Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli uporządkujmy

żeby ten włącznik auto działał tak jak mój dotychczasowy muszę obciąć kabelki z pinów 4 i 11 zamienić miejscami i zlutować z powrotem a pin 16 włożyć w miejsce pinu 14

Generalnie tak, tylko 11 jest teraz pusty więc potrzebujesz jeszcze pin do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli uporządkujmy

żeby ten włącznik auto działał tak jak mój dotychczasowy muszę obciąć kabelki z pinów 4 i 11 zamienić miejscami i zlutować z powrotem a pin 16 włożyć w miejsce pinu 14

Generalnie tak, tylko 11 jest teraz pusty więc potrzebujesz jeszcze pin do niego.

Kurcze faktycznie - cały czas pomijam fakt, że to instalacja LOW...

---------- Post dopisany at 00:38 ---------- Poprzedni post napisany at 00:27 ----------

Pin 4 obsadzisz przy pomocy 000 979 021 E dla kabelka 0,5mm lub 000 979 133 E dla kabelka 1.0mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Um jutro będę swapa włącznika robił z 531 na 531 D :naughty:

Więc teraz muszę przepiąć większość pinów czyli tak to będzie szło we włączniku D? Swap 531 na A/B o tyle prosty, że jeden pin się przeczepia a tutaj trochę więcej trzeba :decayed:

„Wersja LOW (8E0 941 531)”

Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych po stacyjce (WE) [czarno/żółty]

Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czarno/biały]

Pin 3 – x

Pin 4 – Zasilanie świateł mijania [żółty] (WY)

Pin 5 – x

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [2x biało/niebieski]

Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [szaro/biały]

Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]

Pin 11 – x

Pin 12 – x

Pin 13 – x

Pin 14 – x

Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]

Pin 16 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]

Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [szaro/niebieski]

„Wersja z pozycją AUTO dla instalacji z czujnikiem światła (8E0 941 531 D)”

Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych (WE) [niebiesko/czarny]

Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czarno/żółty]

Pin 3 – „Redundancy control switch” [fioletowy]

Pin 4 – x

Pin 5 – x

Pin 6 – x

Pin 7 – Aktywacja trybu automatycznych świateł mijania (sygnał do MCE 32/29) [niebieski]

Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [biało/zielony]

Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [czarno/biały]

Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]

Pin 11 – ??? do MCE 32/5 (mostek z podświetleniem tablicy rejestracyjnej i iluminacją wybieraka skrzyni automatycznej) [szary]

Pin 12 – x

Pin 13 – Zasilanie świateł mijania (pin 32/26 w MCE) [żółty]

Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (pin 32/25 w MCE) (WY) [szary]

Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]

Pin 16 – Zasilanie diody AUTO (mostek z pinem 7) [niebieski]

Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [2x szaro/niebieski]

Stare poprzekładać do nowych gniazd i jeszcze do MCE podciągnąć, right?

A i ma ktoś schemat podłączenia DRL SD2 Dominika? Bo mi prywatne wiadomości wsiąkły :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę wymienić przednią szybę w mojej B6. W przyszłości chciałbym dołożyć czujnik deszczu i zastanawiam się nad taką operacją. Ma lusterko fotochrom z czujnikiem światła, włącznik z auto. Pytanie czy po założeniu szyby z B7 pod czujnik światła i deszczu będę mógł założyć do tego mocowania moje lusterko z B6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę wymienić przednią szybę w mojej B6. W przyszłości chciałbym dołożyć czujnik deszczu i zastanawiam się nad taką operacją. Ma lusterko fotochrom z czujnikiem światła, włącznik z auto. Pytanie czy po założeniu szyby z B7 pod czujnik światła i deszczu będę mógł założyć do tego mocowania moje lusterko z B6??

W B7 szyba przednia ma inne mocowanie chyba że jest bez czujnika deszczu to podejdzie lustro od B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę wymienić przednią szybę w mojej B6. W przyszłości chciałbym dołożyć czujnik deszczu i zastanawiam się nad taką operacją. Ma lusterko fotochrom z czujnikiem światła, włącznik z auto. Pytanie czy po założeniu szyby z B7 pod czujnik światła i deszczu będę mógł założyć do tego mocowania moje lusterko z B6??

Jeśli kupisz szybę z B7 pod czujnik deszczu to Twoje lusterko nie będzie pasować. Może kup od razu lusterko z czujnikiem deszczu na allegro - sam czujnik i instalację dołożysz sobie z czasem.

---------- Post dopisany at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ----------

Lusterko z B6 na pewno szybko się sprzeda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką opcją, tyle tylko że lusterko z B7 pod fotochrom i czujnik deszczy na allegro cięzko znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką opcją, tyle tylko że lusterko z B7 pod fotochrom i czujnik deszczy na allegro cięzko znaleźć
No co Ty zaraz Ci tu ktoś podrzuci kilka propozycji:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką opcją, tyle tylko że lusterko z B7 pod fotochrom i czujnik deszczy na allegro cięzko znaleźć

Jaj sobie nie rób - lusterka takiego jak Twoje nie znajdziesz. Jeśli już są to właśnie do B7...

