Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj próbowałem podłączyć CLH do mojej B6 zgodnie z opisem:

Rozpiska wiązki dla włącznika CLH:

Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy]

Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]

Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Zamiast udanego CLH nie działają mi żadne światła, na liczniku pali się kontrolka z ESP, a z świec mruga... samochód odpala normalnie. nie da się włączyc ani jednego światła stop, pozycyjne mijania drogowe, kierunkowskazy nic nie działa.... podłączyłem wszystko tak jak w opisie wyżej bez lusterka fotochromowego i bez kodowania, nie wiem co jest grane, bo nawet po zdemontowaniu CLH dalej nic nie świeci. Czy szlag trafił MCE a może tylko trzeba go zresetować na kompie (skasować błędy)???

Proszę o Pomoc.

---------- Post dopisany at 09:22 ---------- Poprzedni post napisany at 09:19 ----------

Moj MCE to 8E0 907 279 F a wyłacznik świateł 8E0 941 531 A

Dodam że masę tj brązowy kabelek wziąłem z pinu nr 10 z wyłącznika świateł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już po temacie pojechałem do mechanika podłączył pod kompa i w samym Mce były 2 błędy- jeden to brak napięcia w MCE-nie wiem co mogło być przyczyną w każdym razie mechanik poodpinał kostki z MCE jeszcze raz posprawdzał bezpieczniki i po tym zabiegu dało się usunąć błąd potem kilka kolejnych i wszystko działa tak jak powinno. tyle że wyleczyłem się z CLH....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... nie wiem czemu nie działało podłączyłem wszystko dobrze.. także na razie dam sobie spokój albo na jakimś spocie oganrie się temat z kimś kto już montował CLH. zobaczymy

---------- Post dopisany at 15:10 ---------- Poprzedni post napisany at 15:07 ----------

zastanawiam się czy może w tej kostce 32 pinowej w MCE kabelki, które wkładałem nie zrobiły jakiegoś zwarcia, bo nie miałem pinów do tej kostki... to jest jedyne sensowne wyjaśnienie dlaczego tak się stało a nie inaczej....

---------- Post dopisany at 15:11 ---------- Poprzedni post napisany at 15:10 ----------

Także gdyby ktoś miał jakiegoś linka gdzie można nabyć takie piny to poproszę o PW;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem gdzie można nabyć takie piny. Zobacz w dziale elektrycznym przyklejony temat o schematach. Tam Adadur wrzucił info o pniach, a je uzupełnilem. Temat nie jest długi, przeczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pin, czy konektor, to akurat nie ma znaczenie. ale pinów trochę jest i trzeba wiedzieć, jaki założyć, to raz. Dwa, że nawet jak już wiesz, to Allegro jest może źródłem tanim, ale niekoniecznie pewnym i na dodatek wysychającym. I nie wszystkie są(były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję konektoro_piny w motoryzacyjnych lub w skodzie. Tylko skoda ma juz z zaprasowanymi przewodami .

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję konektoro_piny w motoryzacyjnych lub w skodzie. Tylko skoda ma juz z zaprasowanymi przewodami .

Sony Xperia Tapatalk 4.

gratuluję. Tylko rzadko który motoryzacyjny ma piny do Audi. Jeszcze takiego nie spotkałem. A co do skody i "zaprasowanych" kabelkow. Właśnie o to chodzi by tego uniknąć.kabelek kosztuje od 8 PLN do 50. Jeszcze nie zgłupialem. Kupując same piny place około 1,50 PLN. I to właśnie napisalem koledze Szefcio. Wcale nie tak łatwo kupić odpowiednie piny, a my podaliśmy przepis okupiony długimi poszukiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak na mnie napadł? Wylooozzzuj. Grunt że są i można kupić. Ja czasem całą wtyczkę dla jednego konektora łykam.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję konektoro_piny w motoryzacyjnych lub w skodzie. Tylko skoda ma juz z zaprasowanymi przewodami .

Sony Xperia Tapatalk 4.

