Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj sie uporalem z instlacja od lusterka do MCE, CLH i wlacznika swiatel(podprowadzilem kabelki pod wł świateł), nie mam na razie wlacznika z auto i zaobserwowalem ze przy przekreceniu kluczyka migna raz xenony.. chyba jednak wlacznik auto jest konieczny do poprawnefo dzialania calej instalacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za radę sebastian_marat

Poczekam z rezaniem aż się ciepło zrobi i wyrezam całość czyli CLH razem z lustrem z fotochromem i czujnikiem deszczu. :good:

A wtedy pewnie będę potrzebował dużo więcej dobrych rad :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj sie uporalem z instlacja od lusterka do MCE, CLH i wlacznika swiatel(podprowadzilem kabelki pod wł świateł), nie mam na razie wlacznika z auto i zaobserwowalem ze przy przekreceniu kluczyka migna raz xenony.. chyba jednak wlacznik auto jest konieczny do poprawnefo dzialania calej instalacji..

A MCE jest poprawnie zakodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: Lukaszxxx Dzisiaj o 15:45

Ja wczoraj sie uporalem z instlacja od lusterka do MCE, CLH i wlacznika swiatel(podprowadzilem kabelki pod wł świateł), nie mam na razie wlacznika z auto i zaobserwowalem ze przy przekreceniu kluczyka migna raz xenony.. chyba jednak wlacznik auto jest konieczny do poprawnefo dzialania calej instalacji..

A MCE jest poprawnie zakodowane?

Tak tak kodowałem 01011

Jeszcze zauważyłem ze przy otwieraniu auta halogeny i postojowki tył powinny sie swiecic az do otwarcia drzwi.. u mnie jest tak ze otwieram auto kluczykiem i halogeni i postojowki zaswieca sie na chwilke i zgasna :kwasny: nacisne jeszcze raz na kluczyku otwieranie i wtedy juz ok swieca sie do momentu otwarcia drzwi...

Przy zamykaniu jest spoko, wyciagam kluczyk, otwieram drzwi clh swieci, zamykam drzwi i auto pilotem i swieci przez pare sekund bo mam ustawione na 10 sekund..

co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa teraz musze go namierzyć :>[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 21:40_________________________________________________No i wszystko juz założone i działa elegancko :naughty: lustro moduł i włącznik auto, i moge powiedziec ze po założeniu wszystkich elementów działa poprawnie, nie ma np migniecia xenonów przy przekrecania zapłonu jak to miałem bez włącznika auto..

idąc dalej chce rozbudować o zewnętrzne fotochromy i tak w lusterku pin 4,5 podsufitką do słupka A i w jaka kostke wchodzą przewody?? lusterka mam składane 10 pinów chyba wiec wiązke lusterko zewnętrzne - drzwi posiadam, na bank nie mam wiązki od lusterka wew do słupka A, :mysli: wiązka miedz słupkiem A a drzwiami moge mieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc dalej chce rozbudować o zewnętrzne fotochromy i tak w lusterku pin 4,5 podsufitką do słupka A i w jaka kostke wchodzą przewody?? lusterka mam składane 10 pinów chyba wiec wiązke lusterko zewnętrzne - drzwi posiadam, na bank nie mam wiązki od lusterka wew do słupka A, :mysli: wiązka miedz słupkiem A a drzwiami moge mieć??

Z lusterka kabelki lecą do pomarańczowej kostki 17-pin (piny 7 i 8). Z w/w kostki dołem wychodzą po dwa kabelki (jedna para do lewego lusterka, druga do prawego). Dalej przez kostki 20-pinowe w słupkach A (pinami 9 i 19) kabelki lecą do sterowników w drzwiach. Stamtąd już do lusterka...

Potrzebne są sterowniki drzwi w wersji HIGH (bez literki na końcu oraz E, F lub G). Ew. można pominąć sterownik i lecieć od razu do lusterka...

Od pomarańczowej kostki do lusterka wewnętrznego już wiadomo, że nie masz (dołożyłeś od razu przy montażu?). Jest jednak mała szansa, że będzie bonus po drugiej stronie - ściągnij dolną osłonę progu, dojdź do panelu konektorów i sprawdź GNIAZDO!!! pomarańczowej kostki czy ma obsadzone piny 7 i 8...

