Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wątpię żeby olej miał wpływ na chrobotanie w miejscu puchy filtra powietrza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk pojawił się ok 1000km po wymianie płynów, filtrów i rozrządu, które to zrobiłem od razu po kupnie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie dojdzie, ale coś z tą wymianą musi być na rzeczy, tyle, że u mnie w ciągu miesiąca była robiona kompleksówka tj klocki, tarcze, też czyszczony EGR i przejście z Castrola na Mobil :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam EGR albo jakis element dolotu bo to dwie rzeczy ktorych jeszcze nie sprawdzilem :wallbash: Nie wiem czy u was tez taki dzwiek wystepuje w trakcie jazdy na zimnym silniku na 2 i 3 czasami na 4 przy okolo 1,8 - 2,2 tys obr/min . U mnie slychac po stronie pasazera pochodna tego dzwieku cos takiego jak na filmiku ale slabszy i jednostajny. To jakas masakra. Czuje ze to pier**la.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chyba nikt do tego nie dojdzie , umnie tez po wymianie oleju ten dzwiek sie ukazal. po wymianie EGR ucichl ale nie do konca. Ma ktos auto na forum od nowosci? i czy ten dzwiek tez ktos uslyszal po np. 170tys km chodzi mi o 100% ORGINALNY PRZEBIEG : bo mi sie wydaje ze ta przypadlosc maja auta z duzymi przebiegami ze ten dzwiek sie ujawnia jak ma ktos nalatane ze 300 tys km wzwyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest nakręcone 290tkm, przejechałem się z mechanikiem i wstępnie zdiagnozował jako zawór upustowy a przyczyna, dopiero bedzie grzebał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie powinno, niestety podkusilo mnie zeby dac zonie pojezdzic i takie rzeczy sie dzieja kiedy wyhamowujac bez wcisniecia sprzegla redukuje sie z 5 na 4 (zamiast 2) przy niespelna 30km/h. :wallbash: Jak o tym pisze to mnie trzesie ze zlosci. Sprzeglo bylo juz i tak dosc mocno wywalone wiec luz, a na wymiane dwumasu zdecydowalem sie przy okazji (choc mechanior mowil ze tez juz jest w nienajlepszym stanie). Balem sie ze jak tego nie zrobie to znajac moje szczescie bede musial za pare tys km znowu wyciagac skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest nakręcone 290tkm, przejechałem się z mechanikiem i wstępnie zdiagnozował jako zawór upustowy a przyczyna, dopiero bedzie grzebał

ja bym zmienił ten "zawór upustowy" albo jeszcze lepiej mechanika.....

Jako ciekawostkę powiem że mnie ostatnio mechanik lekko :rant: za Motula.... "bardzo dobre oleje ale do sportu i motocykli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem że mnie ostatnio mechanik lekko :rant: za Motula.... "bardzo dobre oleje ale do sportu i motocykli"

ja bym zmienił ten "olej" albo jeszcze lepiej mechanika..... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy z tym EGR coś jest na rzeczy niech sie wypowie osoba co go osunęła ciekawe czy występuje to cholerstwo dodam że u mnie delikatnie puszcza oliwę tymi dziurkami przy grzybku może ma to jakiś wpływ :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw finału tego problemu bo tez dreczy mnie ten dźwięk , może to być związane z wibracjami w przedziale 1700-2100obr/min pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MIECZ81

Gdzieś na forach nalazłem coś takiego, co koledzy na to, chyba to było sprawdzane?

Odp: Dziwne dźwięki z turbo ….

Witam kolegów ponownie już po za biegu. turbo przeczyszczone ale główną przyczyną dzwięków było uszkodzona gruszka podciśnieniowa przy turbinie co powodowało nie do mykanie sie łopatek które wpadały w rezonans i stąd sie brał ten dźwięk

ogólnie zamkłem sie w kwocie 600 zł ( 400zł ro bota i 200 gruszka)

pozdrawiam.

Zapisane

Pozdrawiam wszystkich użytkowników 4-ech kółek w szczególności miłośników TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ze to brzmi sensownie zastanawia mnie tylko jak to polaczyc z okolicznosciami w jakich zaczely wystepowac u nas te dzwieki czyli wymiana oleju, filtrow i czasami sprzegla i dwumasu. Z opisu wynika tez ze jesli to lopatki turbiny wydaja taki dzwiek to powinnismy sie bac bo rezonans w ktory moglyby wpadac w dluzszej perspektywie moze sie skonczyc sporym luzem a w konsekwencji uszkodzeniem "turbawy" i kto wie czego jeszcze.

Pytanie do wszystkich uczestniczacych w tym watku - koledzy ilu z was tuz przed pojawieniem sie tych dzwiekow wymienialo filtr powietrza ? pytam bo wczoraj zrobilem eksperyment - otworzylem puche z filtrem i troszke pogazowalem dzwiek byl bardzo wyraznie slyszalny. Szukam wiec dalej zaczynajac od przeplywomierza i dalej rurka po rurce zobaczymy gdzie mnie to zaprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem że mnie ostatnio mechanik lekko :rant: za Motula.... "bardzo dobre oleje ale do sportu i motocykli"

ja bym zmienił ten "olej" albo jeszcze lepiej mechanika..... :>

Nie proponuję nikomu zmieniać oleju, ale pewne jest że ja olej w silniku mam, a Ty zawór upustowy masz???

Jeśli (MECHANIK!?) tak mówi to:

a) jest cymbałem - Run, Forest, Run !

B) jest oszustem - Run, Forest, Run !

c) pomylił się - Run, Forest, Run !

d) masz inne auto niż w profilu

*niepotrzebne skreślić :>

AMEN :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem że mnie ostatnio mechanik lekko :rant: za Motula.... "bardzo dobre oleje ale do sportu i motocykli"

ja bym zmienił ten "olej" albo jeszcze lepiej mechanika..... :>

Nie proponuję nikomu zmieniać oleju, ale pewne jest że ja olej w silniku mam, a Ty zawór upustowy masz???

Jeśli (MECHANIK!?) tak mówi to:

a) jest cymbałem - Run, Forest, Run !

B) jest oszustem - Run, Forest, Run !

c) pomylił się - Run, Forest, Run !

d) masz inne auto niż w profilu

*niepotrzebne skreślić :>

AMEN :hi:

:good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...