Lepiej wytargać wiązkę z jakiegoś rozbitka za pół darmo i mieć setki pinów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli szykuję się do instalacji lusterka fotochrom wraz czujnikiem deszczu i CLH w mojej B7. Na szczęście nie musze zmieniać MCE, mam fabryczne ksenony z DRL i chce tylko dołożyć wyłącznik auto lustro i CLH.

Mam już zgromadzone wszystkie grubsze części do tego moda lecz jak zwykle powstaje problem z tymi drobnymi typu konektory kostki itp.

Według schematu kilka połączeń miedzy lusterkiem fotochrom a resztą instalacji przechodzi przez pomarańczową kostkę 17pin u dołu słupka A, i tu pojawia się pytanie czy ta kostka znajduje się już w aucie czy należy ją dokupić? Jeżeli należy dokupić to czy ktoś może podać mi numer tej kostki? Mam jeszcze pytanie dotyczące pinów które muszę dokupić aby zrobić przejście przez tą kostkę? Czy ktoś może mi podrzucić jakiś link gdzie można zakupić takie piny? Może ktoś ma zdjęcie jak wyglądają te piny i może mi je wysłać na maila? Mój adres to: [email protected]

Ta samo pytanie mam odnośnie podłączenia czujnika deszczu/światła- tu z kolei połączenia przechodzą przez kostkę 17 pinową (też w okolicach słupka A) w kolorze ciemno brązowym. Czy ta kostka jest już w aucie i jakie piny będę potrzebował aby połączyć przewody w tej kostce?

Ostatnie pytanie dotyczy pinów które będę potrzebował do podłączenia przewodów w wyłączniku AUTO i MCE. Czy ktoś ma fotkę albo link do pinu nr 16 i 7 w wyłączniku AUTO? potrzebuje też pin do kostki 32-pinowej w MCE czy ktoś może mnie wesprzeć fotką lub linkiem ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem, to wydaje mnie się że do MCE są potrzebne następujące piny:

KONEKTOR PIN ZENSKI F063 0,2-0,5mm2 VW AUDI ME MQS (3653640335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ale organoleptycznie nie mogę tego potwierdzić- czysta teoria. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto już miał większe doświadczenie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem, to wydaje mnie się że do MCE są potrzebne następujące piny:

KONEKTOR PIN ZENSKI F063 0,2-0,5mm2 VW AUDI ME MQS (3653640335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ale organoleptycznie nie mogę tego potwierdzić- czysta teoria. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto już miał większe doświadczenie w tym temacie.

Ok, dzięki za info. W takim razie proszę o potwierdzenie czy ten konektor pasuje do MCE i informację o konektorach potrzebnych do kostek w słupku A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu kilka połączeń miedzy lusterkiem fotochrom a resztą instalacji przechodzi przez pomarańczową kostkę 17pin u dołu słupka A, i tu pojawia się pytanie czy ta kostka znajduje się już w aucie czy należy ją dokupić? Jeżeli należy dokupić to czy ktoś może podać mi numer tej kostki? Mam jeszcze pytanie dotyczące pinów które muszę dokupić aby zrobić przejście przez tą kostkę? Czy ktoś może mi podrzucić jakiś link gdzie można zakupić takie piny? Może ktoś ma zdjęcie jak wyglądają te piny i może mi je wysłać na maila? Mój adres to: [email protected]

Ta samo pytanie mam odnośnie podłączenia czujnika deszczu/światła- tu z kolei połączenia przechodzą przez kostkę 17 pinową (też w okolicach słupka A) w kolorze ciemno brązowym. Czy ta kostka jest już w aucie i jakie piny będę potrzebował aby połączyć przewody w tej kostce?

