Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ocynk AUDI


andy_sky

Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda że AUDI cięło koszta i dach i słupki w moim modelu sę nieocynkowane :wallbash:

raczej nie, sprawdź czy nie masz wspawanego dachu z innego auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 jest dobrze zabezpieczone w całości na pewno dach i słupki tez są zabezpieczone, ale to jednak juz nie to co było w b4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem występuje w A6 Avant, na dachu robią się bąble. Znajomego A6 - sam sprowadzał, sprawdzana czujnikami lakieru itd. pewne autko, po kilku latach w Polsce dostała bąbli, także nie zawsze "prawda jest brutalna". Nie ma co cwaniakować "bo mi jeszcze nie wyskoczyło nic"... Audi nie jest idealne... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta,

A4 ma dach nieocynkowany, cała reszta jest ocynkowana (łącznie ze słupkami). Nie chciało mi się w to wierzyć, ale potwierdził to znajomy rzeczoznawca.

W związku z tym warstwa lakieru na dachu jest grubsza aniżeli na innych elementach...

A temat dachu będę przerabiał bo pojawiły mi się pęcherzyki nad przednią szybą w okolicach uszczelki.

Grubość lakieru sprawdzana miernikiem elektronicznym i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem występuje w A6 Avant, na dachu robią się bąble. Znajomego A6 - sam sprowadzał, sprawdzana czujnikami lakieru itd. pewne autko, po kilku latach w Polsce dostała bąbli, także nie zawsze "prawda jest brutalna". Nie ma co cwaniakować "bo mi jeszcze nie wyskoczyło nic"... Audi nie jest idealne... ;]

podobna sytuacja u mojego kumpla czym nowsze tym wieksze gówno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie porównaj sobie blachę z modelu b5 a b6. w b5 blacha była dużo grubsza i nie było mowy o żadnym pęcherzyku i tam to wiedziałem ze mam ocynk a tu w b6 blaszka taka że paluszkiem bym wgiął drzwi do środka a na progu już 3 malutkie pęcherzyki-szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 mam bardzo słaby punkt w postaci dolnych bocznych listw z jakiegos sztucznego tworzywa z wtopionym elementem metalowym, który po kilku latach użytkowania rdzewieje w tej listwie i powoduje rdzewienie dolnych partii ładnie ocynkowanych i wydawałoby sie zabezpieczonych drzwi.

Wkurza mnie to niemiłosiernie, bo na całym nawoziu nie mam śladów korozji a spod tych listw bocznch wyłażą burchle. Idiotyczny pomysł z tymi listwami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później audi wyciągneło wnioski i te listwy są już bez metalowej wkładki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem montowane u siebie te z metalem. Koszt kompletu nowych listw to około 400 zł, jeśli sie dobrze orientuję + spinki i regeneracja miejscowa lakieru. Całkiem kosztowna pomyłka konstruktorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu napisał, że prawda jest brutalna ... otóż nie zawsze. B5 z 1998 roku i na dachu pod relingami jest rdza ... a dach nie "był wspawany z innego auta" ponieważ sam osobiście przy lakierniku mierzyłem miernikiem lakieru ... wszystkie szyby ten sam rok nadwozie w pełni symetryczne też mierzone przyrządem .. więc o dzwonie czy dachu nie ma mowy :)

I jaka przyczyna ? wychodzą burchle na około 3-4 cm długości w miejscu prowadnicy wody pod relingiem .... zarówno z jednej jak i z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie lepiej nie będzie to nie czasy audi b3 i b4 króre były wzorami w zabezpieczeniu przed korozją nie żałowali ocynku tak samo MB w124 czy volvo takie czasy auto ma służyć max 10-15 lat i na złom....i do salonu po nowe tylko Kogo na to stać..... :hi: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to B5 mają ocynk do szyb a słupki i dach już bez ocynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy u kogos schodzi lakier z gornej czesci nadkola przod

u siebie zauważyłem taki objaw ostatnio :disgust: będzie trzeba coś z tym zrobić tylko narazie nie wiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...