Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie pozniewaz zmienilem wlacznik ze stanadrdowego na wlacznik z funkcja auto przelozylem piny we wlaczniku pin 4 do 11 i 16 do 14.Zmostkowalem we wtyczce pin 7 i 16 do podswietlenia diody auto. I moje pytanie czy jesli posiadam MCE z oznaczeniem 8E0 907 279 C jesli polacze pin 7 z pinem 29 w 32 pinowej kostce to bedzie dziala funkcja auto swiatla bede sie zaplaly po wlaczeniu zaplonu? I czy to jest normalne po przelozniu pinow 4 do 11 i 16 do 14 nie wlaczajac zaplonu tylko przekreceniu wlacznika swiatel w pozycje swiatle mijani ze sie zapalaja ?

Włączanie świateł przy takiej konfiguracji bez zapłonu jest normalne, u mnie też tak było, po założeniu MCE F wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy do założenia lusterka z B7 jest konieczny czujnik deszczu ? czy bez czujnika moge spokojnie zamocować lusterko ? oczywiście szyba pod czujnik deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit, MCE nie chcę się w ogóle zaadoptować.

Wchodzę w kanał 81, wpisuje 46992, daje test no pokazuje się WAIT, jak zniknie daje SAVE. MCE na sekundę przyjmuje kodowanie i w polu gdzie było WAIT pokazuje "Bus not OK", albo "Bus error" już nie pamiętam, ale raczej wyświetla "bus not ok".

Co robić?

A jakim kablem to robisz ?

Jakimś starym kapciem, do niego dołączony był vag 312.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo lusterko możesz...

ale ściemniania ni budjet...

Jak nie? Ściemnianie będzie działało, bo czujniki są w lusterku przecież. Bez czujnika światła/deszczu nie będzie automatycznego załączania świateł oraz automatycznego załączania wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo lusterko możesz...

ale ściemniania ni budjet...

Jak nie? Ściemnianie będzie działało, bo czujniki są w lusterku przecież. Bez czujnika światła/deszczu nie będzie automatycznego załączania świateł oraz automatycznego załączania wycieraczek.

Nope.

To centralne lusterko wsteczne steruje zewnętrznymi lusterkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z czujnikiem deszczu jest jeszcze czujnik zmierzchu, który sprawdza, kiedy robi się ciemno i kiedy owe lusterku ma się ściemniać... gdyby nie to, to w dzień padałoby światło na czujnik non stop i non stop byłoby ściemnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z czujnikiem deszczu jest jeszcze czujnik zmierzchu, który sprawdza, kiedy robi się ciemno i kiedy owe lusterku ma się ściemniać... gdyby nie to, to w dzień padałoby światło na czujnik non stop i non stop byłoby ściemnione...

Nie mieszaj kolego. W B7 jest osobny czujniki w lusterku do ściemniania, a osobny deszczu/zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z czujnikiem deszczu jest jeszcze czujnik zmierzchu, który sprawdza, kiedy robi się ciemno i kiedy owe lusterku ma się ściemniać... gdyby nie to, to w dzień padałoby światło na czujnik non stop i non stop byłoby ściemnione...

Nie mieszaj kolego. W B7 jest osobny czujniki w lusterku do ściemniania, a osobny deszczu/zmierzchu.

Przecież lusterko z B7 jest identyczne jak w B6 tylko ma inny uchwyt :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z czujnikiem deszczu jest jeszcze czujnik zmierzchu, który sprawdza, kiedy robi się ciemno i kiedy owe lusterku ma się ściemniać... gdyby nie to, to w dzień padałoby światło na czujnik non stop i non stop byłoby ściemnione...

Nie mieszaj kolego. W B7 jest osobny czujniki w lusterku do ściemniania, a osobny deszczu/zmierzchu.

Przecież lusterko z B7 jest identyczne jak w B6 tylko ma inny uchwyt :whistling:

Otóż głęboko się mylisz, albo celowo wtykasz kij w mrowisko. :facepalm: Lusterko w B6 w pełnej opcji posiada czujnik światła kolo przycisku, czujnik zmierzchu na tylnej ściance lusterka do ściemniania lusterka i CLH oraz czujnik zmierzchu do automatycznych świateł w "trzonku" lusterka i jedną wtyczkę.( Zacytowałem tu Bart-Sa, bo ja taki mądry nie jestem, oto fragment z PW:

[h=2]Odp: Uzupełnienie do MCE/CLH [/h]

quote_icon.png

Zamieszczone przez
Madbar

quote_icon.png

Zamieszczone przez
Bart-S

1.
CLH nie ma nic wspólnego z włącznikiem świateł
.

2.
Czujnik na tylnej ścianie lusterka sprawdza czy jest ciemno (korzysta z niego CLH i fotochrom)
.

ad 1
.Popraw mnie, żeby mi się nie wydawało, że jestem nie wiadomo jakim odkrywcą. Jeśli CLH nie ma nic wspólnego w włącznikiem świateł i nie zależy mi na trybie "AUTO", bo i tak się to nie sprawdza w świetle obecnych wymagań prawnych, to w zasadzie powiniennem odpalić bez problemu i bez błędu CLH również na zwykłym włączniku w wersji High( "B" albo "C")zakładając, że mam lusterko w pełnej wersji bez literki ( bo mam:decayed:, leży na półce i czeka cieprliwie). Wydaje mi się, że we włączniku nie ma żadnej elektroniki, poza układami do diód LED. A jeśli nie używam w ogóle trybu "AUTO", to MCE nie będzie wiedział, że nie mam włącznika "AUTO", bo i tak i tak różnica pomiędzy nimi powstaje tylko kiedy włącznik jest włączony na pozycję "AUTO". W innych położeniach wszystkie połączenia działają tak samo, poza diodą "AUTO", która i tak jest zasilana wewnętrznie tylko w pozycji AUTO.

ad 2
.O ile pamiętam, czujnikiem zmierzchu jest czujnik na trzonku. Czy w takim razie czujnik na tylnej ścianie lusterka stanowi zdublowanie tego czujnika na trzonku? Trochę dziwne, zwłaszcza, że chyba występowały lusterka z automatycznym fotochromem, które nie współpracują z CLH, bo nie mają czujnika na trzonku. A wykorzystują do funkcji fotochrom ten czujnik na tylnej ścianie. ??????

