Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)


Rosemeyer

Rekomendowane odpowiedzi

zreszta ciekawosta jest ze 4.2 FSI juz jest nawet wycofany z oferty zastapiony 3.0 TFSI i nie trzba miec tu IQ 150 zeby domyslec sie dlaczego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... stać Cię na tak wypasione Q7 to stać się też na różnicę w spalaniu ....

Dobra zasada to taka gdy każdy liczy swoje ... :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zasada to taka gdy każdy liczy swoje ... :chytry:

Nikt tu nikomu nie wylicza - wybór Rosemeyer'a. Jeśli jemu odpowiada to w porządku. Nie rozumiem tylko logiki. Bo gdyby 4.2FSI paliło 8l nikt nie spojrzałby na TDI i nie byłoby wtedy super momentu obrotowego i reszty ''zalet'' wymienianych. Zaletą diesla jest minimalnie niższe spalanie (jeśli przy V8 jest to wogóle istotne) i na tym zalety się kończą. Wady: pękające głowice, koła dwumasowe, wtryski, turbiny, napędy pomp oleju, DPF i inne które bezpośrednio przekładają się na koszty eksploatacji o których nikt nie wspomina bo każdy się cieszy że tankuje zbiornik paliwa taniej niż PB. A że potem w serwisie trzeba zostawić któryś tysiąc to już nie ważne. O utracie wartości nie wspominam (traci oczywiście jedno i drugie), ale może ktoś mi wytłumaczy filozofię właściciela np. nowej Q7 V10TDI za ponad 500tyś zł który po 3 latach sprzedaje ją za 150-200tyś czyli rocznie ok. 100tyś w plecy na samej wartości. Jeśli w tym czasie zrobi chociaż 40-50tyś km rocznie to jeszcze w miarę, ale jak ją sprzeda z przebiegiem 74tyś km (a znam takich) to już przegięcie. Czym jest wtedy różnica w kosztach paliwa przy takim spadku wartości? Wg mnie jak szaleć to przynajmniej niech coś dla ducha i samopoczucia zostanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zasada to taka gdy każdy liczy swoje ... :chytry:

Nikt tu nikomu nie wylicza - wybór Rosemeyer'a. Jeśli jemu odpowiada to w porządku. Nie rozumiem tylko logiki. Bo gdyby 4.2FSI paliło 8l nikt nie spojrzałby na TDI i nie byłoby wtedy super momentu obrotowego i reszty ''zalet'' wymienianych. Zaletą diesla jest minimalnie niższe spalanie (jeśli przy V8 jest to wogóle istotne) i na tym zalety się kończą. Wady: pękające głowice, koła dwumasowe, wtryski, turbiny, napędy pomp oleju, DPF i inne które bezpośrednio przekładają się na koszty eksploatacji o których nikt nie wspomina bo każdy się cieszy że tankuje zbiornik paliwa taniej niż PB. A że potem w serwisie trzeba zostawić któryś tysiąc to już nie ważne. O utracie wartości nie wspominam (traci oczywiście jedno i drugie), ale może ktoś mi wytłumaczy filozofię właściciela np. nowej Q7 V10TDI za ponad 500tyś zł który po 3 latach sprzedaje ją za 150-200tyś czyli rocznie ok. 100tyś w plecy na samej wartości. Jeśli w tym czasie zrobi chociaż 40-50tyś km rocznie to jeszcze w miarę, ale jak ją sprzeda z przebiegiem 74tyś km (a znam takich) to już przegięcie. Czym jest wtedy różnica w kosztach paliwa przy takim spadku wartości? Wg mnie jak szaleć to przynajmniej niech coś dla ducha i samopoczucia zostanie..

:polew: dobrze, że Tobie turbo nie siada, bo przecież tylko w TDI pada turbina :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem jak ja skomentowac bo od podstawowych bledow(nie ma silnika V10TDI w Q7 jak mniemam chodziło o V12),niegodze sie rozwniez co do utraty wartosci i wielu innych aspektow..

Co do V10 to sorki mój błąd, myślałem o V12. Co do utraty wartości to nie wymyśliłem tego - tylko podałem przykład znajomego, który miał takie auto. Stało ponad rok w salonie - kosztowało 590tyś zł - wyprali mu mózg, dali ''rabat'' i wziął je za 490tyś bagatela. W tym roku oddał je za 195tyś brutto. Teraz jeździ A8 4.2FSI (zamówioną przez siebie i pod siebie) i w końcu ma to co chciał. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to tanio oddał coś..najtansza oferta na naszym populanym serwisie to 285tys ..netto..

I nie ma go na stanie..

http://otomoto.pl/audi-q7-6-0-tdi-C20024397.html

Sorry takie pieprzenie...jesli auto było bezwypadkowe i nie poskladane z pieciu to...

To sie nazywa "opowiesci zielonej tresci" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretnie kolega oddał Q7 V12 6.0 TDI za przysłowiową czapkę gruszek..

Widzę że nie zrozumiałeś mojego postu.

Albo tak tanio sprzedał,albo cię okłamał za ile sprzedał,albo Tobie się coś pomyliło..

Auto max mogło mieć 3 lata bo model wyszedł w 2008 roku.

195tys brutto za takie auto ktore nie spotkało sie z TGV kupuję w sekundzie i sprzedaje A5.

No wiec kto tu co snuje? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś mi się pomyliło... :(

No raczej na 100% coś Ci się pomylilo albo Twój kolega ma wrodzony talent do robienia interesów ;-)

a co do OT, to nie przeszkadzajcie sobie ;-)

miło się takie historie czyta na koniec dnia-przynajmniej jest się z czego pośmiać :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy twierdzi, ze benzyna jest bezawaryjna, a TDI sie sypia... bzdura.

widzialem juz nowe A8 4.2 FSI gdzie korby wychodzily bokiem.

kazdy silnik sie sypie, wszystko zalezy od tego jak sie go eksploatuje i tyle.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosemeyer, super autko. :good:

Powoli planuje zmianę auta właśnie na Q7 i byłem juz prawie zdecydowany na 4.2TDI. Jednak teraz po lifcie pakują do Q7 ten motor z S4 i jestem ciekaw, czy wiesz może jak jeździ ta wersja 333PS. Warto rozważać benzynę do Q7 zamiast właśnie diesela?

Chciałbym, aby auto jeździło chociaż jak A4 z 3,0TDI...

Aha, jeszcze jedno. Wiesz może czy są jakieś plany Q7 z S-Tronic zamiast Tipa? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli planuje zmianę auta właśnie na Q7 i byłem juz prawie zdecydowany na 4.2TDI. Jednak teraz po lifcie pakują do Q7 ten motor z S4 i jestem ciekaw, czy wiesz może jak jeździ ta wersja 333PS. Warto rozważać benzynę do Q7 zamiast właśnie diesela?

w benzynie Q7 bedzie palilo jak smok.Do takie auta tylko TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w benzynie Q7 bedzie palilo jak smok.Do takie auta tylko TDI.

Liczę sie ze spalaniem w miescie ok 18l, gdzie 4,2 tdi pali ok 13-14 pewnie.

Teoretycznie to dużo, ale licząc średnio przebieg 15tys rocznie, jaki robiłbym tym autem to juz nie jest to takie oczywiste. Różnica w cenie jest konkretna pomiędzy 4,2tdi a 3.0TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...