Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co to jest Cletronic? Jakie zabezpieczenie?


tadziktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim Audi sprowadzonym z Francji na szybach mam napisane czerwonymi literami Cletronic. Co to oznacza? Ktoś może o tym słyszał? Wydaje mi się, że to rodzaj jakiegoś zabezpieczenia. Pozdro.

Proszę o pomysł na skuteczne (nie za drogie :-) ) zabezpieczenie auta. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zna troche niemiecki i pomoże mi? Byłbym wdzięczny. Czy to chodzi o zwykły immobiliser? Czy to jest jakiś inny? Czy poprostu Audi tak nazywa swój system zabezpieczeń. Ps. Powiedzcie jakie warto zabezpieczenie zamontować do samochodu? Bo alarm chyba to straszak dla zwykłych złodziejaszków. Chodzi mi o solidne zabezpieczenie. Immobiliser w Audi jest dobrym? Nie znam się na tym. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz - alarm obowiązkowy ale zwyczajny bez wodotrysków ma odstraszać gówniarzy. Do tego zabezpieczenie mechaniczne - blokada skrzyni biegów, i zabezpieczenie(a) tzw. samoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak immobilaizer w audi jest dobry ale latwo go zlamac poprostu podpinajac sie do samochodu do wtyku obd 2 . polecam alarm anakonda ja dalem do warszatatu i w 1 dzien mi zamontowali dalem za 400 zl i dostalem 2 piloty jest to pelen alarm czujki w srodku czujnik otwrcia maski odpiecia akumulatora bagaznika dzrwi itp czujnik wstrazsowy oraz ukryty w;lacznik odciecia zaplonu czasem sam sie gubie jak go znalezc a co dopiero zlodziej akurat fachowiec tak ukryl ze jest wcale niewidoczny i ledwie wyczuwalny poniewaz jest w ....

Nie pisz gdzie masz wyłącznik zapłonu!!

Nie zastosowałeś ani jednego znaku interpunkcji, ciężko to czytać

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem 2 piloty

W przypadku kiedy mamy oryginalne piloty w kluczyku do otwierania radiowego najlepiej poszukać takiego alarmu gdzie zostaną wykorzystane bo na cholerę dodatkowe nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Gdzie taki wyłącznik zapłonu może być np. zamontowany? Wiele o tym słyszałem ale nigdy nie dowiedziałem się gdzie go montują... Ile takie coś mniej więcej by kosztowało? Zakładać w ogóle alarm? Przecież jak mają ukraść auto to i tak alarm nie pomoże, chyba, że jakiś za kilka tysiaków z GPS-em.... Wiem.... Zamontuję kszesło elektryczne (fotel) :polew: Ale istnieje prawdopodobieństwo, że mnie też popieści, gdy coś sfiksuje.... :disgust:

Nie wie. Tak serio - alarm to drobnych złodziejaszków też nie odstraszy, jeśli taki d...ek będzie chciał pożyczyć sobie ode mnie emblemat audi, klameczke, lustereko, czy cokolwiek innego... Gdyby chciał uruchomić go i sobie przejażdzkę urządzić po pijanemu, to też pewnie nie ma szans bez jakiegoś specjalnego sprzętu... Więc nie wiem po co ten alarm. Zostaje chyba tylko ukryty włącznik... Chyba, że ktoś ma jakiś inny dobry pomysł.

No dalej chłopaki!!!!! Pomóżcie!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem ile w tym prawdy, ale :audi: ma tak skonstruowaną elektryke, że alarmy na dobrego złodzieja nic nie dadzą. Podobno jest sposób, że kiedy cewke podepnie sie do "-" w akumulatorze to zabezpieczenia szlak trafia :shocked: . Najlepiej jest założyć blokade skrzyni biegów i tak parkować by lawetą nie podjechali od przodu. Mam kumpla co mu A6 zwineli sprzed domu, miał zamknietą brame na kłudke. Auto miało alarmy itp. a jak rano wstał to brama otwarta a po :audi: tylko ślady na trawie zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak przejazdzki sobie niezrobi poniewaz jezeli nienacisnie przycisku to niepojedzie bo zgasi sie samochod i bedzie wyc. Jezeli chodfzi o znaczek czy co moj kolega dzisiaj nacisnal lekko m aske no i dal sygnal ostrzegawczy - 3 pikniecia jezeli ktos chce niech pisze do mnie to przez gg wysle mu odbitki od ksiazeczki od alarmu tam jest wszystko napisane to jest jakies 10 stron. A jezeli chodzi o o twarcie maski to jest czujnik, jezeli sie otworzy to wyje. [br]Dopisany: 23 Wrzesień 2007, 00:43 _________________________________________________a co do odciecia zaplonu to montuja tak zeby niebylo ich widac kumpel mial pod kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ukrywać to w głupich miejscach? Np. Osłona przeciwsłoneczna? Popielniczka lub nawet podpiąć pod pokrętło od zegara żeby po wciśnięciu odpalało... złodzieje czasem są zbyt tępi... a chyba jeden z lepszych pomysłów to na regulacje lusterek! pozycja lewa lub prawa i zapłon dopiero :P Może to i głupie ale ktoś może z tego robić użytek.

Najgłupsze miejsce jakie widziałem to przycisk obok stacyjki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesoly1601 ja wiem czy taki głupi pomysł? :>

Miejsce takie, że pewnie taki k... nie wpadnie na to, że ktoś był taki głupi i tam go umieści.... He He... Ten będzie szukał gdzieś pod siedzeniem, kierownicą, a tu... Niespodzianka. Przycisk był... Koło stacyjki!!!!! :polew:

A tak serio... To ja już nie wiem. Szkoda mi kasy na alarm, bo wiem, że nie uratuje to przed... No wiadomo czym. Na wyjący alarm dzisiaj już nikt uwagi nie zwraca. Włączają się bez powodu, chcociażby przy wietrze... Ludzie już olewają to. A usłyszyć to i tak nie usłysze w domu, bo te cholerne PCV nie pozwalają :D

Ps. Łatwo jest przenieść w inne miejsce dzwigienkę klapy silnika? Gdyby uniemożliwić otwarcie klapy, założyć taki włącznik + jakaś blokada skrzyni biegów "Nidźwiadek" to może by wystarczyło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na złodziei nie ma mocnych jak będą chcieli zwinąć auto to i tak to zrobią. Ostatnio z kumplem mieliśmy taką przygodę: wychodzimy z pracy godzinna ok 22 wsiedliśmy do niego do auta(Audi A6) zabezpieczone jak cholera. Odpalił auto przejechaliśmy kilkaset metrów i dopiero kapnął się że nie ma radia. Auto nie uszkodzone zamknięte!!! :), kostki ładnie odpięte nic nie wyrwane nie porysowane, i jak to się mogło stać?? To jest dopiero fachura pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa zaczyna odbiegać od tematu.

Zamykam, będzie ktoś chciał napisać o Cletronic-u to pisać do moda o odblokowanie.

Tematy o zabezpieczeniach już były i tam kontynuować dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...