Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] 185km/h max


jaro1970

Rekomendowane odpowiedzi

moze to byc wina przeplywki moze juz nie domaga tak jak powinna albo turbo zasyfione podepnij od kogos przeplywke sprawna sprawdz jakie bede efekty jak bez roznicy to szukal bym winy w turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc wina przeplywki moze juz nie domaga tak jak powinna albo turbo zasyfione podepnij od kogos przeplywke sprawna sprawdz jakie bede efekty jak bez roznicy to szukal bym winy w turbo

do zrobienia logi, juz bylo napisane. wszelkie niedomagania beda widoczne na odczytach. nie trzeba bladzic po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poltor, racja... plus jeszcze kilka takich główniejszych rzeczy nie zagłębiając się w szczegóły bo wiadomo, że się nie dojdzie z pomysłu - potrzebny komp - VAG.

Tak na marginesie, ja w były weekend wracając sam nad ranem A1 w kierunku Łodzi przycisnąłem chwile swoją lolę i poszła jak burza lewym do 200 km/h, na pedale sporo luzu zostało ale nie szarżowałem dalej bo wiadomo że na naszych drogach grozi to niebezpieczeństwem, mimo iż z samego rana ruch nie był natężony. Spuściłem do 140 kn/h, tempomacik i relaks.. ;-)

Pozdro dla dobrych chłopaków. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opór mogą tez stawiać - kiepska przyczepność (różna nawierzchnia), ułożenie drogi, silny wiatr, gęstość powietrza jak i jego ciśnienie atmosferyczne.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. chyba przy tym rozmiarze koła licznik troche zaniża wskazania

A mi na tym rozmiarze licznik zawyża wskazania. :naughty:

GPS zawsze pokazuje mi pare km mniej (~prędkość)

Z koleji w A3 na 225/40/18 licznik pokazuje prawie identycznie jak GPS :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 235/45/17 i licznik zawyża względem GPS- u, średnio o 5km/h.

Do tych którzy mają problem z vmax to niech zrobią logi, temat jest obszerny, a z fusów nikt nie wróży.

Po zrobieniu logów wstawcie tutaj, na pewno jakiś ogarnięty forumowicz pomoże Wam :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wieloma samochodami i w porównaniu z GPSem liczniki zawsze zawyżały prędkość o 5-10km/h, w moim przy oponach 215/55/R16 też zawyża o tą wartość, co do osiągów AVF to mój avant w serii bez problemu się bujał licznikowe 225km/h (teraz troszke lepiej jedzie :wink4:,

jeśli autko nie poleci te 220km/h to moim zdaniem coś jest nie tak, zrób logi i pokaż je na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema w moim poprzednim cacku AJM też miałem problem dobijał do 160 km/h później szedł jak stary diesel podmieniłem prze pływkę i omal mi kierownicy z ręki nie wyrwało zrobić logi i będzie wszystko wiadome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale koła zmienia się tak żeby różnica wskazań mieściła się w (kolejnych) góra 2% , po to m.in. są tzw. "przeliczniki/kalkulatory opon/felg" :cool1:

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

http://www.1010tires.com/ i wiele wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalatwcie sobie wjazd na jakis podnośnik (ale taki, co podnosi za progi), podniescie lekko w gore zeby oderwac kola i wtedy sprawdzajcie czy to wina auta, ktore odcina paliwo, czy np opor podczas jazdy..

To chyba jakiś żart :shocked: :shocked:

Najprościej zrobić logi wrzucic na forum i koledzy pomogą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...