Ostatnie pytanie dotyczy pinów które będę potrzebował do podłączenia przewodów w wyłączniku AUTO i MCE. Czy ktoś ma fotkę albo link do pinu nr 16 i 7 w wyłączniku AUTO? potrzebuje też pin do kostki 32-pinowej w MCE czy ktoś może mnie wesprzeć fotką lub linkiem ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Wtyczka pomarańczowa powinna być, bo przez nią przechodzi większość połączeń z wiązki dachu, do wiązki wnetrza. To co będzie wpiete w panel od strony wiązdki dachu to część żeńska wtyczki i ma numer 8E0972585H i jest pomarańczowe, ale może też wystąpić w wersji niebieskiej i wtedy numer to 8E0972585D. To co idzie z wiązki wnetrza( czyli od strony MCE ), jeśli jest to będzie męskie i pomarańczowe i ma numer 8E0972575H. Jeśli nie będzie, to trzeba dokupić i wtedy dokupuje się niebieską 8E0972585D, bo H pomarańczowa została wycofana i zastąpiona niebieską. W cześci żeńskiej wtyczki są męskie piny, i są to albo albo najcieńsze druciki kwadratowe 0,63x063mm(000 979 012), albo płaskie styki ISO o szerokości 2,8mm(000 979 022 A) i 4,8mm(000 979 024). Nie mam przed oczami wtyczki, więc Ci nie powiem pod którym numerkiem styku kryją się jaki piny. To już musisz przetestować odkrywając plastikową osłonę słupka A, wypiąć wtyczkę i kombinowć.

W męskiej części wtyczki są oczywiście piny żeńskie odpowiadające wyżej wymienionym męskim. 0,63x0,63mm(000 979 008E), 2,8mm (000 979 021 E); 4,8mm(000 979 023 E).

Numery podane wyżej to numery kabelków. Jak zajrzysz do tego wątku, to możesz sobie spróbować dobrać same styki. Wszystkie informacje potrzebne do tego są w tym watku: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-schematy-ukladow-elektrycznych-zlacza-wiazki-piny-dane-151516/.

Jak już zobaczysz jedną kostkę, to będziesz wiedział co zrobić z pozostałymi. W zasadzie Audi stosuje tylko 5 rodzajów par pinów męsko-żeńskich. Druciki kwadratowe 0,63x0,63mm, płaskie o szer: 1,5mm;2,8mm;4,8mm, i bodajże 9,8 mm( ostatni nie potwierdzony). A lista w/w wątku, to głównie wariacje na temat: różne grubości przewodów( 0,22;0,35;0,5;0,75;1,0;2,5;4,0;6,0), pozłacane, z katowym podejściem etc. Trzeba organoleptycznie oglądać wtyczki i mierzyć otwory na piny, ale te od strony pina, a nie przewodu i wszystko będzie jasne. Powodzenia.

---------- Post dopisany at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ----------

Z tego co szukałem, to wydaje mnie się że do MCE są potrzebne następujące piny:

KONEKTOR PIN ZENSKI F063 0,2-0,5mm2 VW AUDI ME MQS (3653640335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ale organoleptycznie nie mogę tego potwierdzić- czysta teoria. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto już miał większe doświadczenie w tym temacie.

Nie tak szybko. W MCE występuje kilka rodzajów pinów w różnych wtyczkach. Zarówno pręciki, jak i płaskie o różnych szerokościach. Widać to wyrażnie na zdjęciu w poczatkowym poście, jak i na rysunkach nad rozpiską pinów. We wtyczce 32 pinowej będzie pasował, w pozostałych już nie. Skorzystaj z metody, którą opisałem Ci wyżej. Nic nie uczy lepiej, niż własnoręczne doświadczenie, a to akurat nie jest ani trudne, ani pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu kilka połączeń miedzy lusterkiem fotochrom a resztą instalacji przechodzi przez pomarańczową kostkę 17pin u dołu słupka A, i tu pojawia się pytanie czy ta kostka znajduje się już w aucie czy należy ją dokupić? Jeżeli należy dokupić to czy ktoś może podać mi numer tej kostki? Mam jeszcze pytanie dotyczące pinów które muszę dokupić aby zrobić przejście przez tą kostkę? Czy ktoś może mi podrzucić jakiś link gdzie można zakupić takie piny? Może ktoś ma zdjęcie jak wyglądają te piny i może mi je wysłać na maila? Mój adres to: [email protected]

Ta samo pytanie mam odnośnie podłączenia czujnika deszczu/światła- tu z kolei połączenia przechodzą przez kostkę 17 pinową (też w okolicach słupka A) w kolorze ciemno brązowym. Czy ta kostka jest już w aucie i jakie piny będę potrzebował aby połączyć przewody w tej kostce?

