Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A8 4.2] Podsumowanie kosztów (dla zainteresowanych)


Gość MorgothV8

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Morgoth poprostu zadbał o niedawno kupione auto bo zamierza nim trochę pojeździć. Ilu z was w pierwszym okrsie miało ponad przeciętne wydatki na auto. Ja jak w zeszłym roku kupiłem auto to wszystko wszystko poczynając od kupna tablic celnych w niemczech, ubezpieczeń, paliwa, czesci eksploatacyjnych po mycie auta w ciągu niespełna roku eksploatacji (nieco ponad 11 miesięcy) wydałem 13 724,61 zł Jednych mozę porazić ta kwota inni jak pomyślą to faktycznie normalne a nawet niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma poraża, bo po prostu jest sumą wydatków....

rzadko kto liczy ile wydał na paliwo, części....

Bardziej realistyczne byłoby rozbicie miesięczne (uśrednione).

Na paliwo dużo wydane, ale jak już słusznie zauważył Mad_Max, to w końcu 4.2L V8 !

Można kupić rower za 20.000PLN i nic nie wydać na paliwo. :D

Osobiście patrzę na zakup Morgotha przez pryzmat audi->fascynacja : lepiej wtedy można zrozumieć tego typu wydatki. Każdy ma jakieś zajawki i na coś wydaje pieniądze...

Dzięki Morgoth za podsumowanie, mnie takie auta nie rajcują, ale post był ciekawy (zwłaszcza, że jest sumienny i przejrzysty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam arkusz w Excelu zrobiny i wpisuje tam wszystko co z autem związane stąd też koszty są co do grosza ;) to coś więcej niż książka serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwalmy fascynata!!!!!

ja osobiście niekupiłbym takiego auta bo i wyłącznie dużo pali.

A pierdolcem nazwał bym kogoś kto wydaje na samochód 300 i więcej tysi, i pare klocków na przeglądy rocznie, które polegają na wymianie oleju i zabawie komputerkiem. a przyjemnoś niewielka bo zap.. od rana do wieczora by na stan posiadania zarobic.

Jak dla mnie MorgothV8 :thumbup: taki motor nie można zarżną chyba że eksploatuje go debil, a ty na pewno na takiego nie wyglądasz. zawieszenia - no cóż polskie drogi..... kwestia czasu i nówka też sie wysypie

A8 :hi: ta przestrzeń , to moją 4 to przy niej ... "maluchem" zwac trzeba :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetna sprawa takie podsumowanie kosztów bo chyba trudno byłoby je gdzie indziej zdobyć. Ja np. robię rocznie właśnie około 10-15 tys km i też sie będę przymierzał do jakiegos dużego silnika bo to sama radoch z jazdy a do miast można kupic sobie cos malutkiego albo dostac auto firmowe.

Moj znajomy ma takie same A8 i jechaliśmy tym do Poznania na targi. Na nowej drodze pod Olsztynem na zegarch widziałem 260. Myślałem, ze nie przeżyjemy tej wycieczki, a teraz bardzo donrze ja wpominam. Piękny sprzęt takie auto. do tego jest tak wykonane, ze mimo 14 lat trzyma się lepiej niż wiele 5-7 latków.

pozdro dla fascynata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A8 D2 to piekne auto mnie osobiscie sie bardzo podoba [model D3 zaś moje marzenie 4.2 Tdi :slina:] pieniazki jakie wydałes wydałes w dobrym celu bo na dopieszczenie auta aby jeździło jak trzeba i ile trzeba . Nie wydałes kasy na bzdety do auta czy upiększenie go w jakis sposób i zrobienia z niego jezdzacej choinki . Wiadomo ze to nie jest auto na kazda kieszen ale napewno jazda takim autem daje duzo frajdy i satysfakcji !

Czasami nie rozumiem "dziwnych" reakcji ludzi :rolleyes: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wkurwilem! Jaki zas z niego fascynat???? Kupil sobie najzwyczajniej w swiecie A8 i tyle!!

Podliczcie sobie koledzy ile wy wydaliscie na wszystko przy swoich A ............. ojjj nie wydaje mi sie zeby bylo duzo mniej. Nie mowie tu o PB , bo kazdy silnik inaczej pali ale o czesciach eksploatacyjnych, ktore kazdego dotykaja , no chyba ze ktos jezdzi tylko zeby jezdzic i ma w d*pie auto.

