Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Diesel vs Benzyna


.i.KALI.i.

Jaki masz silnik w swoim Audi? (jak masz LPG zaznaczasz Benzyna)  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki masz silnik w swoim Audi? (jak masz LPG zaznaczasz Benzyna)



Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze 150 to najsłabsze 1.8t a najmocniejsze 1.9 wiec to nie ma sensu :cool1:

no wiadomo że jak inne silniki i moce to i auta trochę się od siebie różnią

ale bierzesz 2 takie same modele i porównujesz pojedynczo te parametry to jest 2:1 :kox:

tak że przy 1.8t i 1,9 150 koni takie same są moce wiec wygrywa tdi tak jak napisałem wcześniej :tongue4:

pozdro. i zielony niech zamknie i wywali bo to się nigdy nie skończy :decayed:

no ale własnie chodziło o porównanie 2 takich samych aut o tej samej mocy a to że jeden najsłabszy a drugi najmocniejszy w tej wersji silnikowej nie ma nic do rzeczy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier...olicie wsiadzcie sobie w 2.5tdi i 1.8T podobne motory jesli chodzi o moc i wtedy pogadamy, bo polowa smiga/la tylko benzyna lub dieslem wiec co tu gadac :decayed:

Nie wiem co sugerujesz ale 1.8T jest bardzo elastyczne i jedzie jak diesel, tzn ciagnie od dolu tylko ze dwa razy dluzej na kazdym biegu jak tylko potrzeba.

hahaha dobre zarty :kox:

1.8T nie jedzie do 4tys dopiero pozniej zaczyna

chyba na GT3071 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier...olicie wsiadzcie sobie w 2.5tdi i 1.8T podobne motory jesli chodzi o moc i wtedy pogadamy, bo polowa smiga/la tylko benzyna lub d

ieslem wiec co tu gadac :decayed:

Nie wiem co sugerujesz ale 1.8T jest bardzo elastyczne i jedzie jak diesel, tzn ciagnie od dolu tylko ze dwa razy dluzej na kazdym biegu jak tylko potrzeba.

hahaha dobre zarty :kox:

1.8T nie jedzie do 4tys dopiero pozniej zaczyna

chyba na GT3071 :decayed:

Ja pierdziele, wy nie potraficie prosto na ankiete odpowiedziec ?! zawsze beda takie porownania ze kurna....diesle to diesel, benz to benz....a wy sie bawicie w jakies porownania...wyluzujcie to tylko ankieta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: MAGIC87 14 Wrzesień 2010, 23:03

moze w 2000 roku szał robiło... co to jest 8,5 s do 100? gwizdanie

a ile twoje 1.6 ma do 100 naughty?

`7.9s :gwizdanie:

aa i te 8,5 to jeszcze jak ta benzynka trzyma serie po 10 latach :cool1:

tylko ze 150 to najsłabsze 1.8t a najmocniejsze 1.9 wiec to nie ma sensu cool1

było jeszcze mocniejsze 1.9

BPX montowany w seacie ibiza w roczniku 2005-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, wy nie potraficie prosto na ankiete odpowiedziec ?! zawsze beda takie porownania ze kurna....diesle to diesel, benz to benz....a wy sie bawicie w jakies porownania...wyluzujcie to tylko ankieta...

Oooooo. Własnie o to chodziło.

Ja nie pytam co lepsze... bo wiadomo, że benzyna, szczególnie mocna wymiata a diesel dusi się w swojej ciemnej chmurze

to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Bo byłby taki klekot, że radia byś nie słyszał :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Ponoć były takie pomysły .. ale jak na razie są dementowane przez BMW - zobaczymy. A tak przy okazji

Test oczywiście nie jest miarodajny ... no bo emeryt ściga się z wielokrotnym mistrzem F1 :wink4: ale gołym okiem widać że diesel bez problemu daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie potwierdzeniem jest wklejone dane przez @kowi87 na poprzedniej stronie. Wszystko jest na papierze. Dane silników bardzo podobne.

