Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś jakie piny idą do kostki B MCE , jakiś nr pinu ?

To zależy co podłączasz (który pin) - są różne wersje pinu i dodatkowo różne wersje przekroju kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

orientuje się ktoś jakie piny idą do kostki B MCE , jakiś nr pinu ?

idą dwa rodaje , mini iso i iso:wink: ile tego chcesz:decayed:

no już na allegro kupiłem ale bede pamiętał jak bede coś robił na przyszłość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie upewnic,po zmianie przelacznika swiatel B na D,trzeba przepiac pin 11 do 13, bo nie swieca mi halogeny,tak?:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niedługo będę zakładał mce f i mam kilka pytań:decayed:

Światła biegu wstecznego - znajduje te dwa kable , przecinam lewy wsteczny daje do MCE B(23) pin 5 ,a prawy do MCE(23) pin 8, ale kable które idą od przodu samochodu tak?? a co tymi uciętymi które idą od lamp ?? mam je dać do pinu 15 kostki 17pin w słupku A??

Światła stopu -Środkowy stop ucinam w słupku A, ten kabelek który idzie od przodu daje do MCE B(23) pin 14, ten który idzie od tyłu mostkuje z dwoma pozostałymi i daje do MCE C32/15 tak ?? ale u mnie w 2001 z tego co czytałem lewy i prawy stop dzieli się w bagażniku tylko gdzie?? wiem ,że ktoś tu opisywał, ale nie mogę znaleźć.

Światła postojowe - tego w ogóle nie rozumiem i prosiłbym o wytłumaczenie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze stopem miałem jaja u siebie. Jak zdejmiesz oparcie od fotela z tyłu i wybebeszysz bagażnik to stojąc od strony bagażnika po lewej masz wiązkę przewodów. Musisz po prostu trafić który to jest i tyle. Nie jestem pewien, czy tam przypadkiem jeden nie jest od lewego albo prawego a resztę przewodów musisz pociągnąć jeszcze do stopów.

Z postojówkami nie ma problemu, bo przednie i tylne są w słupkach A po lewej i prawej stronie.

Wsteczny wrzucasz do MCE B5 i MCE B8 a to co zostało izolujesz.

Czego dokładnie nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avanta, czyli jak zdejme boczek to jakieś kable są, mam tam glosniczek od pdc i moduł. Czyli te dwa kable uciete od wstecznego które idą od lamp izoluje i zostawiam luzem? Mostkowac je trzeba? A co do tych pozycji w tej kostce 17pin to jak mam zrobić pozycję przód i tył?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyraźnie napisane jak to zrobić ;)

Przewody, które idą od lamp (bieg wsteczny) wpinasz w odpowiednie gniazda w MCE. Po prostu włącz wsteczny i przetnij te przewody i zobacz, które światło zgaśnie i po tym odpowiednio wepnij je do MCE a resztą zaizoluj.

Z pozycyjnymi ja się motałem i dzwoniłem do Dońka (w sumie to cały czas na telefonie wisiałem mu :polew:) ale doszedłem jak to ogarnąć.

Przednie musisz znaleźć w czerwonej kostce w słupku A po lewej i prawej stronie (kierowca/pasażer). Przednie i tylne pozycyjne są ze sobą zmostkowane więc musisz przeciąć odpowiedni przewód i sprawdzić miernikiem albo dać mu +12V i zobaczyć, czy to na pewno to światło o które Ci chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś schemat co zrobić żeby światła w nocy jak włącznik jest w trybie AUTO odpalały się dopiero po odpaleniu silnika a nie od razu jak się na zapłon przekręci? Miałem to, ale mi w śmieciach umknęło :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może dlaczego przy zmianie kodowania z 00101 na 00102 zapalaja mi się tylko pozycje a nie światła mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź masz w zwijaku...

To moduł LOW czyli światła nie idą poprzez MCE. Więc jak ma ci oświecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł LOW myślałem że przy zmianie kodowania z 1 na 2 bedą się zapalać światła po przekręceniu kluczyka w stacyjce czyli ten moduł tego nie obsługuje gdyż zapalają się tylko pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...