Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

mam przełącznik regulacji świateł, czy po zmianie na taki z regulacją świateł + clh podświetli całość? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam przełącznik regulacji świateł, czy po zmianie na taki z regulacją świateł + clh podświetli całość? :hi:

Nie, będzie trzeba podciągąć 1 przewód z oryginalnej wiązki do zasilenia iluminacji CLH :wink:

Chyba, że na tym samym kabelku są :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na tym samym kabelku sa iluminacje ale trzeba wpiac jeden pin 8 i polaczyc go z 4. Zobacz czy po tym zaswieca sie bo ja mialem kupiony CLH a w nim barkowalo diodek i rezystorow od CLH :/ dziwna sprawa ale tak bylo. Oczywsicie jeszcze pin 7 do aktywacji CLH pociagnac do MCE na pin 24 32 pinowej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer ma wtyczka do podlaczenia kostki w lusteru? Czy ktos ma do sprzedanai taka wtyczke lub cala wiazke?

8E0971833. Jedź do ASO. Powinna kosztować około 15-16 złotych. Do tego piny: jako kabelek naprawczy 000 979 009E ( 1 kabelek- 2piny) do kupienia w ASO AUDI/VW/Skoda po 13 PLN za labelek albo same piny bez kabelka do zaciśnięcia (bądź bardziej prymitywnie i druciarsko, ale też skutecznie do przylutowania) 61138366269 ( dla kabli 0,5-0,75 mm2) lub 61138366703 ( dla kabli 0,2-0,5 mm2) w ASO BMW :facepalm:w zestawach po 10 sztuk. Cena około 15 PLN za zestaw.

A propos to do Twórcy tego wątku. Tę informację wartoby było dopisać w przyklejonej na początku zawartości, przy rozpisce pinów od lusterka. :whistling:

Dzieki. I niech Bart-S podpina pod glowny:hi:

Chciałem tylko wnieść poprawkę. Zamówiłem w piątek wtyczkę do lusterka i cena wywoławcza w Poznaniu u Krotoskiego-Cichego była około 16.20 PLN brutto po rabacie. To prawda, że nie są najtańsi, ale mam ich po drodze do i z pracy a po duperelę nie mam czasu jeździć gdzie indziej. A co do tych pinów, to serdecznie koleżeństwo przepraszam, bo się walnąłem z rozpędu. Piny, o których pisałem wcześniej, że można kupić w BMW, to są męskie odpowiedniki, tych co potrzebujemy do lusterka, a te co nam są potrzebne, luzem występują pod numerem N90764701 i są normalnie dostępne w ASO AUDI/VW, koszt około 60 gr za sztukę. Wyżej w poście już poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !

czy moduł MCE z b6/b7 posiada możliwość ustawienia doświetlenia skrętów? zakrętów ;)?

domyślam się że może ktoś poruszał ten temat ale jak mam przejrzeć około 80str... :decayed:

a i czy ma ktoś na sprzedać moduł w wersji HIGH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. i takie szybkie pytanko

w jaki module o jakiej numercji można już ustawić DRL ? k? l ? czy j?

W B7 najwyższy to chyba N albo L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak mnie dzisiaj naszło sprawdzić jaki MCE ma seat exeo...

jak wiemy ostatnie modele wychodzą już LEDami więc powinien się zmienić również moduł...teoretycznie powinien pasować do naszych B6/B7

jak na razie, Etka pokazuje mi dla rocznika 2014 ten sam moduł co w poprzednich latach czyli 8E0 907 279 N.... rys 937-11

czy ktoś zastanawiał się na zmianą? czy było by to możliwe?

potrzebna by jeszcze była Elsa, ze schematami dla SEATa. ja nie mam więc na razie nie sprawdzę, może ktoś się zagłębi..kto ma schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 był już DRL także to normalne, chyba że masz na myśli ledowe lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak. LEDowe.

jak wejdziemy w oznaczenia kodów,

np taki..8SK....taillight assemblies with diodes(LED)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały problem :eusathink: mam szybe i lusterko z B7 w moim B6 ale lusterko się nie ściemnia w czym może być problem ??

wiem że czujnik nie bedzie działą i że jest błąd na fisie, ale samo lustro powinno się ściemniać czy tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak. LEDowe.

jak wejdziemy w oznaczenia kodów,

np taki..8SK....taillight assemblies with diodes(LED)

Pewnie w lampach są jakieś moduły do ledów i to wszystko bangla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak. LEDowe.

jak wejdziemy w oznaczenia kodów,

np taki..8SK....taillight assemblies with diodes(LED)

Ale w 8SK chodzi o tylne lampy wykonane w technice LED - nie pomyliło Ci się coś?

---------- Post dopisany at 01:16 ---------- Poprzedni post napisany at 01:15 ----------

mały problem :eusathink: mam szybe i lusterko z B7 w moim B6 ale lusterko się nie ściemnia w czym może być problem ??

wiem że czujnik nie bedzie działą i że jest błąd na fisie, ale samo lustro powinno się ściemniać czy tak ??

Może lusterko uwalone - sprawdź najpierw czy na zasilaniu jest 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały problem :eusathink: mam szybe i lusterko z B7 w moim B6 ale lusterko się nie ściemnia w czym może być problem ??

wiem że czujnik nie bedzie działą i że jest błąd na fisie, ale samo lustro powinno się ściemniać czy tak ??

Może lusterko uwalone - sprawdź najpierw czy na zasilaniu jest 12V.

no właśnie lusterko chodzi u kumpla w B7 a u mnie nie, mało tego jak podepne do mnie to świeci dioda zielona czyli napięcie do chodzi , jak zakryje czujnik na lusterku z przodu to podświetla się przycisk ( włącznik) lusterka na czerwono czyli przechodzi w stan działania fotochromu ale przy padaniu światła świeceniu latarką nie zciemnia się :eusathink::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o tym mowię. Skoro tylne lampy LEDowe, można podłączyć do MCE i nie będzie błędu to zastanawiam się czy pozostałe źródła światła jak np kierunkowskazy czy pozycyjne będzie można również zmienić, bez problemu, jaki daje oświetlenie tablicy rejestracyjnej w B7.

Muszę dzisiaj jeszcze poszukać kodów dla przednich świateł i bedziemy wiedzieć więcej

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie lusterko chodzi u kumpla w B7 a u mnie nie, mało tego jak podepne do mnie to świeci dioda zielona czyli napięcie do chodzi , jak zakryje czujnik na lusterku z przodu to podświetla się przycisk ( włącznik) lusterka na czerwono czyli przechodzi w stan działania fotochromu ale przy padaniu światła świeceniu latarką nie zciemnia się :eusathink::facepalm:

Bo kable w B6 i w B7 są inaczej umieszczone, w kostce. W B6 masz w kostce od lusterka informację z czujnika światła obsługującego MCE, w B7 jak wiadomo czujnik światła/deszczu jest osobno. Porównaj schematy i odpowiednio poprzepinaj, bo prawdopodobnie masz na którymś pinie podawane na lusterko napięcie i dlatego się nie ściemnia (i nie mówimy tu o zasilaniu lusterka, lecz funkcji rozjaśniania np przy wrzuceniu wstecznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jakie piny idą do kostki B MCE , jakiś nr pinu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jakie piny idą do kostki B MCE , jakiś nr pinu ?

idą dwa rodaje , mini iso i iso:wink: ile tego chcesz:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...