nie powinien. Kodowanie ok, podłączenie zgodnie ze schematem z tego wątku.

u mnie jest ostatnio podobny problem a do tego znika podświetlenie AUTO w włączniku. Na początku wszystko było ok.

to chyba przez ten kolor furacza bo mam ten sam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - zauważyłem u siebie pewną niesprawność układu. Lusterko wewnętrzne mam podłączone zgodnie ze schemat od Bartka i zauważyłem, że nie działa u mnie rozłączanie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego jak również rozłączanie fotochromu przy włączeniu lampki podsufitkowej. Co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z ta lampką podusfitu są niezłe jaja :wink4: musisz poszukiać gdzieś chłopaki to rozkmini;li oco kaman :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z ta lampką podusfitu są niezłe jaja :wink4: musisz poszukiać gdzieś chłopaki to rozkmini;li oco kaman :wink4:

A Dominik cos na temat rozłączania fotochromu przy wstecznym wiesz?? Działa to u Ciebie?? Jak działa to musze sprawdzić u siebie, czy gdzieś mi się kabelek nie przerwał od tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma do sprzedania komplet czyli lusterko fotochrom, włącznik clh i ewentualnie moduł ale to muszę jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie naprawiła się zmiana świateł na auto a fotochrom po wstecznym sie rozłącza a po lampce nie :wink4:

zaraz uwierzże ze kolor ma coś wspólnego z tym bo u mnie też zaczęło działać :decayed:. Na wszelki wypadek sprawdziłem wszystkie połączenia i były ok. Niestety ikonka AUTO wyłącza się po pewnym czasie ale to chyba wina samej diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie naprawiła się zmiana świateł na auto a fotochrom po wstecznym sie rozłącza a po lampce nie :wink4:

zaraz uwierzże ze kolor ma coś wspólnego z tym bo u mnie też zaczęło działać :decayed:. Na wszelki wypadek sprawdziłem wszystkie połączenia i były ok. Niestety ikonka AUTO wyłącza się po pewnym czasie ale to chyba wina samej diody.

może gdzieś nie łączy zasilanie diody, ten czujnik chyba średnio reaguje na sztuczne światło i dlatego tak miałem, a poza tym mam ustawioną dużą zwłokę między przełączeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z ta lampką podusfitu są niezłe jaja :wink4: musisz poszukiać gdzieś chłopaki to rozkmini;li oco kaman :wink4:

A Dominik cos na temat rozłączania fotochromu przy wstecznym wiesz?? Działa to u Ciebie?? Jak działa to musze sprawdzić u siebie, czy gdzieś mi się kabelek nie przerwał od tego badziewia.

..tak u mnie działa , lustro po wbiciu wsteka sie rozjaśnia , odpowiedzialny jest za to pin 30 MCE i połączony z lustrem w pin 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kutfa nie wiem co jest u mnie z tym rozjaśnianiem przy wsteku. Musze sprawdzić instalacje od MCE do lusterka. FAK :doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Przed swietami zostal zalany sterownik centralnej elektroniki i wszystko szwankowalo,wycieraczki chodzily non stop,swiatla wariowaly,jednak po jakims czasie wszystko wrocilo do normy orocz wycieraczek, za wolno chodzily. Nie przejmowalem sie tym az do dzisiaj gdy na noc zostawilem samochod na powietrzu, a ze w nocy padal obficie descz ze sniegiem, rano wstaje odpalam auto i znowu zonk... jak kiedys.Pojechalem do goscia,wymienil mi sterownik komfortu na nowy i wszystko dziala elegancko, facet ze starego wylal chyba z pol szklanki wody, i tak sie dziwil ze to jeszcze dzialalo jakos :decayed:.Tylko mam pytanie,skad tam sie woda dostaje z obudowy kompa ?? jak mozna temu zaradzic??.Podszybie odpada, bo szyba nie byla wymieniana.Mam teraz nowy sterownik i niechce zeby znow go zalalo a wiadomo jaka pogoda jest.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Przed swietami zostal zalany sterownik centralnej elektroniki i wszystko szwankowalo,wycieraczki chodzily non stop,swiatla wariowaly,jednak po jakims czasie wszystko wrocilo do normy orocz wycieraczek, za wolno chodzily. Nie przejmowalem sie tym az do dzisiaj gdy na noc zostawilem samochod na powietrzu, a ze w nocy padal obficie descz ze sniegiem, rano wstaje odpalam auto i znowu zonk... jak kiedys.Pojechalem do goscia,wymienil mi sterownik komfortu na nowy i wszystko dziala elegancko, facet ze starego wylal chyba z pol szklanki wody, i tak sie dziwil ze to jeszcze dzialalo jakos :decayed:.Tylko mam pytanie,skad tam sie woda dostaje z obudowy kompa ?? jak mozna temu zaradzic??.Podszybie odpada, bo szyba nie byla wymieniana.Mam teraz nowy sterownik i niechce zeby znow go zalalo a wiadomo jaka pogoda jest.Pozdrawiam

to w końcu moduł centralnej elektryki został zalany czy moduł komfortu? ale raczej MCE to ciężko zalać bo wisi w powietrzu. Poszukaj na forum dużo jest na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ze sterownik centralnej elektroniki ten przy kierownicy po lewej.... niewiem jak ale napierdziela na niego woda ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...