Przyspieszenie takie samo w benzynie jak w dieslu, elestyczność na korzyść diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie moze podobac w dieslu :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: Oprocz spalania przy przyjemnej mocy,nie widze plusow...

tyle,że mogę sobie jeździć dynamicznie takim autem na co dzień,a jak chcę pociągnąć sporą przyczepę,to zaczepiam i jadę.

Wtedy przydaje się moment diselka.

Spróbujcie podczepić 2,5tony do skoksowanego 1.8T i latać z tym cały dzień.

Turbo benzyny ponad 200KM są dla szaleńców.Sam się muszę pilnować w dieslach 100-160KM,żeby nie przeginać na drodze.

Zeby stać się posiadaczem mocnej turbo-benzyny musiał bym w pierw poddać się transfuzji i wymienić krew na benzynę.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany AJM po programie na 140KM i seryjny 1,8T

który komu bedzie na pupie siedział ?? :decayed:

jeżeli patrzeć na moc to nie powinno być dużej różnicy, kwestia kierowcy i odpowiedniego ruszenia, ale porównanie ciekawe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany AJM po programie na 140KM i seryjny 1,8T

który komu bedzie na pupie siedział ?? :decayed:

ja obstawiam że beda jechać praktycznie tak samo, moze przy większych prędkosciach bedzie na korzysć 1,8t ale nie ucieknie Ci co by nie robił :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment momentem,ale ta krótka jedyna w dieslach zabija.Myślę,ze do 60 benzyna da radę (zwłaszcza na jedynce),potem do jakiś 130 140 km\h diesel może wyjść na prowadzenie,a potem raczej benzyna gdyż aż iż mniej wajchować lewarkiem trzeba w benzynie niż w dieslu zawsze jakiś ułamek sekundy do przodu.Ot tak moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta krótka jedyna w dieslach zabija

za to wsteczny jest dosyć długi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diesla i mi wystarcz. Wg mnie diesel czy benzyna - kto co lubi obie opcje mają swoje minuy i plusy tego się nie da ukryć. Natomiast LPG - hmmmm nie dopuszczam tego do siebie.

A co do

,,to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? ''

wyniki Le mans z tego roku to pierwsze 3 miejsca uuuuwaga

1. Audi R15 TDI

2. Audi R15 TDI

3. Audi R15 TDI

http://www.lemans.org/en/courses/24h-chrono-en-direct-2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diesla i mi wystarcz. Wg mnie diesel czy benzyna - kto co lubi obie opcje mają swoje minuy i plusy tego się nie da ukryć. Natomiast LPG - hmmmm nie dopuszczam tego do siebie.

A co do

,,to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? ''

wyniki Le mans z tego roku to pierwsze 3 miejsca uuuuwaga

1. Audi R15 TDI

2. Audi R15 TDI

3. Audi R15 TDI

http://www.lemans.org/en/courses/24h-chrono-en-direct-2010.html

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diesla i mi wystarcz. Wg mnie diesel czy benzyna - kto co lubi obie opcje mają swoje minuy i plusy tego się nie da ukryć. Natomiast LPG - hmmmm nie dopuszczam tego do siebie.

A co do

,,to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? ''

wyniki Le mans z tego roku to pierwsze 3 miejsca uuuuwaga

1. Audi R15 TDI

2. Audi R15 TDI

3. Audi R15 TDI

http://www.lemans.org/en/courses/24h-chrono-en-direct-2010.html

:decayed:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diesla i mi wystarcz. Wg mnie diesel czy benzyna - kto co lubi obie opcje mają swoje minuy i plusy tego się nie da ukryć. Natomiast LPG - hmmmm nie dopuszczam tego do siebie.

A co do

,,to jak dizle sa takie wyścigowe to czemu nie montuja ich do S4 , RS4 , M3 , M5 ???? ''

wyniki Le mans z tego roku to pierwsze 3 miejsca uuuuwaga

1. Audi R15 TDI

2. Audi R15 TDI

3. Audi R15 TDI

http://www.lemans.org/en/courses/24h-chrono-en-direct-2010.html

:decayed:

:decayed:

:decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...