Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

nie będzie, to jest lustro od B7[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 13:42_________________________________________________mocowanie to jeszcze nie tragedia, było to na forum przerabiane, ale tam nie ma czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś mi ostatnio oferował czujnik zmierzchu sam bez lusterka ale był od B7 a czy jest wogóle taki który by obsłużył B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsjo jasne ;) a orientuje się ktoś ile ma być kabelków w wiązce do lusterka fotochrom ? <mam ściągnięty boczek wiec szybko zerknę> ;)

Bodajże od 10 w górę. U siebie miałem 10 i miałem pod fotochromy wiązkę.

OK, Patryk ale sprawdzanie funkcjonalności lusterka przez liczbę przewodów w wiązce w tym konkretnym przypadku mija się z celem - 8 przewodów będzie miało lusterko z fotochromem bez składania lub bez fotochromu ale ze składaniem (bez kontroli pinów czy też kolorków kabli jak dojdziesz co rzeczywiście masz?).

BTW - jeśli jest 10 przewodów to lustekro ma pełną funkcjonalność bez obsługi pamięci... Jeśli jest 14 przewodów = full opcja. 6 przewodów i mniej - wariant LOW (tylko sterowanie i podgrzewanie).

Już gdzieś wrzucałem ale nie mogę teraz znaleźć...

Pin 1 – zasilanie silniczka lewo/prawo (czerwony)

Pin 2 – zasilanie silniczka góra/dół (biały)

Pin 3 – masa regulacji (biało/brązowy)

Pin 4 – ? (żółty)

Pin 5 – podgrzewanie (czarny)

Pin 6 – podgrzewanie (czarny)

Pin 7 – brak

Pin 8 – brak

Pin 9 – składanie (różowy)

Pin 10 – składanie (niebieski)

Pin 11 – fotochrom (czarno/szary)

Pin 12 – fotochrom (czarno/zielony)

Pin 13 – memo (biało/żółty)

Pin 14 – memo (niebiesko/czerwony)

Pin 15 – memo (szaro/żółty)

Pin 16 – memo (szaro/biały)

Ok Bartek zwracam honor. Bardziej chodziło mi o to - że patrząc na mój przypadek, wiązka 10 kabelkowa i więcej daje 100% pewności, że jest instalacja pod fotochrom. Przy 8 kabelkach jest tak jak Ty piszesz. Najprostrzym sposobem, tak jak juz pisałem, bedzie zdjęcie wkładu lusterka i obadanie czy jest kostka od fotochromu. Nie trzeba w tym wypadku liczyć kabelków :wink4: Pozostaje jeszcze sprawdzenie, czy moduły drzwi obsłużą fotochrom (chociaż zawsze można je pominąć w instalacji).

[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 18:22_________________________________________________

Ktoś mi ostatnio oferował czujnik zmierzchu sam bez lusterka ale był od B7 a czy jest wogóle taki który by obsłużył B6?

Nie ma. Tylko ten zintegrowany z lusterkiem. Chyba, że ktoś juz opracował temat nie-ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Tylko ten zintegrowany z lusterkiem. Chyba, że ktoś juz opracował temat nie-ori.

No ok ale jak byś miał jakiś namiar na lustro fotochrom daj znać :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z A3 tez pasuje do B6 :)

Możesz mi wrclaguna napisać nr tego lusterka z A3 które pasuję do B6?

Całe szczęście że zacząłem czytać ten wątek, bo o mały włos i kupiłbym lustro o nr 4F0 857 511 E, a z tekstu wynika że do mojej B6 nie podejdzie.

Teraz mam moduł E ale kupiłem już F (jest w drodze) nigdzie nie widziałem opisu przejścia z E na F, dużo będzie roboty Jakieś przekładki pinów? Dodam że chciałbym uzyskać pełną funkcjonalność fotochromu + clh + włącznik świateł z auto.

Włącznik świateł mam z B7 z auto końcówka D, przełożyłem piny i wszystko teraz hula, ale chciałbym podłączyć jeszcze clh ( już kupione ) i lusterko fotochrom (jaki nr?)

Podpowie ktoś jaka będzie procedura przejścia z E na F i podłączenia wszystkich gratów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z A3 tez pasuje do B6 :)

Możesz mi wrclaguna napisać nr tego lusterka z A3 które pasuję do B6?