Wiadome ze przy tym aucie jednak wszystko jest drozsze od A4 , w koncu to autko po wyjechaniu z salonu kosztowalo pewnie ok. 250 tysi :) a A4 w tym samym roczniku ok. 100 tysi :) Jesli sie myle to mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wkurwilem! Jaki zas z niego fascynat???? Kupil sobie najzwyczajniej w swiecie A8 i tyle!!

zgadzam się..

i Morgoth nie obraź się.. ale czasami bez sensu w jakiś tematach gdzie poruszane są inne silniki to ty piszesz o swoim 4.2 np. spalanie.. troche to dziwne że w każdym temacie chcesz pokazac wszystkim że masz A8 i to w silniku 4.2 .. wszyscy już to pewnie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Morgoth nie obraź się.. ale czasami bez sensu w jakiś tematach gdzie poruszane są inne silniki to ty piszesz o swoim 4.2 np. spalanie.. troche to dziwne że w każdym temacie chcesz pokazac wszystkim że masz A8 i to w silniku 4.2 .. wszyscy już to pewnie wiedzą.

:thumbup: Ja się nie obrażam, spoko

O spalaniu napisałem tylko kilka razy i tam gdzie było to akurat w temacie, poza tym nie robię to po to by się chwalić (nie ma czym), ale ma to cel informacyjny (być może kogoś to interesuje - poza tym co jakiś czas ktoś do mnie na GG zagaduje na ten i inne tematy) - po to w końcu jest forum :th:

A chwalić się naprawdę nie mam czym, samochód jakich wiele, wartośc około 20 KPLN, duuuuużo ludzi na forum ma lepsze, więc nie ma to nic do chwalenia i szpanu :P

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MorgothV8 za kalkulację marzę o A8. ( a marzenia się spełniają)

mnie akurat interesuję koszty utrzymania,

teraz wiem że na ten czas maja 4 jest dla mnie.

Panowie, wiem jedno żeby coś porównać to trzeba porównywać samochody o takich samych parametrach ( KLASIE) wówczas jest to obiektywne i wiarygodne.

A4 to nie A8 co tu porównać? :mysli:

Koszty są jakie są w końcu to AUDI , gro ludzi boi się tych samochodów że względu na koszta. I tak powinno być.

Pełen szacunek dla MorgothV8 za obiektywizm. :hi:

pozdrawiam starszego kolegę :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie każdego auta kosztuje i tyle. Ja też wpisuje wszystkie wydatki do Exela i nie jest to mało, no ale cóż...

Kolega chciał A8 to ma, ważne że jest zadowolony. Ja osobiście wybrałbym młodsze A4, chociaz w każdy samochód po zakupie generuje dodatkowe koszty (chyba że z salonu).

Pozdrawiam i przyjemności z jazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę podwyżkę x2 :> kupuje A8 od kiedy pamiętam jest moim marzeniem, jak tylko miałem okazje jeździłem różnymi A8 i...... 4,2 S8 z 2000r. jest wg mnie najlepszym rozwiązaniem :naughty: . Super wygodna,zwinna i stylowa Audiola :thumbup:

Ale trzeba cenić swoje dupsko i wozic je tym co sie lubi najbardziej :kox: w stosunku do posiadanych monet w sakiewce.

Na tym forum jest sporo ludzi, którzy traktuja swoje Audi nie tylko jak ''buty'' do chodzenia, a szukają tu pomocy by uniknąć wydatków w serwisie. Tu są ludzie tacy jak MorgothV8 i lubimy ich za tę pasje. Cieszymy sie ,że realizują je :) pomimo kosztów.

Jak bym kupił te wymarzoną ósemę to tez bym się chwalił jaki mam komfort :tongue4:

:kox: A8 4.2 :kox:

blokerski respeckt dla Morgotha :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup takiego auta jak widac to jest totalny bezsens

Stary ale masz A8....

Puenta :thumbup:

Puenta powinna byc taka, ze czy nowa czy stara A8 to ciagle jest A8 i trzeba miec pieniadze na jej eksploatacje. Za stosunkowo niewielkie pieniadze mozna kupic 12 letnia limuzyne i cieszyc sie komfortem jazdy ale jakim kosztem?. Osobiscie uwazam, ze jesli nie stac mnie na nowa A8 to rowniez nie jestem w stanie utrzymac kilkuletniej. No chyba, ze wszystkie dochody wpakuje w utrzymanie auta... mozna i tak ale czy o to chodzi? Oczywiscie absolutnie nie pije w tym momencie do szczesliwego posiadacza, skoro ladujesz tyle kasy w auto tzn, ze cie stac i ciesze sie. Gorzej byloby gdyby ktos kupil niunie a potem ja zniszczyl niefachowa obsluga i brakiem kultury eksploatacji. Trafila na dobrego Pana i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...