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ----------

Od A6 też podejdzie :wink:Audi A4 A6 4f0 lusterko wewnętrzne z czujnikiem (3226135497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jest roboty żeby do fabrycznego fotochromu lusterka wstecznego dołożyć tez fotochrom lusterek bocznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jest roboty żeby do fabrycznego fotochromu lusterka wstecznego dołożyć tez fotochrom lusterek bocznych ?

Nie, wystarczy 2 przewody od lusterek zewnętrznych do lusterka wstecznego (4 & 5 pin) pociągnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jest roboty żeby do fabrycznego fotochromu lusterka wstecznego dołożyć tez fotochrom lusterek bocznych ?

prostota... pociągnąć po dwa kabelki od lusterka wewnętrznego do lusterek bocznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jest roboty żeby do fabrycznego fotochromu lusterka wstecznego dołożyć tez fotochrom lusterek bocznych ?
ciągniesz po dwa kabelki na strone cała filozofia:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką opcją, tyle tylko że lusterko z B7 pod fotochrom i czujnik deszczy na allegro cięzko znaleźć

Jaj sobie nie rób - lusterka takiego jak Twoje nie znajdziesz. Jeśli już są to właśnie do B7...

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ----------

Od A6 też podejdzie :wink:Audi A4 A6 4f0 lusterko wewnętrzne z czujnikiem (3226135497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Białe odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko podłączone, ale nie działa tak jak bym chciał, gdzieś musi być problem.

Wszystkie piny podłączone do włącznika, dioda AUTO świeci na pomarańczowo jak się przełączy na AUTO w blokach jak mieszam włącznikiem to jest Stage Stage 3 (auto), 1 (pozycyjne), 2 (mijania), 3 i 4 (przeciwmgielne przód i tył).

Włącznik w pozycji 0, daje zapłon i od razu pozycyjne i światła mijania się włączają. Daje AUTO i światła dalej świecą (wcześniej jak było jaśniej to światła wtedy gasły, teraz jest mrok i światła się świecą na AUTO...

Daje pozycyjne to się zapalają, daje mijania i też się zapalają, daje pozycyjne i mijania gasną po 1-2 sek :whistling:

Długie działają, przeciwmgłowe przód i tył też. W MCE żadnych błędów dotyczących żarówek, czujnika światła, czy fotochromu tylko coś z rear entry light, door warning light (mam zdjęte tylne boczki).

Kodowanie MCE 01001, fotochrom ściemnia się przy świeceniu w niego, CLH działa po zmroku.

Gdzie szukać przyczyny problemu? 16 pin zmostkowałem z 7 pinem włącznika świateł i pociągnąłem do MCE C29.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w 17 pin (zasilanie włącznika świateł) mam zmostkowany z podświetleniem kratek nawiewów, kubka i wyzytownika, no ale wcześniej wszystko działało jak należy (przed zmianą MCE :E).

No nie wiem co jeszcze dopisać.

Aaa jeszcze jedno, nie wiem czemu ale jak włączę lampkę to fotochrom się ściemnia, tak ma być? 6 pin lusterka dałem do MCE C19..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko podłączone, ale nie działa tak jak bym chciał, gdzieś musi być problem.

Wszystkie piny podłączone do włącznika, dioda AUTO świeci na pomarańczowo jak się przełączy na AUTO w blokach jak mieszam włącznikiem to jest Stage Stage 3 (auto), 1 (pozycyjne), 2 (mijania), 3 i 4 (przeciwmgielne przód i tył).

Włącznik w pozycji 0, daje zapłon i od razu pozycyjne i światła mijania się włączają. Daje AUTO i światła dalej świecą (wcześniej jak było jaśniej to światła wtedy gasły, teraz jest mrok i światła się świecą na AUTO...

Daje pozycyjne to się zapalają, daje mijania i też się zapalają, daje pozycyjne i mijania gasną po 1-2 sek :whistling:

Długie działają, przeciwmgłowe przód i tył też. W MCE żadnych błędów dotyczących żarówek, czujnika światła, czy fotochromu tylko coś z rear entry light, door warning light.

Kodowanie MCE 01001, fotochrom ściemnia się przy świeceniu w niego, CLH działa po zmroku.

Gdzie szukać przyczyny problemu? 16 pin zmostkowałem z 7 pinem włącznika świateł i pociągnąłem do MCE C29.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w 17 pin (zasilanie włącznika świateł) mam zmostkowany z podświetleniem kratek nawiewów, kubka i wyzytownika, no ale wcześniej wszystko działało jak należy (przed zmianą MCE :E).

No nie wiem co jeszcze dopisać.

Aaa jeszcze jedno, nie wiem czemu ale jak włączę lampkę to fotochrom się ściemnia, tak ma być? 6 pin lusterka dałem do MCE C19..

daj jeszcze kabelek z pinu 3 włącznika świateł do 32 mce:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, jak mogłem to pominąć :wink:

Pewnie dlatego, że nie miałem rozpiski mce pod ręką i z rozpiski włącznika świateł korzystałem tylko :hi:

Wtedy wszystko powinno działać jak należy? A i Dominiku prześlesz mi schemat do DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...