Co do funkcjonalności lusterka - podaj, które piny w kostce lusterka (tej wpiętej do sterownika w drzwiach), masz obstawione. Wkłady masz fotochromowe? Zawsze możesz zdjąć szkło i zobaczyć czy wiszą wolne kabelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki mam bez literki, wymieniłem jak zakładałem składane lusterka :>

zaraz lece looknac moze bonusik jest :naughty:[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 20:09_________________________________________________te w słupku A 20 pinowe to wiesz może jaki kolor??[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 20:10_________________________________________________Taaa lusterka mam 10 pinowe wiec maja obsługe fotochromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna, ma różową blokadę. Od strony drzwi masz ją w gumie...

Wkłady masz fotochromowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jeden mam tylko fotochrom, prawy bo trafil sie jak kupowalem skladane lustra.. kurcze a one nie przechodza przez pomaranczowa w słupku A?? bylem rozbebeszyc i spisalem kabelki wlasnie z pomaranczowej po stronie kierowcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś to co napisałem Ci wcześniej?

Z lusterka kabelki lecą do pomarańczowej kostki 17-pin (piny 7 i 8). Z w/w kostki dołem wychodzą po dwa kabelki (jedna para do lewego lusterka, druga do prawego). Dalej przez kostki 20-pinowe w słupkach A (pinami 9 i 19) kabelki lecą do sterowników w drzwiach. Stamtąd już do lusterka...

Spisywałeś kabelki z gniazda czy z wtyczki pomarańczowego konektora? Bo jeśli z wtyczki to o kant d*py rozbić (to jest strona wiązki dachowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec napisze co zobaczyłem w pomaranczowej kostce, wtyku

od lewej

pusty, pusty, zielony, pusty, pusty, pusty, pusty

dwa czerwone z zielonym paskiem, czerwony z zielonym paskiem, niebieski

niebieski, brązowy z białym paskiem, pusty, pusty, zielony z żółtym paskiem, czarny, pusty[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 20:51_________________________________________________z gniazdka od wewnetrznej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec napisze co zobaczyłem w pomaranczowej kostce, wtyku

od lewej

pusty, pusty, zielony, pusty, pusty, pusty, pusty

dwa czerwone z zielonym paskiem, czerwony z zielonym paskiem, niebieski

niebieski, brązowy z białym paskiem, pusty, pusty, zielony z żółtym paskiem, czarny, pusty

Tutaj zgodnie z przewidywaniem nie ma wiązku fotochromu - ale nie miałes fabrycznie lusterka więc nie ma się co dziwić.

Interesuje mnie właśnie druga strona pomarańczowej kostki czyli gniazdo.

...rozłącz kostkę i sprawdź po pinach. Jeśli jest fotochrom to licząc górny rząd - powinien być ostatni pin (ostatni po prawej, to jest 7). Natomiast w dolnym rzędzie powinien być pierwszy od lewej (to jest nr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałeś wtyk ;)

No to wiązki nie ma. Trzeba dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze duzo roboty :kwasny: rozbieranie drzwi itd. kurcze szkoda.. no nic Bartuk jeszcze raz serdeczne dzieki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podlączałem fotochrom zewnętrzny, pominąłem pomarańczową kostkę przy nogach. Bezpośrednio z lusterka wewnętrznego pociagnąłem po dwa kabelki podsufitką na lewą i prawą strone, przez kostke w słupku A i potem do modułów drzwi. WG mnie bez sensu jest jechać kablami i pinami przez wszystkie pośrednie elementy - chyba że jest to niezbędne. No chyba, że ktoś chce to zrobić tak jak w ORI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podlączałem fotochrom zewnętrzny, pominąłem pomarańczową kostkę przy nogach. Bezpośrednio z lusterka wewnętrznego pociagnąłem po dwa kabelki podsufitką na lewą i prawą strone, przez kostke w słupku A i potem do modułów drzwi. WG mnie bez sensu jest jechać kablami i pinami przez wszystkie pośrednie elementy - chyba że jest to niezbędne. No chyba, że ktoś chce to zrobić tak jak w ORI...

w takim wypadku jak nie ma instalacji nic to racja.. ale jakbym mial np instalke drzwi-slupek A to juz bym wolał to zrobic jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotochrom w pomarańczowej kostce jest na pinach 7 i 8 czy 8 i 9 ?

Racja - 7 i 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...