Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Diesel vs Benzyna


.i.KALI.i.

Jaki masz silnik w swoim Audi? (jak masz LPG zaznaczasz Benzyna)  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki masz silnik w swoim Audi? (jak masz LPG zaznaczasz Benzyna)



Rekomendowane odpowiedzi

Ja tankowałem audi 2.0 benzyna, średnio co trzy lub 4 dni, za 100zł. W miesiącu wydawałem na paliwo około 900zł.

Mój kolega miesięcznie robi mniej więcej tyle kilometrów co Ja, z tym że on ma forda focusa 1.9 TDI, on miesięcznie wydaje 450 zł na ON.

Choć nie przepadam za Dieslami (sam nie wiem dlaczego :> ), to chyba się skuszę właśnie na taki silnik, ze względu na oszczędność i tylko dlatego.

Na trasie owszem, benzyna nie jest zła, spalanie około 6,5 - 7 L. Ale w mieście 10 zawsze weźmie. To jest zbyt duży skok z 7L na trasie na 10 w mieście, a w dieslu takiej rozbieżności nie zauważyłem, jak 1.9 tdi wciągnął 6 na trasie, to nie wiele więcej w mieście, bo 7 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T nie moge sie doczekac kiedy zaworek blow off zamocuje i jakis dobry przelot z wydechem

załóż Tipa z kwasu + stożek ITG , nie bedziesz misiał montować Blowoffa , a psyczeć bedzie ze az miło :good: a jeszcze tym samym odetkasz dojscie powietrza do turbo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że benzyna jedzie, takie 1.8T 150KM ? A co diesel 1.9 131 KM z chipem na 170KM i 380Nm nie jedzie ?

Rwie aż miło. Do tego spalanie max. 6.5 L i bezawaryjny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co diesel 1.9 131 KM z chipem na 170KM i 380Nm nie jedzie ?

Rwie aż miło. Do tego spalanie max. 6.5 L i bezawaryjny silnik.

Tak tylko ze świateł będziesz się szarpał z biegami i gdy będziesz myślał o czwórce to ja będe kończył dwójke i będe i tak przed Tobą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co diesel 1.9 131 KM z chipem na 170KM i 380Nm nie jedzie ?

Rwie aż miło. Do tego spalanie max. 6.5 L i bezawaryjny silnik.

Tak tylko ze świateł będziesz się szarpał z biegami i gdy będziesz myślał o czwórce to ja będe kończył dwójke i będe i tak przed Tobą :decayed:

:polew: Chyba Ty po przesiadce na diesla, bo ktoś kto jeździ na codzień dieslem spokojnie to szarpanie ogarnia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co diesel 1.9 131 KM z chipem na 170KM i 380Nm nie jedzie ?

Rwie aż miło. Do tego spalanie max. 6.5 L i bezawaryjny silnik.

Tak tylko ze świateł będziesz się szarpał z biegami i gdy będziesz myślał o czwórce to ja będe kończył dwójke i będe i tak przed Tobą :decayed:

Może niewiele przedemną za to nadrobie to w trasie jak wrzuce 6-bieg a Ty staniesz tankować :naughty:

Diesel to długodystansowiec a nie sprinter. Ja na 1 baku przejade pół Polski, całe Niemcy i dojade do Amsterdamu.

Benzyna jest fajna ale tylko do pierwszego zjazdu na CPN. A zmiana biegów to sama przyjemność, jakbym nie lubił zmieniać to był kupił automat. Zresztą mamy też w domu 3.0 V6 w automacie, jeździ fajnie ale ja bym sie nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam diesla benzynę i lpg i muszę przyznać że każde ma swoje plusy, mnie osobiście po mieście znacznie lepiej jeździ się dieslem wysoki moment przy niskich obrotach, co do ekonomi to nie jest to już taka przepaść jak kiedyś, niestety rozwój technologiczny benzyniaków jest kopiowaniem rozwiązań z diesli .. a jednostki V6 V8 moi drodzy to niedługo będzie nisza rynkowa technologia idzie w kierunku małolitrażowych turbo benzyniaków na które będziecie niedługo psioczyli jak na diesle obecnie. Dźwięk silnika .. na cóż w benzynce jest przyjemniejszy ale diesel razi już w zasadzie wyłącznie na wolnych obrotach.

