Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

Dell ma SATA 1,5 TB

co do aplikacji, to np. mam Outlooka 2007 z pakietu Enterprice, ponad 4000 maili z załącznikami i często się wiesza i łączy z serwerem w celu odzyskania i mnie to wkwia na maxa

jak kupię to i tak będę testował na 8GB ramu

Vario, Outlook jest jeden ... bez względu czy masz wersję Enterprise czy nie ...

ewentualnie mogłoby mieć jakieś znaczenie jakby firma miała np MS Exchange Server Enterprise lub np wbudowany w SBS

skonfiguruj sobie plik pst w wersji offline, może coś będzie lepiej

SATA ok ..

ale rozmiar nie ma znaczenia w kwestii wydajności .. a przede wszystkim cache i prędkość obrotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

wezmę jednak tego DELL'a

8GB ramu to nie aż tak dużo, i tak do 16 rozszerzę, muszę mieć szybkiego kompa bo kilka aplikacji na raz mam otwartych i nie może mi zamulać, w obecnym Lenovo mam 4GB ramu i wodotrysków nie ma

Bartek

chcesz windows 7 64bity rozumiem? na 32 bitowym nie ma sensu powyzej 4 GB wrzucac.

a zamiast outlooka proponuje mozille thunderbirda, nic nie muli bez wzgledu na liczbe maili.

no i tak jak Karol pisal SSD bedzie wymiatac. tyle ze w tedy warto miec w laptopie bay na drugi HDD SATA o duzej pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dużych plików z mailami .. to The Bat! .. mam skrzynkę z mailami ok 25GB . z czego same wysłane mają ponad 10GB

MS Outlook 2003 już z powyżej 8GB wymięka w kwestii wydajności, ale zwykle stabilnie ciągnie.

Outlook Express to ma problemy z plikami dbx powyżej 2GB .. czyli trzeba drobić pliki i tworzyć katalogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w Outlooku mam segregację na foldery ale wysłanych już nie posegregujesz

jak będę miał nowego kompa to sprawdzę Bata, jeszcze nie wiem jak wyeksportować maile z Outlooka :mysli:

na razie mam problemy z dostawcą netu, płacę za 100 Mb a mam 1 do 20 a czasami dobija do 30, jutro przyjdzie technik i ciekawe co wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w Outlooku mam segregację na foldery ale wysłanych już nie posegregujesz

jak będę miał nowego kompa to sprawdzę Bata, jeszcze nie wiem jak wyeksportować maile z Outlooka :mysli:

na razie mam problemy z dostawcą netu, płacę za 100 Mb a mam 1 do 20 a czasami dobija do 30, jutro przyjdzie technik i ciekawe co wymyśli

MS Outlook a Outlook Express to dwa różne programu i to OE ma problemy z plikami dbx

MS Outlook ma tylko jeden duży plik pst, ewentualnie może mieć archiwalne pliki ost .. też duże

MS Outlook wrzuca maile do wielkiego wora, jak coś usuwasz to i tak wór sie nie zmniejsza dopóki nie zrobisz KOMPAKTOWANIA FOLDERÓW

Jeżeli usuwasz dużo maili (łącznie z folderu DELETED) to należy czasem zrobić kompaktowanie ... zmniejszy sie plik pst a tym samym Outlook go szybciej wczyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wtrące do dyskusji... potwierdzę słowa Karola... przydało by się jeszcze wrzucić SSD. Ostatnio właśnie robiłem taką maszynę + dodatkowe 8GB. Klient dziękował po godzinie jak go dostał, że jest za***isty...

Bartku, dałbyś SSD i byś miał go jako dysk główny a do danych miałbyś drugi dysk 750GB, który tam jest... wyciągnięty dysk można wrzucić w kieszeń i masz jezscze dysk przenośny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez chwile miałem wrażenie że to jakies forum komputerowe :kox:

a nie? :mysli:

sam już nie wiem :gwizdanie:

mnie tam wszystko jedno :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś? przy prędkości 100 Mb/s ile powinno trwać ściąganie w Kb/s ? jak to się przelicza Kbity i Kbytes, coś się razy 8 mnoży, z testu wynika, że download mam ok 38 KB/s a ile powinno być przy deklarowanym łączu 100 Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek :hi:[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 08:26_________________________________________________

drosdek ile kosztuje takie SSD i czy będzie można bez problemu wrzucić do tego DELLa? jaka pojemość? co z systemem preinstalowanym ?

Bartasie ja kupilem ssd 64gb w zupelnosci starcza do zainstalowania na nim systemu, smigal naprade niezle. niestety padl mi laptok i musialem kupic nowy a ten ma tylko jeden port do dysku twardego wiec lipa , nie moge podpiac tego ssd. ale jak by on ciebie interesowal moge odsprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek

pomoże ktoś? przy prędkości 100 Mb/s ile powinno trwać ściąganie w Kb/s ? jak to się przelicza Kbity i Kbytes, coś się razy 8 mnoży, z testu wynika, że download mam ok 38 KB/s a ile powinno być przy deklarowanym łączu 100 Mb/s

1 B = 8 b

1 K = 1024

1M = 1024 K

ale uwaga na małe "k" 1k = 1000

transfer powinien byc na poz 12,5 MB/s czyli 12800 KB/s. Łcze masz synchroniczne czy asynchroniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...