Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Halloween-co myślicie o tym?


IRO293

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o halloween? Osobiście uważam,że tego żałosnego ,,święta'' nie powinno się rozpowszechniać w Polsce,ponieważ u nas obchodzi się święto zmarłych i dni te wymagają skupienia i pamięci o naszych bliskich którzy odeszli.Przebieranki i tego typu maskarady są dobre,ale w filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie opier*oliłem ekipe (trzecią w ciągu godziny) która dzwoniła dzwonkiem jak poj*bana, człowiek d*py z wyra nie zdążył zwlec i dojść do drzwi a tu gównażeria Ci drynda dzwonkiem co 2 sekundy bo się śpieszą bo rodzice kazali do 20-stej na chate wrócić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę w tym nic dziwnego,że tradycje innych kultur,przechodzą na polski grunt-to wynik tego,że ludzie podróżują po świecie,a część z nich osiedla się w Polsce i tym samym kontynuuje to,co u nich w Kraju jest normą,jednak pojawienie się takich "nowinek" wcale nie zobowiązuje do ich przyswajania-jak ktoś chce-będzie stawiał sobie dynię koło domu ,a inny w ten sam dzień pójdzie na cmentarz i w zadumie spędzi resztę weekendu nota bene samo słowo weekend chyba też nie pochodzi z polskiego,a mimo wszystko używa się go z duża popularnością,wspomniane wcześniej "Walentynki",święcenie jajek w Wielka Sobotę-do Polski przyszło w XIV w,pizza-też nie jest typowo polskim przysmakiem...więc dlaczego nie Helloween? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę w tym nic dziwnego,że tradycje innych kultur,przechodzą na polski grunt-to wynik tego,że ludzie podróżują po świecie,a część z nich osiedla się w Polsce i tym samym kontynuuje to,co u nich w Kraju jest normą,jednak pojawienie się takich "nowinek" wcale nie zobowiązuje do ich przyswajania-jak ktoś chce-będzie stawiał sobie dynię koło domu ,a inny w ten sam dzień pójdzie na cmentarz i w zadumie spędzi resztę weekendu nota bene samo słowo weekend chyba też nie pochodzi z polskiego,a mimo wszystko używa się go z duża popularnością,wspomniane wcześniej "Walentynki",święcenie jajek w Wielka Sobotę-do Polski przyszło w XIV w,pizza-też nie jest typowo polskim przysmakiem...więc dlaczego nie Helloween? :wink4:

idąc twoim tokiem myślenia to może warto zacząć wycinać małym dziewczynkom łechtaczki skoro tak robią muzułmanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nazwać powtarzanie z uporem maniaka przez wielu slogan "święto zmarłych" ? jeśli nie odróżniasz Święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego to wybacz, ale jakie świadectwo samemu sobie wystawiasz? Jeżeli coś tu jest żałosne to właśnie brak elementarnej wiedzy o własnej kulturze i obyczajach oraz ślepe przyswajanie wszystkiego co przyszło z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święto wszystkich świętych - to w wiekszosci przypadków rewia mody i pokaz nowych futerek babć oraz nowych zniczy wymyslonych przez chinoli, każdy kto chce to pamięta o swych bliskich i zawsze sie szczerze za nich pomodli. co do halloween. nie popieram ani też nie jestem przeciwnikiem, neutralnie podchodze do tego, jak w mily sposob dzieciaki pytaja o cukierki to dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wg mnie "Święto wszystkich świętych" jest to święto dla zmarłych i to powinien być czas wyciszenia i pomyślenia o osobach które kiedyś żyły z nami; dziadkowie,rodzice,przyjaciele koledzy. a rozdawanie cukierów hmmm :mysli: w pewnym stopniu moze to obrażać zmarłych, w każdy inny dzień można dzieciom dać cuksa a nie akurat w takie Świeto. Może i jestem sztywny ale takie jest moje zdanie Halloween kojarzy mi sie moze za bardzo z jakimś radosnym dniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tokiem myślenia to może warto zacząć wycinać małym dziewczynkom łechtaczki skoro tak robią muzułmanie.

po pierwsze-w Polsce również są Muzułmanie i nic nikomu nie wycinają-przykład,który podałeś,jest praktykowany przez bardzo radykalne odłamy religijne,propagowane przez niektóre plemiona afrykańskie w tym również odłamy muzułmańskie,ale przyjmowanie jakichś zwyczajów-to nie to samo,co okaleczanie kogoś w imię jakiejś religii...

a po drugie-skoro wcześniejsze moje argumenty Cię nie przekonuja,to podam kolejne-MCDonalds,pizzahut,supermarkety,Galerie,które są miejscem spotkań,subkultury,techno-party-wszystko wcześniej,czy pózniej przyszło z Zachodu...Helloween-co w tym złego,że dzieciaki sobie chodzą i zbierają cukierki? Chyba lepiej,że to robią,niż mają siedzieć pod blokiem i palić trawę,czy pić piwo...ale i to przecież przyszło z Zachodu :cool1:

Ale wg mnie "Święto wszystkich świętych" jest to święto dla zmarłych i to powinien być czas wyciszenia i pomyślenia o osobach które kiedyś żyły z nami; dziadkowie,rodzice,przyjaciele koledzy.

masz całkowicie rację,ale wolną wolą człowieka,jest dokonywanie wyborów-to,co jednym odpowiada-innym już nie będzie-przykład-post-większość z nas jest Katolikami,a na pewno Chrześcijanami,ale ilu z nas tak na prawdę rozumie,co znaczy pościć-nie jeść mięsa?nie pić alkoholu?

co do wszystkiego,co przychodzi zza miedzy:

...nie podobna, by zgorszenia nie przyszły, lecz biada temu, przez którego przychodzą." (Łk 17,1.2 BW);

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te halloween-y :decayed:, walentynki i inne przybłędy to nic innego jak okazja do nabicia kasy w sezonie ogórkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te halloween-y :decayed:, walentynki i inne przybłędy to nic innego jak okazja do nabicia kasy w sezonie ogórkowym.

:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tokiem myślenia to może warto zacząć wycinać małym dziewczynkom łechtaczki skoro tak robią muzułmanie.

:shocked:

W Fakcie szukają redaktorów do nagłówków :good:

Będziesz bezkonkurencyjny :naughty:

Wszystkie pierwsze strony będą należały do Ciebie..

Mam nawet propozycję „RODZICE!! Dzisiaj dzieci bawią się w Halloween – jutro będą skalpować swoich kolegów i zjadać serca dzikim zwierzętom !!” :zemdlal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...