Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie jak ma czujnik deszczu to już odpowiedni MCE ma.

Chyba, że dopiero ma w planach to wszystko zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem że można ale jeżeli ma czujnik deszczu to od razu zmierzchu też więc jeżeli ktoś rezał uchwyt to już powinien MCE być prawidłowy pozostaje tylko włącznik chl:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchaty podepnij vaga i sprawdz jaki masz moduł elektryki...powienien być z literką F na końcu i będziemy wiedzieli co tam siedzi:wink: a lustro jest z przyciskiem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi DRL to nie ma a do ustawienia tez nie ma mam bixenon.

to co tam masz?? zaślepkę??

w takim razie pozostaje tylko podłączyć vaga i sprawdzić jaki masz moduł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytania dotyczące podłączenia elektrycznego oryginalnego modułu i wiązki haka. Nie wiem czy to odpowiedni wątek na to pytanie, ale widzę, że są tu również posty dotyczące haka, więc postanowiłem napisać tutaj.

Przygotowuje się do zamontowania haka w mojej b7 rok modelowy 2007 ( o ile wiem to ma to znaczenie bo właśnie od tego roku są pewne zmiany w instalacji haka). Mam już schemat jak to podłączyć i ogólnie wszystko jest jasne. Ale mam kilka pytań.

1.Nie wiem tylko jak wykonać połączenie z przekaźnika nr 6 X-CONTACT do skrzynki bezpiecznikowej na bezpiecznik nr 32? Czy muszę przeciągnąć nowy przewód czy ten który wychodzi z przekaźnika czarno-żółty idzie właśnie do skrzynki z bezpiecznikami i mogę go tam zmostkować z bezpiecznikiem nr 32? Sprawdzałem miernikiem i wychodzi na to że ten czarno żółty przewód o przekroju 4mm idzie z przekaźnika na bezpiecznik od wycieraczek ale nie wiem czy mogę go zmostkowąć w skrzynce czy powinienem pociągnąć dodatkowy przewód o przekroju 1,5mm ze styku przekaźnika.

2. Drugie pytanie dotyczy konektorów, może ktoś z kolegów wie jak wyglądają i jakie mają oznaczenia piny-konektory które będą pasowały do skrzynki z bezpiecznikami, oraz do wtyczek przy module haka (jedna ma 14 pinów druga 6), wiem że można kupić w ASO ale ceny są powalające, za konektor do skrzynki bezpiecznikowej coś około 45zł, a za konektory do wtyczki 14pin po 18 zł za 2 szt. Może ktoś ma jakiś sklep internetowy gdzie można kupić takie piny w normalnych cenach?

3. Kolejne pytanie dotyczy sposobu wykonywania połączeń. Ponieważ mam PDC to chcę podpiąć CAN i zasilanie po stacyjce właśnie z tego sterownika i nie wiem w jaki sposób wpiąć się w odpowiednie przewody. Czy lepiej jest odciąć piny w kostce sterownika PDC i zacisnąć nowe z dwoma przewodami czy lepiej zostawić oryginalne piny a rozciąć przewód i dolutować do niego nowy?

4. Ostatnie pytanie dotyczy podłączenia przewodu pod światła stop. Wyczytałem w tym wątku że można się podłączyć pod odpowiedni kabel w tylnej lewej lampie, na schemacie jest zaznaczone że powinno to być podpięte pod wyłącznik świateł stopu. O ile dobrze to rozumiem to wyłącznik jest przed MCE a lampa już za MCE, czy wpięcie tego kabla do lampy tylnej nie spowoduje jakiś błędów albo świecenia kontrolki spalonej żarówki?

Z góry dziękuję za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to musze zrobic aby w B7 zmienić przełącznik świateł ze zwykłego na ten z auto :

Mostkujemy piny 7 i 16 w włączniku świateł (dzięki temu połączeniu zasilimy żółtą diodę AUTO). Oprócz tego pin 7 łączymy z pinem 29 w 32-pinowej kostce MCE (uruchomienie automatycznego włączania świateł gdy włącznik ustawiony zostanie w pozycji AUTO). Następnie łączymy pin 1 przełącznika świateł z pinem 18 w 32-pinowej kostce MCE (ucinamy ori czarny kabelek doprowadzony do pinu 1 w przełączniku świateł, izolujemy go i zostawiamy luzem).

czyli tak samo jak to jest w B6 bo opis dotyczy B6 z wł z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj rozpiskę pinów z pierwszego posta i powinno ok... mi się już literki zlewają :wink:

oczywiście wiesz, że aby włącznik AUTO działał prawidłowo w b7, trzeba dołożyć czujnik deszczu i zmienić lusterko na fotochrom a prawdopodobnie podmianka MCE też Cię czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj rozpiskę pinów z pierwszego posta i powinno ok... mi się już literki zlewają :wink:

oczywiście wiesz, że aby włącznik AUTO działał prawidłowo w b7, trzeba dołożyć czujnik deszczu i zmienić lusterko na fotochrom a prawdopodobnie podmianka MCE też Cię czeka...

no wiem wiem

i po porównaniu wychodzi mi że pin 1 łaczymy z 20/32 a nie z 18/32 jak to było w B6 mam racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...