Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tu popełniłem błąd i przesadziłem z temperaturą :wink:

Z przylutowaniem nowych pewnie nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pilnuj jeszcze ścieżki!!!! Tutaj również można się nadziać, pozostanie wtedy kombinacja z cieniutkimi drucikami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj jeszcze ścieżki!!!!

no to zabrzmmiało dwuznacznie:polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj jeszcze ścieżki!!!! Tutaj również można się nadziać, pozostanie wtedy kombinacja z cieniutkimi drucikami!!!

Fakt, widziałem jak to wygląda i mało miejsca jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodnemu chleb na myśli ?? :shock3:

raczej mowie tutaj o tym, że jest badzo cienka i bardzo łatwo ją przegrzać, NO i pilnuj biegunowości, bo drugiego lutowania ścieżki mogą nie wytrzymać.

TAKA RADA... zanim złożysz włącznik, weź bateryjkę 3V przyklej sobie taśmą samoprzylepną kawałki przewodów do baterii, i podaj napięcie na ścieżkę w okolicy diody.

jeśli będzie wszystko OK, dioda musi zaświecić. niczego nie spalisz bo układ pracuje na 12v, a zaświeci tylko dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodnemu chleb na myśli ?? :shock3:

raczej mowie tutaj o tym, że jest badzo cienka i bardzo łatwo ją przegrzać, NO i pilnuj biegunowości, bo drugiego lutowania ścieżki mogą nie wytrzymać.

TAKA RADA... zanim złożysz włącznik, weź bateryjkę 3V przyklej sobie taśmą samoprzylepną kawałki przewodów do baterii, i podaj napięcie na ścieżkę w okolicy diody.

jeśli będzie wszystko OK, dioda musi zaświecić. niczego nie spalisz bo układ pracuje na 12v, a zaświeci tylko dioda.

Dioda 3V jest? A już 12V miałem zamawiać :doh: (nie mogę tematu znaleźć z wymianą diod we włączniku :facepalm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobikos --> http://www.a4-freunde.com/wiki/pdf/innenleuchte_umbau.pdf

'

W sumie każdemu może się przydać, komu nie działa rozjaśnianie lusterka po włączeniu lampki podsufitki.

Już to zrobiłem, tyle tylko że na wzór ORI, tutaj jest wyjątkowo ordynarnie to zrobione. Pinu 1 i 11 nie trzeba łączyć, dodatkowo pin1 wyciągnięty jest w okolice włączników lampek gdzie należy się podlutować. W wolnej chwili zrobię tutoriala.

Jeżeli chodzi o diody w we włączniku świateł, to rzeczywiście są jakieś trefne, też mi się rozpadały w rękach po wylutowaniu, a na pewno nie była to kwestia przegrzania. Lepiej kupić nowe i wymienić, wtedy będą działały dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu diod 3mm nie mieli czerwonych :decayed: To wziąłem 2 białe do AUTO na wszelki wypadek :naughty:

Diody prostownicze też mam to możesz w tej wolnej chwili napisać gdzie się wlutować, żeby było bardziej estetycznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś próbowałem działaś z clh lusterkiem fotochrom i przełacznikiem auto i nie stety klapa:doh:

1) włącznik auto z B7 i w pozycji 0, auto swiecą cały czas światła mijania :facepalm:

2) lusterko chyba jest trefne albo coś nie tak w kabelkach bo jak przytkam opte przy szybie to wchodzi w tryb pracy nocny i jak przydkam drugą opte z przodu to sie zciemnia :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie masz ustawionego trybu skandynawskiego?

2) a jak zakryjesz diodę od szyby i zaświecisz w przednią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie masz ustawionego trybu skandynawskiego?

2) a jak zakryjesz diodę od szyby i zaświecisz w przednią ?

1) nie

2) to lusterko się nie zciemnia

poza tym a pozycji 0 i auto na fisie mam błąd

jak dam pozycjyjne i mijania to błąd znika

:eusathink: chyba te lusterko jest trefne :doh:

i nie mam podłączonego pinu 1 w lampce podsufitki mam tylko podłączony pin 11 z pinem 6 lusta i to idzie do 19mce ale to chyba nie ma znaczenia bo po co ten pin 1? skoro mostkujemy go z 11??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz moduł, jaki włącznik...podaj numery

moduł F

w włącznik z końcódka D - jest z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł dokładałeś czy jest fabrycznie?

we włączniku zmieniałeś piny? z 11 na 13? i reszta, tak jak jest opisane w zwijaku>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włączniku świateł musisz kilka pinów przepiąć a jeżeli fotochrom nie działa i czujnik zmierzchu to chyba lusterko walnięte :whistling:

Sam fotochrom próbowałeś podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma poprawnie podpięty włącznik, w pozycji ZERO nie mają prawa świecić światła.

chyba że jest uszkodzony włącznik świateł.

1) włącznik auto z B7 i w pozycji 0, auto swiecą cały czas światła mijania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł dokładałeś czy jest fabrycznie?

we włączniku zmieniałeś piny? z 11 na 13? i reszta, tak jak jest opisane w zwijaku>>

był już

tak zrobiłem tak 11 na 13 + mostek + odcienie pin1

i za nim zrobiłem kodowanie w kompie tak samo po właczeniu zapłonu pozycja 0 i auto od razu się właczają światła po kodowaniu na vagu poszedł błąd na fisie ( bład chl chyba to jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak podłączyłeś lusterko to włączyło się od razu, bez kodowania? Czy dostało napięcie z MCE dopiero po zakodowaniu? (pytam dla siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak podłączyłeś lusterko to włączyło się od razu, bez kodowania? Czy dostało napięcie z MCE dopiero po zakodowaniu? (pytam dla siebie)

włączyło się od razu to dobrze czy źle :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...