Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, zwłaszcza o pinach -teraz powinienem sobie z tym bez problemu poradzić.

A wiesz może coś na temat wtyczki ciemno brązowej (17 pin też w na dole słupka A). Czy ona też powinna być czy już nie koniecznie? Według schematu przez nią powinny przechodzić przewody z czujnika deszczu do MCE i do skrzynki z bezpiecznikami.

Może być. Sprawdź sobie tutaj: IFI ::. To jest ETKA online. Ma pewne braki, ale do ogólnego rozeznania zazwyczaj wystarczy. Po otwarciu klikasz na CarProg2. Potem wybierasz Audi, model, rocznik, potem dział elektryczny ( 9) i dalej szukasz "wiązka wnetrza strona lewa". Tam na pozycji 7 jest złaczka 17-pin ciemnobrązowa. Opis: "lącznik wiązka przewodów do reflektorów wiązka elektryczna dachu", ale na pozycji 8 jest również "wiązka przewodów do reflektorów", więc nie wiem, czy są dwie do reflektorów, czy tylko jest tak, ze jak masz czujnik deszczu to jego przewody idą do brązowej i przez nią idą też przewody reflektorów, a w przypadku braku czujnika deszczu reflektory idą przez czarną 8-kę. Bo do dachu jest też złączka pomarańczowa/niebieska z pozycji 13. Tu już musi Ci podpowiedzieć schemat z ELSY. O ile pamietam, to mówiłeś, że masz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak mam ELSE, do ETKI zaglądnąłem i faktycznie jest kostka 17 pinowa (ciemno brązowa)w tej wiązce i ma nr 7. Opisana jest jako kostka do reflektorów i wiązki dachu więc powinno to być to. Jak rozbiorę wszystko w przyszłym tygodniu to się okaże na żywo czy są zamontowane te kostki.

Jeszcze raz dzięki za pomoc :hi:

---------- Post dopisany at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

Właśnie sprawdziłem w samochodzie że obie te kostki 17pinowe (pomarańczowa i brązowa) są zamontowane więc sprawa będzie prosta, wystarczy wpiąć piny i będzie jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super że działasz. Ja przy okazji też się upewniłem że piny do MCE (oczywiście 32 pinowej kostki) mi podejdą:)))

Czyli te piny do których podałeś wcześniej link pasują do MCE kostka 32 pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super że działasz. Ja przy okazji też się upewniłem że piny do MCE (oczywiście 32 pinowej kostki) mi podejdą:)))

Czyli te piny do których podałeś wcześniej link pasują do MCE kostka 32 pin?

No dokładnie zresztą kolega wyżej napisał to samo:P

---------- Post dopisany at 12:11 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ----------

ja mam taki wyłącznik clh i drl 8E1 919 094 D 5PR. Do tego ori wyłącznik świateł bez funkcji auto i nie mam lusterka fotochromatycznego.

czyli zgodnie z tą rozpiską:

Rozpiska wiązki dla włącznika CLH:

Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy]

Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]

Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

mogę uruchomić u siebie CLH? czy nie będzie to działać? MCE mam odpowiedni w wersji HIGH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę uruchomić u siebie CLH? czy nie będzie to działać? MCE mam odpowiedni w wersji HIGH.

możesz uruchomić CLH ale jak nie masz czujnika zmierzchu to będzie działał zarówno w nocy jak i w dzień czyli za każdym razem po otwarciu lub zamknięciu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę uruchomić u siebie CLH? czy nie będzie to działać? MCE mam odpowiedni w wersji HIGH.

możesz uruchomić CLH ale jak nie masz czujnika zmierzchu to będzie działał zarówno w nocy jak i w dzień czyli za każdym razem po otwarciu lub zamknięciu auta będzie działał CLH

Chyba że sobie pokrętłem będziesz wyłączać. ..

memory five wladi i wszystko jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super, właśnie o to mi chodziło... bo będzie druga próba, oby tym razem się nie skończyło jak ostatnio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiecie dlaczego nie chcę mi przyuczyć VINu?

Wchodzę w 10, potem kanał 81 i wpisuje 46992 i daje TEST, daj SAVE i jest error :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiecie dlaczego nie chcę mi przyuczyć VINu?

Wchodzę w 10, potem kanał 81 i wpisuje 46992 i daje TEST, daj SAVE i jest error :whistling:

dajesz test i odczekujesz chwile a potem dopiero save:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:
Z literką B świeci na żółto:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:
Z literką B świeci na żółto:wink:

dziekuje:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:

Ja mam z literką D i mi AUTO Świeci na żółto. Jeśli świeci na czerwono to albo masz coś źle podłączone albo uszkodzoną diodę. Na czerwono podświetla się też jak nie jest ustawione na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:

Ja mam z literką D i mi AUTO Świeci na żółto. Jeśli świeci na czerwono to albo masz coś źle podłączone albo uszkodzoną diodę. Na czerwono podświetla się też jak nie jest ustawione na auto.

No właśnie coś kojarzę że dobrze prawisz:wink: może być uwalona żółta dioda ja tak mam z czerwoną od normalnego włączenia świateł że się przepaliła i nie świeci wogóle:kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, jak włącznik jest w pozycji AUTO w dzień to świeci tylko na zółto, jak w nocy na auto to świecą wszystkie ikonki. Jeżeli damy np. światła mijania, bądź postojówki to AUTO wtedy świeci na czerwono.

Jasne? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:

Ja mam z literką D i mi AUTO Świeci na żółto. Jeśli świeci na czerwono to albo masz coś źle podłączone albo uszkodzoną diodę. Na czerwono podświetla się też jak nie jest ustawione na auto.

to co moze byc zle podlaczone,caly przelacznik swieci na czerwono,dzien czy noc tylko jak wlacze halogeny to zapala sie zolta i zielona dioda:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze z jaka literka na koncu jest wylacznik swiatel z auto,tak aby auto swiecilo na zolto,zwykle na zielono,mam z D ale tam auto swieci na czerwono,dzieki za odp,,,:hi:

Ja mam z literką D i mi AUTO Świeci na żółto. Jeśli świeci na czerwono to albo masz coś źle podłączone albo uszkodzoną diodę. Na czerwono podświetla się też jak nie jest ustawione na auto.

to co moze byc zle podlaczone,caly przelacznik swieci na czerwono,dzien czy noc tylko jak wlacze halogeny to zapala sie zolta i zielona dioda:kwasny:

jeśli auto światła działają prawidłowo, to raczej dioda jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...