Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki Vmax na felgach 18 seria


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Mam pytanie ile jedzie AFN na 18 felgach przod 215/45 tyl 225/45.Seria,Zaslepiony egr,wywalony kat i inne czyszczenie kolektora itp itd.Prosze o wypowiedzenie sie tych ktorzy maja taka konfiguracje ew. 1cal w jedna lub w druga.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fela nic tu za bardzo nie ma do tego - no chyba że masz felgi z żeliwa :>

wszystko zależy od motorowni, wypuść sie i sam sprawdz

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że ma i to dosć znaczący, im wieksza felga przecież tym szersza(bo chyba nikt nie zakłada 18ki 6J) czyli wieksze opory toczenia, druga sprawa jej waga :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że ma i to dosć znaczący, im wieksza felga przecież tym szersza(bo chyba nikt nie zakłada 18ki 6J) czyli wieksze opory toczenia, druga sprawa jej waga :gwizdanie:

gdybys zwrocil uwage kolega pyta o szerokosc opon 215 i 225, stosowane zarowno w 17 a 215 zakladane sa nawet felgi 16 calowe. kolega nie precyzuje wplywu szerokosci opon tylko srednicy felgi, a szerokosc opon pozostawia na drugim planie

oczywiscie szerokosc opony ma wplyw na opory toczenia a wiec i na predkosc maksymalna ale srednica? zakladajac inna felge zmieniamy profil a wiec wzglednie zachowujemu srednice kola....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz racje nie doczytałem o szerokosci, ale w sumie wyprzedziłem kolejne pytanie o oponach :tongue4: bo przeciez na samej feldze toczyc sie nie bedzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiem 160 i nie chce wiecej.Motorownia w idealnym stanie.Jak to wytlumaczycie na 16 felgach 190 i dopiero sie rozgrzewal.Sprawdzilem nawet logi wtedy doladowanie 1948.2 bylo wskazanie z przeplywki ponad 800mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coś masz nie halo, dla mojego AJM (115KM) 200 km/h nie robi szczególnie większego wrażenia,

acha felgi mam 16'' :>

pozatym na innych kołach licznik może Ci przekłamywać prędkość. Sprawdź na GPSie jak masz możliwość i porównaj z licznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gps nie jest wiarygodnym zrodlem odczytu predkosci... Jechalem raz 90 a pokazywalo 100 i vice wersa..

A co jest lepsze? Licznik? :gwizdanie:

Nie mam AFN'a ale ze znajomym na 19stkach jechaliśmy pod 200km/h we dwóch i to chyba był już max dla tego autka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu bez sensu będziecie prawić kto ile jechał :wallbash: ?

Dobra powiem 160 i nie chce wiece

masz coś zwalone i tyle, prędkość maksymalna praktycznie pozostaje bez zmian czy to 15 czy 19 czy 16 u mnie zawsze prawie tyle samo.... zresztą nie tylko u mnie.

Dla mnie takie tematy są do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie bez kata i EGRa na kołach 215/45/17 2paczki wskazówka przekroczyłą moim byłem AFNem :wink4: więcej nie pujdzie bo obrotomierz chyba już czerwonego dotykał a motor wołał "odpuść!!!" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze wszystko OK.Zajmuje sie tym to wiem.A temperatura byla 15-20stopni

no właśnie widać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze wszystko OK.Zajmuje sie tym to wiem.A temperatura byla 15-20stopni

no właśnie widać :decayed:

No wlasnie widac,kolego nie gadaj nie wiesz nie pisz,masz koni 153 wiec nie do CIEBIE ten watek kieruje.A jesli klopoty z czytaniem ze zrozumieniem,to zapraszam do pierwszego posta przeczytaj raz jeszcze i pomysl nad nastepnym postem.Jak mowie ze wszystko dziala dobrze to dziala turbo idealnie dnmucha,przeplywka tak samo.Wszystko na czas robie i nie wiem co winic,czy macie po chipie,czy juz niewiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozum że jak by było wszytko dobrze to by pojechał więcej, kolega afnem na 18kach jechał ze mną 200licznikowe a mieliśmy jeszcze w bagażniku 2 farby po 10litrów :cool1:

ak mowie ze wszystko dziala dobrze to dziala turbo idealnie dnmucha,przeplywka tak samo

pokazywałeś na forum logi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...