Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

dokładałeś przewody? np.

Pin 29 – Aktywacja trybu automatycznych świateł do jazdy (WE) [niebieski]

ogólnie to kabelkologia sprawdzona?

błąd na FISie to lustro, pokazuje że nie działa poprawnie, i wyświetla ikonę... coś jakby reflektor na tle tunelu?

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

poza tym nie sącz wiadomości tylko napisz od razu co miałeś, co zrobiłeś, co kupiłeś....

szybciej pomożemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dokładałem 18,19,24,29,30

IMAG0089.jpg

IMAG0087.jpg

no własnie na fisie jest błąd światła na tle tunelu

brak mi z lustra tego plastiku na szybe( maskownicy która powinna być na szybie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając lusterko z B7 w B6 ciagniemy też z pinu 6 kabelek do pinu 19 MCE, czy tylko przy lusterku z B6?

B6

pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

B7

pin 6 = rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do lampki podsufitki, pin 1 – mostek z zasilaniem lampek do czytania) [brązowo/czarny]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, prawidłowo podłączyłeś piny w lusterku? Ja na początku kostkę odwrotnie włożyłem i wcale nie działało lusterko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wyświetlanie błędu jest odpowiedzialny pin 29, informację dostaje z włącznika z pinu7, MCE porównuje sygnał z lustra i zgłasza to na FISie.

sprawdź dokładnie jakie masz przewody w lusterku i czy są poprawnie podłączone, i do tego samo lustro.

dlatego w pozycji AUTO ŚWIECĄ ci światła, i masz błąd na zegarach.

jednak nie ma prawa ci świecić w pozycji ZERO.

sprawdź tutaj poprawność podłączenia FIOLETOWEGO przewodu z włącznika świateł pin3 do MCE 32. pin 3(wł.św) z kolei jest na stałe podłączony w pozycji ZERO z pinem 1 włącznika świateł...

innymi słowy MUSISZ mieć napięcie +12v w tej kolejności...MCE18....pin1(wł. św)...pin3(wł. św)...MCE32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tak, jutro to jescze raz bede sprawdzał, bardziej mnie martwi ten przełącznik że w pozycji 0 świecą światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tak, jutro to jescze raz bede sprawdzał, bardziej mnie martwi ten przełącznik że w pozycji 0 świecą światła

Bo MCE właśnie tak oznajmia, że coś jest nie teges :whistling:

U mnie światła świeciły w pozycji 0, ale gdy miałem stary włącznik, aczkolwiek CLH i fotochrom oczywiście działały prawidłowo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pozycji ZERO MCE informuje o braku lub zepsutym włączniku świateł....proponuję ODPIĄĆ włącznik....i można spokojnie jechać....mamy światła mijania.

po to mamy FIOLETOWY przewód REDUNDANCY

Pin 3 – „Redundancy control switch” [fioletowy]

więc miernik albo próbówka w łapy i jedziesz, najszybciej sprawdzisz jak wyjmiesz włącznik świateł i na kablach ZGODNIE z rozpiską ze zwijaka sprawdzasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak czytam kilka stron do tyłu i :

nie podłączyłem to całe redundancy (cokolwiek to znaczy) z 3 pinu świateł do MCE C32 ?:eusathink: mam to podłączać ? bo u kolegi frostyyy to było to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling: no bo w zwijaku tego nie ma , więc tu może tkwi błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila...piszesz że miałeś moduł F...

moduł dokładałeś czy jest fabrycznie?

we włączniku zmieniałeś piny? z 11 na 13? i reszta, tak jak jest opisane w zwijaku>>

był już

tak zrobiłem tak 11 na 13 + mostek + odcienie pin1

i za nim zrobiłem kodowanie w kompie tak samo po właczeniu zapłonu pozycja 0 i auto od razu się właczają światła po kodowaniu na vagu poszedł błąd na fisie ( bład chl chyba to jest)

więc powinieneś mieć ten fioletowy podpięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila...piszesz że miałeś moduł F...
moduł dokładałeś czy jest fabrycznie?

we włączniku zmieniałeś piny? z 11 na 13? i reszta, tak jak jest opisane w zwijaku>>

był już

tak zrobiłem tak 11 na 13 + mostek + odcienie pin1

i za nim zrobiłem kodowanie w kompie tak samo po właczeniu zapłonu pozycja 0 i auto od razu się właczają światła po kodowaniu na vagu poszedł błąd na fisie ( bład chl chyba to jest)

więc powinieneś mieć ten fioletowy podpięty

sprawdze to jutro czy mam czy nie

---------- Post dopisany 02-06-2013 at 14:44 ---------- Poprzedni post napisany 01-06-2013 at 23:30 ----------

więc po sprawdzeniu kabelków okazało się że błąd był w połaczeniu pinu 1 w włączniku swaiteł, i teraz w pozycji 0 nic nie swieci

ale w pozycji auto pojawia się błąd na fisie:doh::

bład na vagu- 2105 supply voltage for light detection sensor

57-00 electric circuit failure:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do sprawdzenia lustro i jego podłączenie...

sprawdzonne i kabelki ok

musiałbym bym podmienić na inne lustro i wtedy sprawdzić

te lustro mi sie nie podoba :thumbdown:

piny w lustrze:

1-biały

2-czarny

3-szary

4-żółty

5- brazowy

6- zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do sprawdzenia lustro i jego podłączenie...

sprawdzonne i kabelki ok

musiałbym bym podmienić na inne lustro i wtedy sprawdzić

te lustro mi sie nie podoba :thumbdown:

piny w lustrze:

1-biały

2-czarny

3-szary

4-żółty

5- brazowy

6- zielony

piny sie zgadzają , to lusterko mnie sie nie podoba jest rozpierdziuchane:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podepne lusterko z B5 takie bez przycisku to błąd na fisie bedzie moze bym podpioł na chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podepne lusterko z B5 takie bez przycisku to błąd na fisie bedzie moze bym podpioł na chwile

nic to nieda , ja bym trosze obudował ten czujnik zmierzchu i zobaczył co sie dzieje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak że wywala bład na fisie na auto

CLH dziła cały czas dzień/noc

jak jest noc to lusterko jak poswiece z przodu to sie ściemnia, jak wrzuce wsteczny to sie rozjaśnia

:eusathink:

moze coś z z pin6 jest moze jest w lusterku zamieniony albo co?? tak jakby MCE nie dostaje sygnału foto z lustra :eusathink:

---------- Post dopisany 04-06-2013 at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2013 at 21:42 ----------

dziś na spocie podmieniłem lusterka od kumpla i moje u niego śmiga, a jego u mnie wywala błąd na fisie

i jak wieczorem włącze lampke podsufitki to się powinno rozjaścić? bo u mnie się śwciemnia :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o kable...

schemat, kartka i ołówek...inaczej nie dojdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...