Całe szczęście że zacząłem czytać ten wątek, bo o mały włos i kupiłbym lustro o nr 4F0 857 511 E, a z tekstu wynika że do mojej B6 nie podejdzie.

Teraz mam moduł E ale kupiłem już F (jest w drodze) nigdzie nie widziałem opisu przejścia z E na F, dużo będzie roboty Jakieś przekładki pinów? Dodam że chciałbym uzyskać pełną funkcjonalność fotochromu + clh + włącznik świateł z auto.

Włącznik świateł mam z B7 z auto końcówka D, przełożyłem piny i wszystko teraz hula, ale chciałbym podłączyć jeszcze clh ( już kupione ) i lusterko fotochrom (jaki nr?)

Podpowie ktoś jaka będzie procedura przejścia z E na F i podłączenia wszystkich gratów?

Kolego Ty masz DRL u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam drl. W serii miałem tylko regulację zasięgu świateł i zwykły włącznik świateł bez auto. Teraz mam wsadzony włącznik z auto z b7 i kupiłem sterowanie regulacji świateł + clh. Chciałbym to uruchomić razem z lusterkiem fotochromatycznym i oczywiście zmienić moduł z E na F żeby to wszystko ożyło. :kox:

Moje pytanie do Was brzmi jak mam to zrobić???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek

Podpowie ktoś jaka będzie procedura przejścia z E na F i podłączenia wszystkich gratów?

Wszystko pasuje P&P kodowanie i uczenie VIN :)

Kodowanie

? 0 xxx: Czujnik światła

0 Czujnik światła = nie jest zainstalowane

1 = czujnik światła zainstalowane

0x xx: Zaczep przyczepy

0 Trailer Hitch = nie jest zainstalowane

1 = Zaczep przyczepy zainstalowane

0xx x: Reflektory

0 = reflektory halogenowe

1 = reflektory ksenonowe

0xxx: Kraj

1 = Rest World

2 = Północnej krajach (Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania)

3 = USA

4 = Kanada

Kanał 081: VIN

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) uczenia się, wpisz 46992 jako nową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł włącznik świateł z auto i z końcówką B podłączyłem i tak jak mówiliście wszystko działa bez przekładania pinów :notworthy: teraz będę zamawiał moduł i widzę że tak jak wrc piszę podmianka modułu z E na F też jest bez żadnego kombinowania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o lusterko z A3 to oczywiscie trzeba szukać z małym mocowaniem i pod czujnik swiatła :)

Ja u siebie w B6 mam takie załozone :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o lusterko z A3 to oczywiscie trzeba szukać z małym mocowaniem i pod czujnik swiatła :)

Ja u siebie w B6 mam takie załozone :wink4:

A masz może po numerze to lusterko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje P&P kodowanie i uczenie VIN :)

Dzięki wrclaguna, to dobrze że nie trzeba jeszcze ryć w instalacji. Jakbyś podał nr tego lusterka od A3 byłoby genialnie! Wygląda tak samo jak do b6, czy ma np. trochę inny kształt? Nie chciałbym kupić jakiegoś złomu którego później nie odpalę.

Dzisiaj doszedł włącznik świateł z auto i z końcówką B podłączyłem i tak jak mówiliście wszystko działa bez przekładania pinów :notworthy: teraz będę zamawiał moduł i widzę że tak jak wrc piszę podmianka modułu z E na F też jest bez żadnego kombinowania :good:

Powiem Ci wladimir że ciężko znaleźć moduł F, a jeszcze ciężej lusterko fotochromatyczne od b6. Mi brakuję "tylko" lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci wladimir że ciężko znaleźć moduł F, a jeszcze ciężej lusterko fotochromatyczne od b6. Mi brakuję "tylko" lusterka.

Kurcze ja głupi miałem okazję kupienia modułu ale chciałem jeszcze poczekać i teraz patrzę że już druga okazja mi przeszła koło nosa :wallbash: no a z lustrem tak jak mówisz masakra jakaś...mówisz że już masz wszystko ale założyłeś czy czekasz na lustro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wrc ja już parę takich sprzedających śledzę :decayed: ale zawsze dodatkowe info się przyda :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...