Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

MCE z B7 ma fabryczne obsluge DRL? czy jest mozliwosc zrobienia czegos takiego zeby dzialalo fabrycznie , mianowicie, mam fotochrom i czujnik zmierzchu i funkcje auto, chcialbym zrobic tak zeby w dzien palily sie swiatla DRL ( dlugie na 20-30%) natomiast przy zmierzchu automatycznie zapalaly sise xenony i wylaczaly DRL, da sie to zrobic bez dokladania nie fabrycznych urzadzen ? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz przełącznik DRL przy włączniku świateł? Jeśli tak, ustaw go na 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE z B7 ma fabryczne obsluge DRL? czy jest mozliwosc zrobienia czegos takiego zeby dzialalo fabrycznie , mianowicie, mam fotochrom i czujnik zmierzchu i funkcje auto, chcialbym zrobic tak zeby w dzien palily sie swiatla DRL ( dlugie na 20-30%) natomiast przy zmierzchu automatycznie zapalaly sise xenony i wylaczaly DRL, da sie to zrobic bez dokladania nie fabrycznych urzadzen ? ;p

Da, w pierwszym poscie jest napisane, ktory modul z obsluga drl

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jako takiego guida typu do it yourself zeby zalozyc MCE z b7 do b6 nie widze :( trzeba rezac i kombinowac samemu

ponadto widze ze fabryczne DRL dziala tylko z biksenonem a ja mam zwykly fabryczny ksenon, bez BI ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jako takiego guida typu do it yourself zeby zalozyc MCE z b7 do b6 nie widze

a no jest poszukaj dobrze:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, to masz b6, nie b7, pardon nie doczytałem.

Tu masz opis http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-czujnika-deszczu-mce-swap-b7-180471/ jak wyrezać MCE z b7 w b6, ale trochę zabawy z tym jest :)

Znalazłem i przetłumaczyłem rozpiskę pinów lampki 12 pin w lampce podsufitki, może się komuś przyda:

1 brąz/czarny - sygnał włączenia lampki do czytania/głównej dla lusterka fotochromowego

2 szaro/niebieski - podświetlenie i włącznik światła

3 czerwono/żółty - +12V

4 zielono/żółty - lampka poduszki pasażera

5 brązowo/biały - sygnał otwarcia drzwi z modułu komfortu

6 brązowy - masa

7 czarny - lampka poduszki pasażera

8 brązowo/fioletowy - podświetlenie i włącznik światła wyjście na tylną lampkę podświetlenia (pin3)

9 brązowo/czerwony - wyjście +12v na tylną lampkę podsufitki (pin2)

10 czerwono/biały - wyjście sygnału (włączenia/wyłączenia/otwarcia drzwi) dla tylnej lampki podsufitki (pin4)

11 biało/fioletowy - sygnał włączenia lampki do czytania/głównej dla MCE (pin19 32'u pinowej kostki)

12 brązowo/niebieski - wyjście masy dla tylnej lampki podsufitki (pin1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale potem nie wiadomo jak bedize z obsluga dlugich i czy DRL zalapie bo ja mam zwykly xenon ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale potem nie wiadomo jak bedize z obsluga dlugich i czy DRL zalapie bo ja mam zwykly xenon ..

No wlasnie nikt z samym xenonem nie zakładał. Ale ja miałem hidy, a to prawie xenon :) więc przekaźnik powinien załatwić sprawę... kodowanie miałem pod bixenon

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc podłączyłem to całe redundancy (cokolwiek to znaczy) z 3 pinu świateł do MCE C32 i na 0 światła się nie palą :decayed:

Jednak całość dziwnie działa (imo).

Teraz np. miałem na AUTO i światła się włączyły same (przed 19 godziną jakoś no więc jasno). Pojechałem na bezdotyk opłukać auto no i światła same już się nie właczyły na auto więc zasłoniłem czujnik światła no i się zapaliły ale już nie zgasły.

To wszystko z jakimś opóźnieniem działa, bo jak jest jasno i zasłonie obydwa czujniki światła to światła się zapalą, ale jak tylko zasłonie i odsłonie to się zapalą i już nie zgasną...

Da się to jakoś wyregulować? Jakieś natężenie światła przy którym ma reagować :eusathink:

shit - YouTube :kwasny:

I na jakiej zasadzie działa włącznik DRL? On podaje +12V jak sie na ON włączy, czy zamyka obwód? Zastanawiam się jak do tego podłączyć SD2

edit: teraz z ciekawości pobawiłem się pilotem..

VID20130522_204002 - YouTube

Za pierwszym razem CLH zapali się na 1-2 sek i gaśnie, dopiero za drugim działa normalnie :whistling:

Co to może być? Dlatego, że nie jest całkiem ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz po zmroku, może wtedy zadziała poprawnie. Jak podłączyć SD-2 do włącznika DRL masz w dziale "zrób to sam" w wątku kolegi ucho.77 (chyba dobrze napisałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, czytałem ostatnio ten temat i mi całkiem z głowy wyleciał :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja po totalnym zmroku.