1.Coming Home był dostępny zanim wyszedł asystent świateł - był wysterowany z tego samego czujnika co fotochrom. Czujnik na trzonku dołożono na potrzeby asystenta świateł.

2.Włącznik AUTO nie jest potrzebny do CLH.
)

Lusterko od B7 ma czujnik światła koło przycisku, czujnik żmierzchu na tylnej ściance lusterka do ściemniania lusterka i od tego jest wyprowadzona wiązka z wtyczką do podpięcia do wiązki dachu. Natomiast czujnik zmierzchu/deszczu jest osobnym ustrojstwem wtykanym w uchwyt, do którego idzie osobna wtyczka z wiązki dachu. On obsługuje autowycieraczki i autoświatła. I dlatego lusterko z B7 razem z czujnikiem zmierzchu/deszczu jest podłaczone de fakto dwiem wtyczkami do reszty instalacji. Popatrz w spoiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

a mnie sie wydaje że lusterko B6 i B7 maja te same funkcje. a w B7 jest dołożony czujnik deszczu który ma wtyczkę 3 pinową gdzie 2 piny to zasilanie "+" i "-" a 3 pin to sygnał który mówi czy mają się właczyć wycieraczki czy nie

a mi chodziło czy fizycznie zapne lusterko bez czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lusterku masz 2 czujniki. Jeden od frontu (pod szkłem lustra) drugi od tyłu (obudowa) jeżeli na czujnik od lustra pada więcej światła niż od strony obudowy to fotochrom zadziała, i czujnik deszczu/zmierzchu nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem

nie chce zmienieć MCE

jutro zakładam szybe z B7 + lusterko z B7 fotochrom oczywiście, bedzie to bangać ? czy musze dołożyć czujnik deszczu żeby działało auto

narazie dopuszcze temat deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem

nie chce zmienieć MCE

jutro zakładam szybe z B7 + lusterko z B7 fotochrom oczywiście, bedzie to bangać ? czy musze dołożyć czujnik deszczu żeby działało auto

narazie dopuszcze temat deszczu

Oczywiście że Ci nie będzie działać auto. Czujnik zmierzchu/deszczu z B7 potrzebuje modułu MCE od B7... Nie ma że odpuścisz czujnik deszczu a zmierzchu założysz. To jest jeden i ten sam czujnik nierozłączny, nierozdzielny i komunikujący się zupełnie inaczej niż w B6 dlatego tyle zmian jest potrzebne. Oczywiście samo ściemnianie lusterka będzie Ci działało bo do tego są wewnętrzne czujniki w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer ma wtyczka do podlaczenia kostki w lusteru? Czy ktos ma do sprzedanai taka wtyczke lub cala wiazke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer ma wtyczka do podlaczenia kostki w lusteru? Czy ktos ma do sprzedanai taka wtyczke lub cala wiazke?

8E0971833. Jedź do ASO. Powinna kosztować około 15-16 złotych. Do tego piny: jako kabelek naprawczy 000 979 009E ( 1 kabelek- 2piny) do kupienia w ASO AUDI/VW/Skoda po 13 PLN za labelek albo same piny bez kabelka do zaciśnięcia (bądź bardziej prymitywnie i druciarsko, ale też skutecznie do przylutowania) N90764701 za około 60 gr za sztukę.

A propos to do Twórcy tego wątku. Tę informację wartoby było dopisać w przyklejonej na początku zawartości, przy rozpisce pinów od lusterka. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer ma wtyczka do podlaczenia kostki w lusteru? Czy ktos ma do sprzedanai taka wtyczke lub cala wiazke?

8E0971833. Jedź do ASO. Powinna kosztować około 15-16 złotych. Do tego piny: jako kabelek naprawczy 000 979 009E ( 1 kabelek- 2piny) do kupienia w ASO AUDI/VW/Skoda po 13 PLN za labelek albo same piny bez kabelka do zaciśnięcia (bądź bardziej prymitywnie i druciarsko, ale też skutecznie do przylutowania) 61138366269 ( dla kabli 0,5-0,75 mm2) lub 61138366703 ( dla kabli 0,2-0,5 mm2) w ASO BMW :facepalm:w zestawach po 10 sztuk. Cena około 15 PLN za zestaw.

A propos to do Twórcy tego wątku. Tę informację wartoby było dopisać w przyklejonej na początku zawartości, przy rozpisce pinów od lusterka. :whistling:

Dzieki. I niech Bart-S podpina pod glowny:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zadawalem pytanie czy jaki powinien byc przelacznik swiatel przy module z B7 i duzo opini bylo ze lepiej z B7 zeby nie bylo cyrkow.

Dla potomnych informacja ze wlacznik swiatel z auto z B6 z literka B PASUJE do modulu z B7 i nie trzeba kupowac cholernie drogiego przelacznika z literka D, oczywiscie odpowiednie piny na odpowiednim miejscu zgodnie z opisem z pierwszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...