Ostatnie pytanie dotyczy pinów które będę potrzebował do podłączenia przewodów w wyłączniku AUTO i MCE. Czy ktoś ma fotkę albo link do pinu nr 16 i 7 w wyłączniku AUTO? potrzebuje też pin do kostki 32-pinowej w MCE czy ktoś może mnie wesprzeć fotką lub linkiem ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Wtyczka pomarańczowa powinna być, bo przez nią przechodzi większość połączeń z wiązki dachu, do wiązki wnetrza. To co będzie wpiete w panel od strony wiązdki dachu to część żeńska wtyczki i ma numer 8E0972585H i jest pomarańczowe, ale może też wystąpić w wersji niebieskiej i wtedy numer to 8E0972585D. To co idzie z wiązki wnetrza( czyli od strony MCE ), jeśli jest to będzie męskie i pomarańczowe i ma numer 8E0972575H. Jeśli nie będzie, to trzeba dokupić i wtedy dokupuje się niebieską 8E0972585D, bo H pomarańczowa została wycofana i zastąpiona niebieską. W cześci żeńskiej wtyczki są męskie piny, i są to albo albo najcieńsze druciki kwadratowe 0,63x063mm(000 979 012), albo płaskie styki ISO o szerokości 2,8mm(000 979 022 A) i 4,8mm(000 979 024). Nie mam przed oczami wtyczki, więc Ci nie powiem pod którym numerkiem styku kryją się jaki piny. To już musisz przetestować odkrywając plastikową osłonę słupka A, wypiąć wtyczkę i kombinowć.

W męskiej części wtyczki są oczywiście piny żeńskie odpowiadające wyżej wymienionym męskim. 0,63x0,63mm(000 979 008E), 2,8mm (000 979 021 E); 4,8mm(000 979 023 E).

Numery podane wyżej to numery kabelków. Jak zajrzysz do tego wątku, to możesz sobie spróbować dobrać same styki. Wszystkie informacje potrzebne do tego są w tym watku: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-schematy-ukladow-elektrycznych-zlacza-wiazki-piny-dane-151516/.

Jak już zobaczysz jedną kostkę, to będziesz wiedział co zrobić z pozostałymi. W zasadzie Audi stosuje tylko 5 rodzajów par pinów męsko-żeńskich. Druciki kwadratowe 0,63x0,63mm, płaskie o szer: 1,5mm;2,8mm;4,8mm, i bodajże 9,8 mm( ostatni nie potwierdzony). A lista w/w wątku, to głównie wariacje na temat: różne grubości przewodów( 0,22;0,35;0,5;0,75;1,0;2,5;4,0;6,0), pozłacane, z katowym podejściem etc. Trzeba organoleptycznie oglądać wtyczki i mierzyć otwory na piny, ale te od strony pina, a nie przewodu i wszystko będzie jasne. Powodzenia.

---------- Post dopisany at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ----------

Z tego co szukałem, to wydaje mnie się że do MCE są potrzebne następujące piny:

KONEKTOR PIN ZENSKI F063 0,2-0,5mm2 VW AUDI ME MQS (3653640335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ale organoleptycznie nie mogę tego potwierdzić- czysta teoria. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto już miał większe doświadczenie w tym temacie.

Nie tak szybko. W MCE występuje kilka rodzajów pinów w różnych wtyczkach. Zarówno pręciki, jak i płaskie o różnych szerokościach. Widać to wyrażnie na zdjęciu w poczatkowym poście, jak i na rysunkach nad rozpiską pinów. We wtyczce 32 pinowej będzie pasował, w pozostałych już nie. Skorzystaj z metody, którą opisałem Ci wyżej. Nic nie uczy lepiej, niż własnoręczne doświadczenie, a to akurat nie jest ani trudne, ani pracochłonne.

Dzięki za info, zwłaszcza o pinach -teraz powinienem sobie z tym bez problemu poradzić.

A wiesz może coś na temat wtyczki ciemno brązowej (17 pin też w na dole słupka A). Czy ona też powinna być czy już nie koniecznie? Według schematu przez nią powinny przechodzić przewody z czujnika deszczu do MCE i do skrzynki z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...