VID20130522_212315 - YouTube

Może mieć na to wpływ lampka we wnętrzu samochodu? Tak jak mówiłem fotochrom dalej działa (śmiemnia się) jak właczy się lampkę, ale czy to może mieć coś w współnego z CLH? Chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączyłeś lusterka pod lampkę podsufitki?

Pin6 lusterka --> pin 1 lampki

pin11 lampki --> pin19 MCE

Jeśli nie to może być, że po otwarciu auta zapala się lampka podsufitki i światło dezaktywuje leaving home...

Piszesz, że działa poprawnie za drugim razem, czyli po zamknięciu auta? Jeśli tak to jest to raczej ta przyczyna, gdyż po zamknięciu auta lampka podsufitki gaśnie i nie ma wpływu na czujnik światła w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączyłeś lusterka pod lampkę podsufitki?

Pin6 lusterka --> pin 1 lampki

pin11 lampki --> pin19 MCE

Jeśli nie to może być, że po otwarciu auta zapala się lampka podsufitki i światło dezaktywuje leaving home...

Piszesz, że działa poprawnie za drugim razem, czyli po zamknięciu auta? Jeśli tak to jest to raczej ta przyczyna, gdyż po zamknięciu auta lampka podsufitki gaśnie i nie ma wpływu na czujnik światła w lusterku.

Te piny z lusterka to do MCE wpinałem, może przewód się ułamał po drodze w słupku albo przetarł :facepalm: Ale, ale.. Pin 6 dałem bezpośrednio do MCE C19 :eusathink: Czyli źle? Powinienem to poprowadzić do lampki pin 1 a pin 11 lampki do MCE C19? Dodam, że fotochrom się wyłącza jak wbije wsteczny także tutaj okej jest podłączenie.

A CLH nie włącza się przecież jak się zamyka samochód :wink:

Całkiem dziwne,przecież nie mogłem tego aż tak poknocić, w MCE zero błędów :polew:

A zapomniałem dodać, że CLh działa perfect przy wysiadaniu z auta. Jest noc, wyciągam kluczyk, otwieram drzwi i CLH się zapala i gasnie dopiero po 30 sek. Gorzej z otwieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po wbiciu wstecznego odpowiada inny pin (3 lusterka) więc dlatego działa. Jestem w trakcie ogarniania lustra i CLH, ale wydaje mi się, że przyczyna leży w pominięciu lampki podsufitki, ale to niech wypowiedzą się fachowcy jeszcze.

Kilka postów wyżej dałem rozpiskę kabli w lampce:

1 brąz/czarny - sygnał włączenia lampki do czytania/głównej dla lusterka fotochromowego

2 szaro/niebieski - podświetlenie i włącznik światła

3 czerwono/żółty - +12V

4 zielono/żółty - lampka poduszki pasażera

5 brązowo/biały - sygnał otwarcia drzwi z modułu komfortu

6 brązowy - masa

7 czarny - lampka poduszki pasażera

8 brązowo/fioletowy - podświetlenie i włącznik światła wyjście na tylną lampkę podświetlenia (pin3)

9 brązowo/czerwony - wyjście +12v na tylną lampkę podsufitki (pin2)

10 czerwono/biały - wyjście sygnału (włączenia/wyłączenia/otwarcia drzwi) dla tylnej lampki podsufitki (pin4)

11 biało/fioletowy - sygnał włączenia lampki do czytania/głównej dla MCE (pin19 32'u pinowej kostki)

12 brązowo/niebieski - wyjście masy dla tylnej lampki podsufitki (pin1)

Tłumaczyłem to z tego źródła Demontage Innenleuchte vorn, Ambientebeleuchtung nachrüsten - Audi A4 B6/8E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie masz podpięty pin 1? lusterka?

Do MCE C18 pewno :whistling: Czyli zasilanie czujnika światła.

Ta na pewno, bo pamiętam, że nie wpinałem lusterka pod lampkę podsufitki, bo myślałem, że z MCE idzie sygnał do tego.

Lusterko Pin 6 (sygnał z czujnika światła i rozłączenie fotochromu) -> MCE C19 (sygnał z czujnika światła)

Lusterko Pin 1 (zasilanie) -> MCE C18 (zasilanie czujnika światła, drl/clh i lusterka)

Czyli Pin 6 lusterka najpierw daje do pin 1 lampki a pin lampki 11 daje do MCE C19?

No, ale jak to przecież bez sensu się wydaje. Sygnał z czujnika i sygnał z lampki nie będzie się gryzł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 1 lusterka powinien być podłączony zarówno do MCE C18 jak również do pinu 1 we włączniku.

Jeśli przepięcie pinów w lampce nie zmieni problemu ściemniania się lusterka przy włączonym oświetleniu, to o ile dobrze pamiętam, należy zaingerować w samą lampkę i dodać odpowiednie diody prostownicze pomiędzy lampki do czytania a pin 1 lampki.

U mnie też lusterko ściemnia się po włączeniu lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...