Te jednostki są obecnie na tyle porównywalne że dyskusja jest bezcelowa ... w końcu mamy obecnie ekonomiczne benzyniaki i turbodiesle które na 1/4 mili robią czasy lepsze od benzyniaków ...

fajny rozsądny moim zdaniem artykuł poniżej.

http://www.motofakty.pl/artykul/benzynowy_czy_diesel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że benzyna jedzie, takie 1.8T 150KM ? A co diesel 1.9 131 KM z chipem na 170KM i 380Nm nie jedzie ?

Rwie aż miło. Do tego spalanie max. 6.5 L i bezawaryjny silnik.

my tu mowimy ze taki 1.8T jedzie bez chipa :decayed: a Ty wyskakujesz z 1.9 po chipie, spoko to tak samo jak powiedziec 1.8T z chipem kontra 1.9 z chipem to jest porownanie a nie seryjny z chipowanym :polew: nie robmy z dobrej stajni obory :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że powstała konkretna dyskusja. Dzięki, ze jest ona kulturalna i nie przekrzykujecie się co lepsze tylko w miare rzeczowo.

A ja chciałem tylko sprawdzić ile jakich silników jest na forum, nie to co kto chce itd. Tylko i le faktycznie czego jest.

Co do mojej opini na ten temat to jak widać z resztą po moim podpisie zdecydowanie nie trawię diesli. Dym, klekot, krótkie biegi. Miałem jednego diesla w życiu (A3 1.9 TDI) i nigdy więcej. Fakt, że plusme jest napewno zasięg na baku ale mnie osobiście to nie przekonuje do diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik ma swoje wady i zalety nie ma c**ja zeby tak nie było.[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 10:36_________________________________________________jeden lubi za***rdalac a drugi lubi ekonomie i ch***j tak juz jest drodzy parafianie i nikt tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że powstała konkretna dyskusja. Dzięki, ze jest ona kulturalna i nie przekrzykujecie się co lepsze tylko w miare rzeczowo.

A ja chciałem tylko sprawdzić ile jakich silników jest na forum, nie to co kto chce itd. Tylko i le faktycznie czego jest.

Co do mojej opini na ten temat to jak widać z resztą po moim podpisie zdecydowanie nie trawię diesli. Dym, klekot, krótkie biegi. Miałem jednego diesla w życiu (A3 1.9 TDI) i nigdy więcej. Fakt, że plusme jest napewno zasięg na baku ale mnie osobiście to nie przekonuje do diesla.

między nowym 1,8 TB a 1,8TDi nie będzie aż takiej porażającej różnicy osiągach, chodzi tylko o ten klekot i drgania są większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nie to zebym ja mial cos do diesli bo sam smigam w polsce 2.5łka wiec mam jakies porownanie ale chce tylko by ludzie zauwazyli ze tak na prawde silniki benzynowe tez daja frajde, wiadomo portfel boli, ale jak w polsce zaczna sie godne zarobki to zobaczycie ze duzo benzyn nagle zacznie smigac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nie to zebym ja mial cos do diesli bo sam smigam w polsce 2.5łka wiec mam jakies porownanie ale chce tylko by ludzie zauwazyli ze tak na prawde silniki benzynowe tez daja frajde, wiadomo portfel boli, ale jak w polsce zaczna sie godne zarobki to zobaczycie ze duzo benzyn nagle zacznie smigac :decayed:

Co do tego to zobacz jak wygląda rynek Europejski gdzie z małymi wyjątkami zarabia się całkiem nieźle. Dotychczas udział diesli w sprzedaży to było kilkanaście procent w porównaniu do benzynki .. obecnie jest pół na pół.

Każdy silnik ma swoje wady i zalety nie ma c**ja zeby tak nie było.[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 10:36_________________________________________________jeden lubi za***rdalac a drugi lubi ekonomie i ch***j tak juz jest drodzy parafianie i nikt tego nie zmieni.

True, tylko dieselkiem tez można za***rdalać,

:polew::tongue4:

sporym minusem jest to że trzeba się namachać biegami ale z drugiej strony w trasie na piątce można bez redukcji spokojnie zamiatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu można powiedzieć że on KOPCI ! :polew: :polew: :polew: :polew: fajnie klekocze.. lepiej niż ursus :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze klekocze tak że aż cały się trzęsie, ale pewnie tłoki tam konkretne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...