Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niestety obecnie cieknie mi dość poważnie z zaworu EGR.

Chciałbym wymienić EGR i przeprowadzić chiptuning w swoim AVF.

Pojechałem do pobliskiego zakładu zajmującego się tuningiem i mechanicy powiedzieli, że zakup nowego EGR to strata pieniędzy. Sugerują "zaślepienie" EGR i wyłączenie w programie przy okazji tuningu.

Bardzo proszę o informację, czy takie "zaślepianie" i wyłączanie to dobry pomysł?

Dodam, że nie szukam oszczędności i liczę się z zakupem nowego EGR.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Opublikowano

czy takie "zaślepianie" i wyłączanie to dobry pomysł?

Silnik trochę twardziej pracuje na jałowym,po za tym same zalety,przede wszystkim czysty dolot.

Opublikowano

same zalety, auto oddycha czystym powietrzem :) szkoda kasy na zawór ekologow....

Opublikowano

jedyny minus to dłużej nagrzewające się auto zimą

Opublikowano

Mają rację :good: wywalaj i po kłopocie ( przy odpalaniu i gaszeniu auta troche więcej telepie budą ) a po za tym to poprzednicy resztę opisali :hi:

Opublikowano

a moze ktos wie jak programowo wylaczyc egr w AVF?

Opublikowano

zostaw EGR tylko go zaslep i bedzie ok nie bedzie telepać

kolega Rpalka sprzedaje blaszki do zaslepiania - polecam :good:

Opublikowano

Egr koniecznie wywal jak robisz program. Jak go tylko zaślepisz nic nie będzie telepać budą bo klapa gasząca nadal zostaje:) telepie jeżeli egr się wywala i wstawiasz zamiast niego rurkę. Ogólnie moim zdaniem same zalety zaślepienia egra.

Opublikowano

a moze ktos wie jak programowo wylaczyc egr w AVF?

trzeba zrobic modyfikacje oprogramowania w sterowniku ...

Opublikowano

moj mecher nie wiem jak ale zaslepil EGRa i zmienil cos w programie ze po podpieciu VAGa nadal pokazuje prawidlowe wartosci tak jakby byl i dzialal poprawnie a jest zaslepiony :)

Opublikowano
:hi: a jak to jest w b5 1,9tdi ?
Opublikowano

a jak to jest w b5 1,9tdi ?

tak samo

Opublikowano

moj mecher nie wiem jak ale zaslepil EGRa i zmienil cos w programie ze po podpieciu VAGa nadal pokazuje prawidlowe wartosci tak jakby byl i dzialal poprawnie a jest zaslepiony :)

z czystej ciekawoscie wklej logi 003 BS ...

Opublikowano

z czystej ciekawoscie wklej logi 003 BS ...

sam jestem ciekawy ale brak kabla i Vaga:(

pokazywal mi na warsztatcie jak odbieralem auto

Opublikowano
  • Autor

dziękuję bardzo za komentarze :)

Opublikowano

Egr koniecznie wywal jak robisz program. Jak go tylko zaślepisz nic nie będzie telepać budą bo klapa gasząca nadal zostaje:) telepie jeżeli egr się wywala i wstawiasz zamiast niego rurkę. Ogólnie moim zdaniem same zalety zaślepienia egra.

Tak jak juz ktos wczesniej wspomnial jest jedna wada - dluzej sie nagrzewa w zimie. Wczoraj to zauwazylem. Zaslepilem sobie EGR tego lata a wczoraj temperatura pierwszy raz zblizyla sie do zera. Autkiem musialem przejechac ladnych pare kilometrow wiecej niz zeszłej zimy zeby silnik osiagnął temperature 90 (Zawsze jade do pracy ta sama droga). Ale zauwazylem też, ze autko mniej kopci podczas butowania (prawie wcale) :hi:

Opublikowano

jak jezdzisz krotkie dystanse, wloz sobie karton przed chlodnice, ja tak robie i nie slucham komentarzy, ze tak sie robilo w polonezach.w aucie robi sie szybciej cieplo i to znacznie. plus jak jeszcze komus jest zimno, to do sprawdzenia sa swieczki dogrzewajace plyn, u mnie wszystkie spalone :thumbdown:

Opublikowano

jak jezdzisz krotkie dystanse, wloz sobie karton przed chlodnice, ja tak robie i nie slucham komentarzy, ze tak sie robilo w polonezach.w aucie robi sie szybciej cieplo i to znacznie. plus jak jeszcze komus jest zimno, to do sprawdzenia sa swieczki dogrzewajace plyn, u mnie wszystkie spalone :thumbdown:

a jak zdarzy się że pojedziesz na długi dystans to ją wyjmij z przed chłodnicy (najlepiej na jakiejś stacjii benzynowej) :kox: :> :kox:

zaślep EGR i po bólu...nie zbawi cie te 3 minuty dłużej w zimie :wink4:

Opublikowano

wiadomo, dluzszy dystans to nie ma sensu, ale po miescie krotkie odcinki jak znalazl ;)

Opublikowano

Witam!!!!Panowie a czy ktos wie jak zaslepic EGR samemu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.